سرمایه داران بختیاری محبت تان را به ایل تان بیشتر کنید/ بعضی از همشهریان ما وقتی حساب های بانکی شان پر شد از این شهر می روند

 

عزت الله قاسمی: همزمان با دهم ذی الحجه الحرام و عید سعید قربان مراسم اقامه نماز عید قربان در مصلی امام خمینی (ره ) مسجدسلیمان و به امامت حجت الاسلام امینی امام جمعه مسجدسلیمان برگزار شد.

 

در این مراسم که با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد حجت الاسلام امینی در سخنانی ضمن تبریک عید قربان گفت: مناسک حج به این دلیل است که قلوب انسان ها پاک و مطهر شود.

 

 وی ادامه داد: قربانی کردن یک نماد است. یعنی نفس، مال، آبرو و جانت را برای رضای خدا و منافع ملی و عمومی قربانی کن و چقدر سخت است که یکی در نقطه مقابل آن عمل کند و مال مردم را چپاول و منافع ملی را پایمال کند.

 

نماینده ولی فقیه در مسجدسلیمان در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: خطبا، نخبگان، حوزویان و اهل قلم و رسانه متوجه شده اند که تنها ۵۰ درصد می توان دل به خدمات دولت بست و ۵۰ درصد دیگر در دست سرمایه داران بختیاری ما مغفول مانده است.

 

وی ادامه داد: مجدداً خطاب به این عزیزان می گویم محبت تان را به ایل تان بیشتر کنید، ندیده ام تا امروز یکی از شما ۱۰۰ ازدواج برگزار کند یا ۱۰۰ نفر را صاحب خانه کرده باشد…

 

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: مناسک حج حرکت نمادینی ست تا ما از ثروت مان دل بکنیم برای جوانانی که به سن چهل سالگی رسیده اند اما توانایی ازدواج ندارند… متاسفانه بسیاری از سرمایه داران ما اهل معنویات نیستند. اهل انتخاباتند و نگاه می کنند چه کسی پیروز می شود، می روند به سمت او و کاری هم به عدالت او ندارند چون تقوا ندارند .

 

وی ادامه داد:بعضی ها از من سوال می کنند این همه در خطبه ها فریاد می زنی تاثیری هم دارد به او گفتم قطعاً تاثیر دارد. شب گذشته یک نفر که از خارج از کشور آمده بود با من تماس گرفت و گفت: به همراه تعدادی از دوستان در آن جا یک دستگاه آمبولانس خریداری کردیم که اهدا کنیم به مسجدسلیمان این یعنی خطبه های ما اثر کرده است… بر خلاف بعضی از همشهریان ما که وقتی در این شهر حساب های بانکی شان پر شد از این شهر می روند و بعد از چند سال که می آیند سری تکان می دهند و می گویند مسجدسلیمان هیچ تغییری نکرده است .

 

امام جمعه مسجدسلیمان با بیان این که انشالله ایران اسلامی کشور اول علم، اخلاق،توسعه ، صلح و قدرت در دنیا باشد به سخنان خود پایان داد.

 

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *