دوره آشنایی با جریان های نوظهور مهدوی برگزار می شود

به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، دکتر سید مجید امامی گفت: پژوهشکده مهدویت و آینده اندیشی مسجد مقدس جمکران با هدف تقویت توان پاسخگویی به شبهات و آشنایی با جریان ها و گروه های نوظهور در حوزه مهدویت، سلسله نشست‌های تخصصی واکاوی شبهات و جریان‌های فکری مهدویت را در قالب شش جلسه کارگاهی برنامه ریزی و برگزار می کند.وی افزود: این دوره به همت پژوهشکده مهدویت و آینده اندیشی مسجد مقدس جمکران و با سه رویکرد تاریخی، کلامی و اجتماعی، جریان های نوظهور و اندیشه های انحرافی در حوزه مهدویت را نقد می کند.
امامی ارتقاء سطح کیفی آموزه های مهدوی در میان خادمان و کارکنان مسجد مقدس جمکران، طلاب و پژوهشگران حوزه مهدویت را نیز از جمله اهداف برگزاری این دوره آموزشی برشمرد. 
رئیس بنیاد نشر و پژوهش مسجد جمکران تاکید کرد: یکی از انگیزه های برگزاری این دوره کارگاهی، مباحث مطرح شده و به ظاهر متقن ولی در باطن پراشکال یکی از جریان های نوظهور موسوم به «احمد الحسن» است. ما در این دوره با بهره مندی از حضور برترین اساتید کلامی، تاریخی و حدیثی مباحث مهدویت، ضمن نقد و بررسی نظریه های جذاب ادعایی از سوی این جریان ها، پوچ بودن بسیاری از آنها را بررسی می کنیم.
وی افزود: این دوره در شهریور ماه سال جاری در روزهای چهارشنبه با همکاری ستاد هماهنگی فعالیت های مهدوی کشور در محل مرکز تخصصی مهدویت برگزار می شود.
امامی در رابطه با مهلت ثبت نام در این دوره تخصصی و کسب اطلاعات بیشتر متقاضیان تاکید کرد: علاقمندان به حضور در این دوره آموزشی تخصصی می توانند همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۷ عصر با شماره ۳۷۷۳۲۲۱۲ (داخلی ۶) تماس گرفته و در این دوره ثبت نام کنند.

انتهای پیام/

 

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *