زیارت حضرت معصومه(سلام الله علیها) برکات و آثاری وصف ناپذیری به همراه دارد

به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام و المسلمین سیدحسین مومنی سه شنبه شب در جمع نمازگزاران و مجاوران مسجدمقدس جمکران بااشاره به آغاز دهه کرامت و میلاد حضرت فاطمه معصومه علیهاالسلام اظهارداشت: خداوند در سوره مبارکه مائده می‌فرماید برای تقرب به خدا متوسل به وسیله شوید و در ذیل این آیه نورانی با توجه به اینکه اهل بیت(علیهم السلام) تنها وسیله ارتباط مردم با خدا هستند بحث زیارت مطرح می‌شود.
وی ادامه داد: زیارت، هم تعظیم شعائر است که عقل تایید می کند و هم ارتباط برقرار کردن زائر با مزور است و اگر شما ائمه اطهار(علیهم السلام) را زیارت کنید هم تعظیم شعائر و هم عمل به این آیه قرآن کرده‌اید.
استاد حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه بالاترین ثواب زیارت در بین معصومین(علیهم السلام)  زیارت امام حسین(علیه السلام) است، ابراز کرد: روایات زیادی در این باب از معصومین برای ما نقل شده و هیچ زیارتی کنار زیارت ایشان بیان نشده است. بعد از زیارت امام حسین(علیه السلام) بالاترین ثواب زیارت متعلق به علی بن موسی الرضا(علیه السلام) است و اگر کسی ایشان را با معرفت زیارت کند مانند این است که خدا را در عرش زیارت کرده و خدا تمام گناهانش را می بخشد.
وی افزود: چند دسته سفارش در زیارات ائمه و اولیای الهی داریم، یک دسته آنهایی است که امام معصوم، سفارش و ترغیب به زیارت امام معصوم دیگری دارند که طبیعی و قابل هضم می باشد، به طور مثال تمامی ائمه علیهم السلام، سفارش به زیارت امام حسین علیه السلام نموده اند.
حجت الاسلام و المسلمین مومنی ادامه داد: اما وقتی چند امام معصوم تشویق به زیارت امامزاده ای می کنند، نشان از شان و مقام والای آن حضرت دارد، تنها امامزاده ای که امام معصوم ترغیب به زیارت آن کرده اند، حضرت معصومه سلام الله علیها می باشند بطوریکه امام صادق علیه السلام، امام رضا علیه السلام، امام جواد علیه السلام، امام کاظم علیه السلام سفارش به زیارت این بانوی بزرگوار نموده اند.
وی به روایاتی از امام رضا و حضرت جواد الائمه علیهماالسلام اشاره کرده و افزود:امام رضا عليه السلام فرمود: «مَنْ زارَها فَلَهُ الْجَنَّةُ ، کسي که فاطمه معصومه را زيارت کند بهشت براي او خواهد بود» و امام جواد عليه السلام فرمود: «مَنْ زارَ قَبْرَ عَمَّتي بِقُمَّ فَلَهُ الْجَنَّةُ، کسي که قبر عمه‌ام را در قم زيارت کند، بهشت براي او است».
استاد حوزه علمیه قم بیان داشت: اما اگر امام معصوم تاکید به زیارت امامزاده ای بفرمایند، کاشف از مقام والای آن امامزاده است. زیارت ۳ تن از امامزاده ها، توسط ائمه اطهار بسیار تاکید شده است، اول زیارت حضرت عباس علیه السلام، دوم زیارت حضرت علی اکبر علیه السلام، و سوم زیارت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها بطوریکه امام رضا علیه السلام زیارت نامه و آداب زیارت برای ایشان بیان کرده اند.
حجت الاسلام و المسلمین مومنی گفت: آداب زیارت به این دلیل بیان شده است، تا شخص قبل از اینکه به دیدار شخص والامقام میرود، وجودش از آلودگی ها پاک شده باشد، وقتی حضرت این آداب را بیان می کنند، کاشف از مقام والای حضرت معصومه سلام الله علیها است.
وی تاکید کرد: سعی کنید خودتان را مقید به زیارت حضرت معصومه سلام الله علیها بنمایید، برکات و آثاری وصف ناپذیر در زیارت حضرت وجود دارد. با معرفت زیارت کنید، به گونه ای که گویا همه ی ائمه را زیارت می نمایید.
استاد حوزه علمیه قم در بخش دیگری از سخنانش خطاب به خانواده ها اظهارداشت: تا توسل به حضرت معصومه سلام الله علیها وجود دارد، نگویید به درب بسته خورده ایم، به جوانان اکیدا توصیه می کنم، دل در گرو محبت خانم حضرت معصومه (سلام الله علهیا) قرار دهند، برای اینکه در زندگی دنیا و آخرت به موفقیت برسید، توسل به حضرت را فراموش نکنید، والدین اگر نگران عاقبت به خیری و آینده فرزندانتان هستید، از حضرت درخواست کنید، جوانهایتان را به ایشان بسپارید. از حضرت بخواهید محبت اهل بیت علیهم السلام و توفیق زیارت ایشان از شما گرفته نشود.
مومنی افزود: وجود نازنین حضرت معصومه (علیهاالسلام) به قدری دارای امتیازات والایی است که علما و بزرگان بسیاری از ایشان استمداد و یاری می جستند، باید دانست عزتی را که خدا می خواست در قبر و حرم حضرت فاطمه سلام الله علیها قرار دهند، در قبر حضرت معصومه قرار داده اند. چون حضرت فاطمه سلام الله علیها، خودشان می خواستند قبرشان مخفی بماند.
وی ادامه داد: به برکت وجود این حضرت در قم حوزه علمیه در قم شکل گرفت و علم از نجف بیرون آمد و در شهر قم ظهور و بروز کرد و از این نقطه به اقصی نقاط دنیا صدار می شود. امام خمینی(ره)، مقام معظم رهبری، علما و مراجع بزرگ ما تربیت شده این حوزه هستند. شیخ زکزاکی تربیت شده قم است و نوری که از حضرت معصومه(سلام الله علیها) گرفت توانست آن دگرگونی را در کشورش ایجاد کند و از این شهر نورانیت و معنویت به دنیا صادر شده و خواهد شد. 
انتهای پیام/

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *