روحانیت در کنار نخبگان جامعه وظیفه کنترل قدرت را برعهده دارد/ لایحه بودجه سال ۹۷ باید رکود زدا و بیکاری زدا باشد/ سرمایه داران بختیاری بیایند و در صنایع پایین دستی الومینیوم اشتغال ایجاد کنند/ از مدیرعامل پتروشیمی تشکر می کنیم که این پتروشیمی را در منطقه ما احداث کردند

 

به گزارش آسماری,حجت الاسلام امینی امام جمعه  مسجدسلیمان در خطبه های این هفته نماز جمعه مسجدسلیمان ضمن دعوت مردم و نمازگزاران به راه خدا و رعایت تقوای الهی گفت:اخلاق نیکو, غیرت ورزی به بیت المال و منافع عمومی و قانون مداری از جمله مهم ترین اجزای پیکره تقوای الهی هستند .

 

وی افزود:مهم ترین هدف ما در منطقه و ایل مان در جایگاه نهاد امامت جمعه خدمت به دین و قران است که همه مشکلات مان در این راه رفع می شود اما در حوزه نرم افزاری باید بیشتر کار کنیم.

 

امینی با اشاره به برگزاری گردهمائی ائمه جماعات مسجدسلیمان,لالی و اندیکا اظهار داشت:این مراسم با حضور حجت الاسلام حاجتی امام جمعه موقت اهواز که حدود دو سال پیش با حکم آیت الله جزایری نماینده ولی فقیه در استان خوزستان به عنوان نماینده ایشان در مناطق بختیاری نشین معرفی گردید برگزار شد و حجت الاسلام حاجتی وظیفه خدمت به قرآن و مساجد و کمک به مسئولان در حوزه اقتصاد و معیشت مردم بختیاری را عهده دار شدند.

 

 

وی ادامه داد:در حال حاضر حدود یکصد روحانی در منطقه مان مشغول کار فرهنگی هستند و ما هیچ  پست و قدرتی نمی خواهیم و روحانیت تنها در کنار خدمت به دین و مذهب با کمک نخبگان اقشار مختلف جامعه و بویژه اصحاب رسانه  وظیفه کنترل قدرت را برعهده دارند چرا که هر از گاهی قدرت سرکشی می کند.

 

وی تصریح کرد:این تریبون ها و قلم ها مفید است به حال مدیران و مسئولان ما که روحیه مردمی و انسانی  دارند و ما برادران آنها و یاورشان هستیم و کار ما دینی است چرا که دین گره  گشا است.

 

حجت الاسلام امینی عنوان داشت:در شهرستان دزفول ۵ مدرسه و مجتمع آموزشی بزرگ توسط خیرین ساخته و به مردم تحویل داده شد,این همان چیزی است که ما در ایل مان انتظار داریم انجام شود و خیرین بختیاری مدرسه,دانشگاه,درمانگاه و.. برای مردم بسازند.

 

وی تاکید کرد:ایل بختیاری در جای جای تاریخ از خودش سند به حق تشیع,سلحشوری و خدمت به قران و عترت به جای گذاشته است اما در صدسال اخیر به خاطر سیستم آلوده انگلیسی که ما را محاصره کرد دچار عقب ماندگی شدیم و برخی جلوه های دینی  مانند نذر و وقف در منطقه ما ضعیف شد و همه نگاهمان به سمت دولت است.

 

امام جمعه مسجسلیمان افزود:ملت همه دارایی شان را در فاتحه خوانی هزینه می کنند اما  باید همانگونه که سیگار را از مراسمات حذف کردیم و مراسم های فاتحه را خلاصه تر برگزار کردیم آرام آرام این سفره های پر زرق و برق فاتحه خوانی را جمع کنیم و  این هزینه ها را در مسیر بهداشت,عمران و آبادانی و ازدواج جوانان مان هزینه کنیم.

 

 

وی خاطر نشان ساخت:از اصحاب رسانه منطقه مان که این موضوعات را  می نویسند و  نخبگان جامعه که برای بهبود این معضلات کمک می کنند و  در این گفتمان شرکت می کنند تشکر می کنم.

 

 

 

حجت الاسلام امینی با اشاره به هفته پژوهش گفت: قران کتاب پژوهش است و به احترام قران این روز را به حوزه ها و دانشگاهها تبریک می گوییم.همچنین روز اتحاد حوزه های علمیه و دانشگاه  را داریم که  دشمن هیمشه می خواهد بین این دو نهاد تفرقه اندازی کند اما همانگونه که امام خمینی(ره) فرمودند اگر  حوزه و دانشگاه با هم باشند برای کشور استقلال بوجود می آید.

 

نماینده ولی فقیه در مسجدسلیمان در رابطه با تحویل لایحه بودجه  سال ۹۷  به مجلس عنوان داشت:از مجلس شورای اسلامی می خواهیم با دقت کامل و در چارچوب قانون به کمک دولت بیایند و این لایحه را  به گونه ای که به صلاح  مردم باشد تدوین کنند ولایحه بودجه سال ۱۳۹۷  رکود زدا و بیکاری زدا باشد.

 

وی با انتقاد به تصویب برجام ظرف مدت ۲۰ دقیقه در مجلس افزود:روز گذشته بار دیگر دیدیم که آمریکایی های  دغل باز یکی دیگر از بندهای برجام را پاره کردند و خرید هواپیماهای مسافربری را رسما دوباره تحریم کردند. از مجلس انتظار داریم فرصت ها را از دست ندهند و در مقابل بیگانگان از جوان پهلوان کشورمان علیرضا کریمی یاد بگیریم که پوزه اسرائیل را به خاک مالید.

 

 

وی با اشاره به سفر وزیر کشور انگلیس به تهران گفت: با این رفت و آمدها مخالف نیستیم اما از باب دلسوزی می گوییم که تجربه تاریخی نشان می دهد از اروپایی های دغل باز  چیزی عاید مان نمی شود و دیدیم که رسما در رسانه هایشان گفتند که این سفر برای آزادی دو جاسوس شان بوده است.

 

نماینده ولی فقیه در مسجدسلیمان با اشاره به ادعای آمریکایی ها مبنی بر اینکه موشک یمنی که به عربستان اصابت کرده ایرانی بوده است گفت: شما خودتان در روز روشن صدها میلیارد دلار جنگ افزار به عربستان می فروشید و  چند سال است عربستان هزاران نفر را به خاک و خون کشانده این اشکالی ندارد اما اینگونه گستاخانه به ایران تهمت می زنید؟

 

امام جمعه مسجدسلیمان در رابطه با سفر اخیر معاون اول رئیس جمهور به مسجدسلیمان اظهار داشت:در این سفر شاهد افتتاح و کلنگ زنی دو پروژه مهم در منطقه مان بودیم که آینده ساز هستند و از همه کسانی که زمینه این رفت آمدها را فراهم می کنند بویژه استاندار خوزستان,نماینده شهرستان و فرماندارمان تشکر می کنیم.

 

امینی ضمن تشکر از مدیران آلومینیوم  و پتروشیمی مسجدسلیمان گفت: از این عزیزان می خواهیم با همه توان شان سرعت بدهند به اجرای پروژه ها و کار احداث فاز دوم کارخانه آلومینیوم و صنایع پائین دستی آن که باید سرمایه داران بختیاری مان بیایند و در آنجا با سرمایه گذاری شان اشتغال ایجاد کنند .

 

وی تاکید کرد:چند هزار فرصت شغلی در صنایع پائین دستی آلومینیوم است که باید سرمایه داران بختیاری مان آنها را ایجاد کنند.

 

حجت الاسلام امینی با تشکر از دکتر داوودی مدیرعامل  پتروشیمی مسجدسلیمان تصریح کرد:پتروشیمی یک کار خصوصی است که باید از مدیرعامل محترم آن  اقای دکتر داوودی تشکر کنیم که این پتروشیمی را با همه مشکلاتی که در راهشان بود در منطقه ما احداث کردند وبا حس قوم دوستی و عاطفه ای که نسبت به ایل شان داشتند در منطقه ما سرمایه گذاری کردند.

 

وی ضمن تبریک فرارسیدن شب یلدا یکی از سنت های تاریخی ایرانی تاکید کرد:در کنار دیگر سنت های ملی و مذهبی مان شب یلدا را تبریک می گوییم و احترام می کنیم و نباید اجازه دهیم این سنت های ملی مان فراموش شود.

 

امام جمعه مسجدسلیمان در پایان یادآور شد:همه با هم در کنار مسئولان مان هستیم و یاری شان می کنیم و به فضل خدا آینده مان روشن است و نگاهمان را به درون کشور حفظ می کنیم و حول کلمه اقتصاد مقاومتی و تولید ملی تلاش می کنیم.

 

 

 

 

 

 

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *