سالها عقب ماندگی مسجدسلیمان,لالی و اندیکا به دلیل سیاست های هیجانی و بدون منطق خودمان است/ دولتمردان همانطور که از آمریکا نا امید شدند از اروپا هم نا امید باشند

 

به گزارش آسماری,حجت الاسلام امینی امام جمعه مسجدسلیمان در خطبه های نماز جمعه این هفته مسجدسلیمان با اشاره به عدم کتاب خوانی در جامعه گفت:عدم مطالعه کتاب بویژه مطالعه تاریخ انقلاب و قبل از آن موجب شده تا در تحلیل مسائل دچار مشکل  شویم و بعد از گذشت سالها از پیروزی انقلاب در حل مشکلات مردم و مدیریت ها دچار مشکل شویم.

 

وی با بیان اینکه سیاست هم باید مثل دیانت باشد و به سبک های سیاسی عقلایی و مردمی ائمه نیازمندیم افزود:سالها عقب ماندگی مسجدسلیمان,لالی و اندیکا به دلیل سیاست های هیجانی و بدون منطق خودمان است,برخی همشهریان خودمان با اجرای سیاست های غیرکارشناسی مثل جابجایی مسجدسلیمان باعث شدند که سالها این منطقه عقب بماند و امروز که می خواهیم مراسم بزرگداشت شهدای حملات موشکی ۳۰ مهرماه ۱۳۶۲ در منطقه کلگه را برگزار کنیم از مردم این منطقه که آب,فاضلاب,فضای سبز,آسفالت و… ندارند شرمنده باشیم.خوشبختانه باتلاش های مسئولین شهرستان بویژه نماینده مجلس و فرماندار بعد از سالها الان پروژه آبرسانی و تعریض جاده منطقه کلگه شروع شده است.

 

وی تصریح کرد:ریشه این مشکلات در عدم الهی و مردمی بودن سیاست ها است که خروجی اش می شود مسجدسلیمان اما با کمک شما همشهریان امروز راه برای مسجدسلیمان هموار شده و با الگو گیری از اهل بیت شهرمان را می سازیم.

 

امینی عنوان داشت:در ماه صفر آماده می شویم برای برگزاری روضه های خانگی در شهرمان که از دل این روضه ها برای سفر عرفانی اربعین آماده می شویم.وقتی این روضه های خانگی در شهرمان را می بینم احساس غرور می کنم چرا که این روضه ها چندبعدی است و از دل همین روضه ها فرزندانی تربیت می شوند که برای شهرمان گره گشا هستند.,همین روضه ها بود که باعث پیروزی انقلاب شد و نرم افزار هشت سال دفاع مقدس همین روضه های خانگی مردم بود.

 

امام جمعه مسجدسلیمان در رابطه با راه اندازی موکب پذیرایی ایل بختیاری در مرز چذابه اظهار داشت:از همشهریان مان می خواهیم برای راه اندازی این موکب به نام ایل بختیاری کمک کنند و از دل همین محرم و صفر دنیا و آخرت مان را آباد کنیم.

 

وی عنوان داشت:در ایل بختیاری ما سبک سرآمدی برای نوحه خوانی محرم و صفر نداریم.جای تامل دارد قومی که تمام شیعه است و امامزاده ها را دل کوههای زاگرس پذیرا بوده  از سبک های غیربومی استفاده کند و لذا مجمع مداحان آئینی شهرمان باید در این زمینه تولیدات بومی داشته باشند.

 

امام جمعه مسجدسلیمان با بیان اینکه هر جامعه ای سیاسی تر باشد مردمش هم فرهنگی تر هستند خاطرنشان ساخت:در یک مقاله علمی آمده است که مردم آمریکا جز احمق ترین ملت های دنیا و برده فکری هستند چرا که ۲۵۰ میلیون نفر جمعیت آمریکا اجازه می دهند پادشاهانشان  این همه توطئه علیه ملل مختلف انجام دهند.

 

وی با  تاکید بر اینکه از مسئولان می خواهیم از فضای ممتازی که برای جمهوری اسلامی در دنیا ایجاد شده بهره ببرند گفت:پس از مذاکرات برجام شاهدیم که ملت یکدست تر شده اند و مسئولان کشوری طی روزهای اخیر محکم و قاطع پاسخ اظهارات رئیس جمهور آمریکا را دادند.  در مسجدسلیمان هم ادارات مختلف دسته دسته رفتند و از سپاه پاسداران شهرشان حمایت کردند  لذا از این فضا باید بهره برد.

 

وی افزود:امروز دیگر داعش سرکوب شده و بارزانی هم که می رفت  توطئه دیگری را در منطقه کردستان عراق درست کند با حمایت آیت الله سیستانی و نیروهای عراقی سرجایش نشانده و تحقیر و منزوی شد تا نشان دهند که منطقه با محوریت تشیع اقتدار دارد.

 

حجت الاسلام امینی تصریح کرد:از تریبون شهری صحبت می کنیم که سرآمد بیکاری در استان است و به دولتمردان عرض می کنم همانطور که از آمریکا نا امید شدید از اروپا هم نا امید باشید.  چهار سال گذشته خود دولتمردان گفتند که اجازه اروپایی ها هم دست آمریکا است و باید برویم با آمریکا توافق کنیم و کدخدا آمریکا است اما امروز آمریکا  نیمی از برجام را پاره کرده و مطمئن باشید که اینها یکی از یکی بدعهد تر هستند و راه ما بدون شک راه اقتصاد مقاومتی و نگاه به درون کشور است.

 

وی عنوان داشت:مردم مسجدسلیمان ۷۳ درصد به رئیس جمهور رای دادند  و به دفاع از دولت می گویم که طوری نشود که ۴ سال آینده نتوانیم اسم دولت اعتدال را نزد مردم بیاوریم.

 

 

نماینده ولی فقیه در مسجدسلیمان با اشاره به صحبت های مسئول امور مالیاتی کشور مبنی بر فرار مالیاتی حدود ۳۰ هزار میلیارد تومانی در کشور عنوان کرد: چرا این پولها را پس نمی گیرید و چرا نظارت نمی کنید؟ اینها حق مردم مسجدسلیمان است.

 

وی تاکید کرد:باید برگردیم به بیانات  امام(ره) و شهدایمان و ارزش های انقلاب و بنا داریم مسجدسلیمان را به عنوان پایتخت فرهنگی -هنری -صنعتی ایل بختیاری معرفی کنیم,شهری که فقط در دو ساعت از ۸ سال دفاع مقدس در روز ۳۰ مهرماه ۱۳۶۲ بیش از ۱۲۰ شهید را تقدیم انقلاب کرد.

 

 

امینی گفت: تشکر می کنم از هیات مدیره پتروشیمی  و استاندار,فرماندر و نماینده مجلس که مرتب در منطقه زیلایی حضور دارند و بازدید می کنند.اگرچه سالها شهرمان عقب افتاده اما با مبنای فرهنگ و فکر و الگو گیری از اهل بیت فقر,فساد و بیکاری را ریشه کن می کنیم و شهرمان را دوباره می سازیم.

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *