رفع مشکلات پتروشیمی و پتروپالایش مسجدسلیمان در دستور کار قرار گرفت /آمادگی داریم منطقه زیلایی به عنوان منطقه ویژه پتروشیمی یا هاب انرژی اعلام شود

 

به گزارش آسماری,دکتر غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان بهمراه علی عسگر ظاهری  نماینده مسجدسلیمان,علیرضا گوروئی فرماندار و تعدادی از مدیران کل استان طی بازدیدی با حضور در شهرک صنعتی شماره ۲ مسجدسلیمان در منطقه زیلایی از روند احداث پروژه شرکت صنایع پتروشیمی مسجدسلیمان بازدید بعمل اوردند..

 

شریعتی  در حاشیه نشست شورای رفع موانع سرمایه گذاری که شامگاه یکشنبه بیست و ششم شهریور ماه در شرکت صنایع پتروشیمی واقع در منطقه زیلایی مسجدسلیمان برگزار شد در گفتگو با خبرنگاران گفت: در این جلسه که با حضور ریاست دادگستری استان تشکیل شد رفع مشکلات بخش پتروشیمی و پتروپالایش مسجدسلیمان و راهکارها و برنامه های مربوطه در دستور کار قرار گرفت.

 

استاندار خوزستان افزود: سرمایه گذاری در این بخش با سه مشکل عمده مواجه بود که طبق قولی که داده بودیم این جلسه را در محل تاسیسات برگزار کردیم تا مشکلات را رفع نماییم و طوری عمل نماییم که تنها دغدغه سرمایه گذاران انتقال تکنولوژی و سرمایه گذاری باشد و سایر موارد را ما در حد توانمان حل نماییم.

 

شریعتی تصریح کرد: در این نشست برای حل هر سه مشکل تصمیم گیری شد البته برای حل یکی از این سه مشکل بنا شد جلسه ای با حضور ریاست دادگستری با حضور دستگاه های مربوطه برگزار شود تا تصمیم لازم اخذ شود و بقیه موارد هم مقرر شد در وقت تعیین شده حل و فصل شود.

 

استاندار خوزستان خاطرنشان کرد: وقتی که از ریاست دادگستری استان برای حضور در این جلسه دعوت شد ایشان بلافاصله پذیرفت و وظیفه خود می دانم از نگاه توسعه گرایانه ایشان و دستگاه تحت امرش صمیمانه سپاسگذاری و تشکر کنم.

 

شریعتی در پاسخ به موضوع پیشنهاد منطقه زیلایی به عنوان منطقه ویژه پتروشیمی گفت: ما این آمادگی را داریم که پس از آنکه کارهای زیرساختی سرمایه گذاری در منطقه زیلایی انجام شود این منطقه به عنوان منطقه ویژه پتروشیمی یا هاب (مرکز) انرژی اعلام شود اما لازم است این موضوع در قالب مصوبه دولت یا مجلس مطرح شود تا بشود از ظرفیت هایی که منطقه ویژه دارد استفاده لازم برده شود و کارها با دغدغه کمتر انجام شود.

 

 

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *