شما یک کارخانه بختیاری نشان بدهید که ۵۰۰ جوان بختیاری را مشغول به کار کرده باشد /به شورای شهر جدید می گویم از تهدیدها نترسید، از طایفه تان هراس نداشته باشید/کار رسیدگی به زمین های ارتش به پایان رسید و بعضی افراد به جزای اعمال شان در این پرونده خواهند رسید

عزت الله فاسمی: حجت الاسلام امینی امام جمعه مسجدسلیمان در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن تسلیت شهادت عده ای از هم وطنان در حادثه تروریستی تهران گفت: همه فداکاری ها و شهادت ها برای حفظ قرآن، حراست از اسلام و نگه داشتن ارزش هاست.

 

وی گفت: این خون ها نشان از صدق و صفای ملت ما دارد و قطعاً ملت این آمادگی را دارد که برای حفظ نظام بیش از این ها خون بدهد.

 

 وی با تقدیر از نیروهای سپاه، اطلاعات، نیروی انتظامی که در کنار هم این حادثه را خنثی کردند گفت: حادثه تروریستی تهران اتحاد ملت ما را بیشتر کرد.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ماه مبارک رمضان گفت: رمضان ماه خدا و ماه قرآن است. همین قرآنی که می گوید از دیگران گره گشایی کنید. هر چه رنگ و بوی رمضان در کشور بیشتر باشد بیش از گذشته می توان به امدادهای الهی اعتماد کرد.

 

 نماینده ولی فقیه در مسجدسلیمان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تلاش بعضی ها در فضای مجازی برای کم رنگ کردن ماه مبارک رمضان گفت: گاهی مشاهده می شود بعضی ها با قرار دادن تصاویری قصد به سخره گرفتن این ماه عزیز را دارند به طور مثال عکس یک کارگر را می گذارند در کنار کسی که در لیله القدر در حال عبادت است و زیر عکس کارگر می نویسند تو بیل بزن چون لیله القدر نداشتی و…  به این جوانان نا آگاه می گویم به این دلیل این همه بیکار داریم که ثروتتمندان ما اهل نماز و روزه نیستند. شما یک کارخانه بختیاری نشان من بدهید که ۵۰۰ جوان بختیاری را مشغول به کار کرده باشند و یا برای ۵۰۰ دختر جهیزیه تهیه کرده باشد اما من حاضرم ۱۰۰ ثروتمند بختیاری نشان بدهم که چپاول کردند و تنها برای سیزده بدر به مسجدسلیمان آن هم گاهی اوقات می آیند.

 

وی با اشاره به میلاد امام حسن مجتبی گفت: فردا میلاد امام مجتبی و روز اکرام است، امامی که سه مرتبه همه زندگی اش را بخشید اما در مسجدسلیمان چند هزار نفر تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی وجود دارد و دو برابر آن پشت دیوار این اداره مانده اند، آموزش و پرورش ما کولر، بخاری و امکانات ندارد اما ۱۷۰ نفر با هزینه کرد دهها و یا صدها میلیونی کاندیدای شورای شهر می شوند. بعضی ها اگر خیلی دل شان می سوخت برای این شهر به جای هزینه های ۵۰۰ میلیونی در انتخابات شورا می رفتند یک آمبولانس برای این مردم خریداری می کرد که بارها به دلیل نداشتن آمبولانس مردم در مسیر اهواز فوت کرده اند و همین می شود که شهر ما در فاتحه خوانی ها مقام اول را دارد.

 

خطیب نماز جمعه مسجدسلیمان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تریبون های نماز جمعه مدافع قوای سه گانه، دولت و.. خواهد بود اما قطعاً دست از فساد ستیزی بر نخواهند برداشت. باید تقدیر کرد از دکتر ولایتی که فسادهای دانشگاه آزاد را افشاء کرد. در دانشگاه آزاد بیش از ۲۰ نفر به عنوان مشاور دبیر هیئت امناء مشغول به کار بودند و حقوق ها چند میلیونی دریافت می کردند بعد در شهر ما فلان شخص با مدرک فوق لیسانس حاضر است برای ۱ میلیون تومان مستخدمی کند.

 

امینی در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به اعضای جدید شورای شهر مسجدسلیمان گفت: همین جا می گویم از من امام جمعه گرفته تا نماینده مردم، فرماندار، قوه قضاییه و وزارت اطلاعات، و اهالی پرتلاش رسانه شهرستان دو چشم داریم و دو چشم دیگر قرض می کنیم و نظاره گر عملکرد شما خواهیم بود و اجازه کوچکترین تخلفی را به کسی نخواهیم داد.به  شورای شهر جدید می گویم از تهدیدها نترسید، از طایفه اتان هراس نداشته باشید، شما در مقابل ۱۳۵ هزار نفر جمعیت مردم که آسفالت، اشتغال،آب وفاضلاب، امید  و آرامش می خواهند مسئولیت دارید. اگر مسجدسلیمانی هستید غیرت بختیاری گری اتان را در مبارزه با فساد نشان بدهید.

 

وی ادامه در مسجدسلیمان مشکلات زیادی وجود دارد که با تلاش مسئولین در حال برطرف کردن آن هستیم مثل زمین های ارتش که اگر چه پروسه رسیدگی به آن حدود دو سال به طول انجامید اما بحمدالله کار رسیدگی به آن به پایان رسید و بعضی افراد نیز به جزای اعمال شان در این پرونده خواهند رسید.

 

حجت الاسلام امینی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب گفت: رهبر معظم انقلاب فرمود بعضی ها تحت عنوان عقلانیت می گویند نباید با آمریکا و اروپا چالش داشته باشیم آری چالش هزینه دارد امام هزینه سازش بیش از هزینه چالش است. رهبر انقلاب در بخش دیگری از سخنان خود فرموده است: یک رویه غربگرایی خفیف در کشور به وجود آمده است که این خطرناک است.

 

 وی با اشاره به سخنان رهبر انقلاب در ارتباط با سند ۲۰۳۰ گفت: رهبر معظم انقلاب می فرمایند حتی اگر سند ۲۰۳۰ مسائل ضد ارزشی هم نداشته باشد چه معنا دارد مسائل آموزشی و تربیتی ما را یونسکو بنویسد ما اجازه نخواهیم داد کشورهایی با ۴۰۰ سال تمدن برای مایی که بیش از ۱۰ هزار سال سابقه تمدن و ۱۴۰۰ سال سابقه اسلام گرایی داریم قوانین تربیتی فرهنگی بنویسند. به همین دلیل ما نیز همراه با آحاد مردم و مراجع عالیقدر خواهان ابطال این سند هستیم…

 

امام جمعه مسجدسلیمان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: اتحاد رمز موفقیت ملت ماست در انتخابات ۲۹ اردیبهشت در همین شهر مسجدسلیمان حدود ۷۳ در صد به یک نفر و ۲۷ درصد به کاندیدای دیگری رأی دادند اما یک روز پس از انتخابات هر دو گروه برنده و بازنده بدون هیچ تنشی دست در دست هم برادری اشان را از سر گرفتند…. این ۲۳ میلیون نفری که به رییس جمهور رای داده اند از ایشان اشتغال و بهبود اقتصاد را می خواهند.

 

امینی گفت: رهبر فرزانه انقلاب می گوید آزادانه انتقاد کنید و مطالبه گر باشید در شهر ما نیز مشکلات زیادی وجود دراد اما بحمدالله آرامش و امنیت وجود دارد… وی با بیان این که انشالله قوم سلمان فارسی خواهد ماند و پرچم اسلام را در جهان برافراشته خواهد کرد به سخنان خود پایان داد.

 

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *