رمان «آواز، بچه، آتش» درباره شهید دستغیب چاپ می شود

به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، رمان «آواز، بچه، آتش» نوشته اکبر صحرایی، با محوریت شخصیت شهید محراب، آیت الله دستغیب به زودی توسط انتشارات کتاب جمکران منتشر و راهی بازار نشر می شود. نام این کتاب با توجه به اتفاقاتی که در جشن هنر شیراز و نمایش زننده «خوک، بچه، آتش» انتخاب شده است.
این کتاب، یک رمان۲۲۴ صفحه ای درباره زندگی شهید دستغیب است و شخصیت اصلی آن نادر اتابکی نام دارد. این شخصیت بر اساس نام مستعار نادراتابکی که زیر گزارش های موجود ازبیت شهید دستغیب در اسناد ساواک ثبت شده، در ذهن نویسنده شکل گرفته است. بنابر مستندات ساواک قبل ازانقلاب فردی با نام مستعاراتابکی مامورمی شود که در بیت شهید دستغیب نفوذ کند و گزارش های بیت را به صورت روزانه و هفتگی به ساواک ارائه دهد.
این کتاب از دو دفتر تشکیل شده است. دفتر اول آن، از آینده به گذشته روایت می‌کند که از هنگام انفجار تروریستی و شهادت آیت الله دستغیب آغاز می شود و تدریجا تا سال ۵۷ به عقب می آید. در دفتر دوم نیز که از اواسط کتاب آغاز می‌شود، مخاطب با نادر اتابکی آشنا خواهد شد.
شخصیت نادر اتابکی که نامش بر اساس مستندات ساواک انتخاب شده، ساخته ذهن نویسنده است اما اتفاقاتی که با توجه به حضور او در داستان رخ می دهد، منطبق بر زندگی شهید دستغیب بوده و کاملا واقعی است.
انتهای پیام/

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *