سلمان فارسی حلقه وصل ما با اهل بیت بود و بخشی از هویت ما ایرانی هاست / به عنوان بخشی از ایل غیور و با ایمان بختیاری به سلمان فارسی افتخار می کنیم/کسانی مسجدسلیمان را خراب می کنند که خدا نشناس هستند و حرام و حلال نمی کنند

 

به گزارش آسماری,حجت الاسلام امینی امام جمعه مسجدسلیمان در خطبه های این هفته نماز جمعه مسجدسلیمان با اشاره به سیره و سبک زندگی ائمه اطهار گفت:ائمه اطهار سرمایه عظیم الهی هستند که ملت ایران از این سرمایه  برخوردارتر از بسیاری ملل دیگر است. مملکت ایران مملکت محمد و آل محمد(ص) است و در این باب ما معلم هستیم و نگاه همه مستضعفان و مومنان به و فکر و فرهنگ ما ایرانی ها است.

 

وی افزود:رشد و تربیت را در پرتو هدایت و کمال خاندان معصومین می بینیم  و خود ائمه هم فرمودند اگر با ما نباشید با معلمان تباهی و سیاهی خواهید بود. ائمه منادی وحی و قرآن هستند و زندگی شان سراسر نور و روشنایی است و ۱۴۰۰ سال است هرکسی که بر علیه ائمه حرفی زده آبروی خود را برده است.

 

حجت الاسلام امینی ادامه داد:اگر می گوییم پیرو رسول خدا هستیم و دوازده امام  پیشوای ما هستند باید در عمل این را نشان دهیم, تقوا پیشه کنیم و حرام و حلال را رعایت کنیم که اگر رعایت کنیم دنیا آباد می شود.در همین شهر خودمان کسانی مسجدسلیمان را خراب می کنند که خدا نشناس هستند و حرام و حلال نمی کنند.

 

وی با تاکید بر بهره مندی از سیره ائمه اظهار داشت:نمونه روشن از عمل به سیره ائمه امام خمینی(ره) است که با بهره مندی از همین قرآن و امامان معصوم چنان رشد یافت که غرب و شرق را متحیر خود کرد و مصداق اعلی  بهره مندی از سیره معصومین است.

 

امام جمعه مسجدسلیمان  با تاکید بر توشه اندوزی در دنیا برای قبر و قیامت گفت:هرکسی در این مسیر گام ها را جدی تر بردارد اسوه تر خواهد بود, یکی از این اسوه ها سلمان فارسی است که در جنگ احزاب همه دست به دست هم دادند برای حمله به پیغمبر اما پیامبر مشاوره نظامی سلمان فارسی ما را  پذیرفت .

 

وی افزود:سلمان فارسی حلقه وصل ما با اهل بیت بود و سلمان بخشی از هویت و شناسنامه ما ایرانی هاست که درمسیر حقیقت طلبی  در۱۴۰۰ سال پیش نشان داد ملت ایران همیشه حقیقت طلب بودند.حقیقتی که یک جلوه آن را در برادری و عدم قوم گرایی پیامبر دید که ملاک افراد را تقوا و ایمان قرار می داد.

 

حجت الاسلام امینی تصریح کرد: نگاه ما به سلمان فارسی نگاه به یک رخداد تمدن بزرگ اسلامی و الهی است. سلمان فارسی که نشان داد می شود یک امت واحده بزرگ را با اقوام مختلف حول کلمه ایمان تشکیل داد.  خوشبختم که امروز در تریبون نماز جمعه مسجدسلیمان به عنوان بخشی از ایل غیور و با ایمان بختیاری بگویم که افتخار می کنیم به سلمان فارسی و قرآن و  پیامبرمان و اگر هم فرد جاهلی در جایی حرفی بزند به حساب بر یک قوم نمی نویسند و همه می دانند خوزستان دروازه تشیع به روی ایران است  و افتخار می کنیم بخشی از ایمان و اقتدارمان مرهون ایل بزرگ و با شرف بختیاری عزیز است.

 

نماینده ولی فقیه در مسجدسلیمان با اشاره به روز عفاف و حجاب گفت:عفاف و حجاب پاشنه آشیل انقلاب و نظام جمهوری اسلامی است. در حمله رضاخان به مسجد گوهرشاد مردمان عزیز ما ایستادند که تا به امروز موفق شدند از حیا و حجاب و عفت مراقبت کنند.

 

وی عنوان داشت: حجاب امر فطری و عقلانی است و بی حجابی خلاف فطرت است.در همین فرهنگ بومی مردم بختیاری که یکی از اصیل ترین و نجیب ترین ایرانیان هستند بی حجابی در پوشش زنان ومردان بختیاری جایی نداشته است.بی حیایی در جماعت ایرانی ها وجود ندارد و حجاب سفارش ۳۰۰ هزار شهید ما است که باید نسبت به آن توجه بیشتری بکنیم .

 

 

 

 

حجت الاسلام امینی دانش و نیروی نظامی کشور را عوامل اقتدار ملی دانست و افزود:اساس اقتدار ما ایمان است,ایمانی که با آن حلب و موصل آزاد شد و لبنانی ها ۳۳ روز با آن دفاع کردند و در جنگ پیروز شدند.

 

وی با اشاره به دیدار رهبر انقلاب با قوه قضائیه اظهار داشت:در این دیدار از مضمون کلام رهبری برمی آمد که انتظاراتشان از این قوه بیش از این است و فرمودند که قوه قضائیه در باب  دفاع حقوق مردم باید وارد شود.همچنین قوه قضائیه باید در مبارزه با قاچاق هم وارد شود.همانطور که دادستان کل کشور گفت اگر مبارزه واقعی با قاچاق بشود باید شاهد رشد تولید باشیم .

 

 

حجت الاسلام امینی ادامه داد: وزیر محترم اقتصاد در رابطه با اجرای اصل۴۴قانون اساسی گفتند که خود دولتی ها نمی گذارند اجرایی شود اما می بینیم که برخی ها به سپاه پاسداران کنایه می زنند در حالی که به اعتقاد من اگر بعد از جنگ اقتصاد را به سپاهیان داده بودند امروز یک جوان بیکار نداشتیم  چرا که سپاه دزد نیست و امروز هم همین سپاه است که دزدان اقتصاد را دستگیر می کند.

 

 

وی با انتقاد از نظام بانکی گفت:بانک ها نباید به عنوان بنگاه اقتصادی باشند و وارد ساخت و ساز شوند بلکه باید به تولید کننده ها کمک کنند.

 

حجت الاسلام امینی امام جمعه مسجدسلیمان با تاکید بر دقت دولت بر قراردادهای خارجی یادآور شد:از دولت مردان می خواهیم در این تعاملات اقتصادی با شرکت هایی همچون توتال فرانسه دقت کنند.همین کشور فرانسه در مذاکرات هسته ای بدعهدی کرد و همین شرکت توتال سالها قبل به مدیران ایرانی رشوه می داد. انتظار داریم کاری را که شرکت های داخلی می توانند انجام دهند را به خارجی ها ندهند و اگر هم می دهند تضمین لازم  را از این شرکت ها بگیرند.

 

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *