دفاع مقدس به حقارت ۲۰۰ ساله ایران پایان داد/اقتدار و توانمندی امروز ما حاصل دوران دفاع مقدس است

 

 

به گزارش آسماری,مراسم رژه نیروهای مسلح و بسیج مردمی شهرستان مسجدسلیمان صبح امروز و همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس با حضور اعضای شورای تامین, حجت الاسلام شفیعی‌زاده مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت ولی عصر(عج) خوزستان,خانواده های شهدا و جمعی از مسیولین شهرستان برگزار شد.

 

 

در این مراسم حجت الاسلام شفیعی زاده ضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) و گرامی داشت هفته دفاع مقدس گفت: گرامی می داریم یاد و خاطره سلحشوری و دلاورمردی های رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس را که مصداق آیه قرآن و از شعائر الهی است.

 

وی افزود:امروز آمده ایم تا به شهدای هشت سال دفاع مقدس بگوییم ما همچنان به آرمانهایی که برای آن جنگیدید و شهید  شدید وفا داریم.

 

وی ادامه داد:در شهریور ماه سال ۱۳۵۹ بود که صدام ملعون به کشورمان تجاوزکرد و پس از پاره کردن قرارداد الجزایر به خبرنگاران اعلام کرد که دو روز دیگر در تهران به سوالات شما پاسخ خواهم داد.

 

حجت الاسلام شفیعی زاده تصریح کرد:صدام اهداف متعددی را از حمله به ایران دنبال می کرد و علاوه بر اینکه به هیچ یک از اهدافش نرسید بلکه جنگ تحمیلی برای ایران اسلامی دستاوردهای فراوانی به همراه داشت.

 

وی ضمن برشمردن دستاوردهای بیشمار هشت سال جنگ تحمیلی برای ملت ایران ادامه داد:مهم ترین دستاورد دفاع مقدس برای ملت ایران این بود که به حقارت ۲۰۰ ساله ایران پایان داد.

 

نماینده ولی فقیه در سپاه اظهار داشت:در ۲۰۰ سال گذشته هر کجا جنگی  بر ما تحمیل شد آنجا ملت ایران تحقیر شدند و چندین قرار داد از جمله  قرارداد گلستان,ترکمانچای و …بر ما تحمیل شد که حاصل آنها جدا شدن بخش های عظیمی از خاک  کشورمان بود.

 

وی عنوان داشت:در تاریخ معاصر پیش از هشت سال جنگ تحمیلی  بسیاری از کشورهای شمالی جز ایران بودند اما در جنگ های مختلف این مناطق از خاک ما جدا شد و اگر ۲ سال زودتر انقلاب اسلامی به پیروزی می رسید امروز شاهد این نبودیم که استان بحرین که جز خاک ایران بود از ما جدا شده و کشوری مستقل باشد.

 

 

حجت الاسلام شفیعی زاده یادآور شد:دوران دفاع مقدس و جنگ تحمیلی طولانی ترین جنگ ما در تاریخ معاصر بود امام یک وجب از خاک مقدس ایران اسلامی از کشور جدا نشد و این را مدیون خون شهدای دفاع مقدس هستیم.

 

وی تاکید کرد:اگر ما امروز کشوری مقتدر و توانمند داریم بخش عمده این موفقیت مان در دوران دفاع مقدس بدست امده است و مدیون خون شهدای هشت سال دفاع مقدس هستیم .

 

‍‍

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *