رای ندادن مردم در انتخابات شورای شهر به برخی افراد نشانه بیداری مسجدسلیمان بود/ شورای نگهبان در مواردی منطقه بختیاری خودمان را از استبداد نجات داد/ اجازه نمی دهیم عده ای ردصلاحیت شده شورای نگهبان بختیاری را بیش از این بچاپند

به گزارش آسماری,حجت الاسلام امینی امام جمعه مسجدسلیمان در خطبه های این هفته نماز جمعه با تاکید بر لزوم رعایت تقوا پیشگی و بندگی گفت:یکی از جلوه های تقوا همین حضور شما مردم در  صفوف نماز جماعات مساجد  و مصلی نماز جمعه است .

 

وی افزود:نماز جمعه که خطبه اول آن عبادی و خطبه دوم سیاسی ,اجتماعی و اقصادی و در خدمت مردم است و برای گشایش گری در زندگی مردم گفته می شود که اگر همین تقوای مردم و اجتماعات مذهبی و دینی نباشد بارها باید شکست را تجربه می کردند اما حول کلمه تقوا و توحید مسیر خود را با سربلندی ادامه می دهند و وعده حق الهی که  قوم با تقوا پیروز می شوند محقق خواهد شد.

 

امینی ادامه داد:در این دنیایی که سبک های زندگی غربی بشدت بر کوچک و بزرگ ما فشار می آورد تا ما را از اندیشه عفاف و حجاب و ارزش های بی شمارمان تهی کنند صحبت ما این است که به سیره امامان بیش ازگذشته باید روی بیاوریم.

 

 

وی با تاکید بر ضرورت مظالعه سیره ائمه اطهار عنوان داشت:. یکی از سیره های ائمه  آموختن و آموزاندن علم است. جامعه اسلامی و شیعه نباید بی سواد باشد و باید بدنبال خواندن و شنیدن علم باشد. شهدای هسته ای ما با علم به ما اقتدار دادند تا امروز دستگاه دیپلماسی با دست پر  وارد مذاکره با قدرت های جهانی شوند.

 

 

 

نماینده ولی فقیه در مسجدسلیمان با اشاره به انتخابات اخیر شورای شهر گفت:خوشبختانه مردم ما بیدار شده اند و حواسشان هست و دیگر فریب افراد دغل باز نمی خورند.در همین انتخابات اخیر رای ندادن مردم به برخی افراد که نمیدانم چگونه تایید شدند نشانه بیداری مسجدسلیمان و ایلمان بود و فریادهای ما نتیجه داد. در انتخابات شورای شهر عده ای دغل باز  از فیلترهای نظارت عبور کردند اما مردم چشم بینا دارند و رای ندادند به برخی از دزدها علیرغم اینکه دهها نفر افراد خوب و پاک هم در بین این افراد بود و خوشبختانه مردم ما فهمیده اند که راه نجات ایل و منطقه مان تقوا است.

 

حجت الاسلام امینی با اشاره به آزادسازی موصل عراق از چنگال گروهک تروریستی داعش گفت:در حالی که اینقدر برادرانه با مسلمانان در کنار هم زندگی می کنیم و به یاری هم می رویم گاهی می بینیم برخی افراد جاهل و نادان در فضای مجازی بحث های عرب و عجم راه می اندازند و به صحابه پیامبر اهانت می کنند اما خوشبختانه مسلمانان با جمعیتی میلیاردی با محوریت ایران اسلامی با هم هستند.

 

امام جمعه مسجدسلیمان با اشاره به سالگرد تاسیس شورای نگهبان خاطرنشان ساخت: شورای نگهبان خیلی مواقع مملکت را از استبداد نجات داده و از جمله در همین منطقه بختیاری خودمان در مواردی مارا از استبداد نجات داده اند و اگر از این علمای شورای نگهبان در  منطقه بختیاری می داشتیم می توانستیم خیلی کارها انجام دهیم.

 

وی افزود:جوانان ما فهمیده اند یکی از حلقات مفقوده بنیادین بختیاری حوزه های علمیه و علما بودند اما الان که این علما را داریم  باید دست به دست هم دهیم و بر علیه ظلم,فساد و ردصلاحیت شده هایی که هر از چند گاهی به نام طایفه مراسمی می گیرند و می خواهند طایفه را بچاپند و دم از خانواده می زننند می ایستیم.ما یک خانواده با شعوریم به نام خانواده بزرگ بختیاری  و اجازه نمی دهیم عده ای دزد و ردصلاحیت شده شورای نگهبان بختیاری را بیش از این بچاپند.

 

وی تاکید کرد:بختیاری بیدار است و علما در میدان اند  دست در دست هم با اصحاب خبر و رسانه و جوانان برومند  مقابل هر ظالمی می ایستیم و طوایف و تیره ها هم نباید فریب این افراد را بخورند همه با هم باشیم در کنار هم گفتگوی صادقانه و سازنده بکنیم.

 

 

امینی با اشاره به روز گفتگو و تعامل سازنده گفت: عده ای بنام تعامل با دنیا افراط می کنند.دنیا فقط آمریکا و اروپا نیست و باید عزت مان حفظ شود. گاهی در برخی از این معاهده ها احساس می کنیم عزت مان پایمال می شود مثل سند ۲۰۳۰ که مقام معظم رهبری و مراجع و مردم به میدان آمدند تا این سند برای هیمشه ملغی شد.

 

 

امام جمعه مسجدسلیمان با بیان دغدغه های مردم از وضعیت خدمات شهری اظهار داشت:مردم و بویژه رانندگان تاکسی گلایه های جدی نسبت به خرابی جایگاه cng دارند و می بینیم که ساعت ها در صف طولانی برای گاز در این گرمای طاقت فرسا معطل می شوند و کسی نمی گوید مشکل از کجاست.

 

وی افزود:از مخابرات شهرستان گزارش های ناراحت کننده ای نسبت به عدم رسیدگی به مشکلات مردم و خرابی تلفن ها دریافت می کنیم و انتظار داریم به کار مردم رسیدگی شود.

 

وی گفت:پروژه بهسازی و اصلاح پیچ مین آفیس(هشت بنگله) مردم را ناراحت کرده و تبدیل به یک نقطه دل آزار و رنج آور برای مردم شده و به شهرداری معترض هستند و تاکنون چندین تصادف در این جاده رخ داده است.اگر نمی توانید کاری را انجام دهید جاده را یکطرفه نکنید و اگر هم می توانید پس به سرعت کار را انجام دهید.

 

حجت الاسلام امینی در رابطه با زمین خواری در مسجدسلیمان تذکر داده و گفت:به اداره مسکل و شهرسازی مسجدسلیمان نسبت به زمین خواری ها گلایه جدی است و امیدواریم مسئول محترم این اداره موضوع را بررسی و گزارش دهند.

 

 

وی عنوان داشت:تشکر می کنیم از اقدام روز گذشته مهندس ظاهری نماینده  شهرستان که استاندار و مشاور عالی سازمان برنامه و بودجه کشور را بمنظور رسیدگی به وضعیت راههای حوزه انتخابیه به منطقه آوردند.

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *