دولتمردان در مقابله با دشمنان از امام رضا(علیه السلام) تأسی کنند

به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میردامادیان بامداد جمعه پیش از قرائت دعای ندبه در مسجد مقدس جمکران اظهار کرد: در مسجد مقدس جمکرانی هستیم که وجب به وجب آن بوی امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) را می دهد و خیلی از بزرگان ما در این مکان مقدس، با این حضرت دیدار داشته اند.
سخنران مسجد مقدس جمکران با اشاره به هفته دولت، تصریح کرد: دولتمردان ما بدانند که باید روش امام رضا(علیه السلام) را در مقابله با دشمنان به کار بگیرند و در مقابل این مستکبران کوتاه نیایند؛ ایشان دائما تهدید و تطمیع می شدند اما ایشان هیچ گاه در مقابل دشمن سر خم نکردند؛ دولتمردان ما باید از این سیره الگو گرفته و به زورگویان و مستکبران امتیاز ندهند.
وی با اشاره به رابطه امام رضا(علیه اسلام) و امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) بیان داشت: زمانی که این حضرت نام امام عصر(عج) را می شنیدند، از جای خود بلند شده و دست بر روی سر می گذاشتند و می فرمودند، «اللهم عجل فرجه و سهل مخرجه»؛ پس اگر کسی پرسید که چرا وقتی نام حضرت حجت(عج) را می شنوید، از جای خود بر می خیزید و دست بر روی سر می گذارید، پاسخش تأسی به امام رضا(علیه السلام) است.
کارشناس مسائل مذهبی ادامه داد: روایت های زیادی درباره عشق و علاقه مردم قم به امام زمان(علیه السلام) آمده و مسجد مقدس جمکران هم گویای همین مطلب مهم است؛ در روایات آمده که یکی از درب های بهشت، از شهر مقدس قم گشوده می شود.
وی افزود: امام رضا(علیه السلام) بقیة الله است و هر چه در اولیاء و اوصیاء وجود داشت، در وجود مقدس آن حضرت جمع شده بود؛ امام زمان(علیه السلام) نیز بقیة الله است و هر کس می خواهد که اهل بیت(علیهم السلام) و پیامبران را ببیند، باید در چهره حضرت حجت نگاه کند؛ این دو حضرت از نظر ظاهری و چهره، شباهت زیادی به هم دارند.
حجت الاسلام میردامادیان ابراز داشت: در زیارت امام رضا(علیه السلام) آمده است که «خدایا من کنار دری از درهای خانه پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) ایستاده ام»؛ هر کس که در حرم علی بن موسی الرضا(علیه السلام) قدم می گذارد، در واقع در خانه رسول خدا(صلی الله علیه و آله) قدم گذاشته است و باید از این امام همام، به جای حاجت های دنیایی، نور طلب کند.
سخنران مسجد مقدس جمکران خاطرنشان کرد: اگر کسی امروز در مشهد مقدس و در کنار مضجع شریف امام رضا(ع) باشد، نگاه ویژه ای از سوی خداوند متعال به وی می شود؛ اما آن هایی که در مشهدالرضا نیستند، می توانند خواهرشان حضرت معصومه(سلام الله علیها) را زیارت کنند.

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *