شهردار مسجدسلیمان فریب بعضی دغلکاران را نخورد و در چینش نیروهای شهرداری دقت کند/ مسئولین علوم پزشکی استان و بهداشت و درمان مسجدسلیمان سریعا به موضوع عدم پرداخت حقوق کارکنان بیمارستان رسیدگی کنند/ بعضی تورهای گردشگری بدون رعایت مسائل اخلاقی در منطقه تاراز در حال تردد هستند

 

حجت الاسلام امینی امام جمعه مسجدسلیمان در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن خیر مقدم به شهردار جدید مسجدسلیمان از ایشان خواست  فریب بعضی دغلکاران را نخورد و در چینش نیروهای شهرداری دقت نموده و این گونه نشود که مثل گذشته هر کسی شهردار می شد بعضی نیروهای شناخته شده و بعضاً مفسد در کنار او قرار بگیرند.

 

وی همچنین از اعضای شورای شهر درخواست نمود اگر اخلاق، قانون و عدالت را رعایت کنند همه ی مردم مسجدسلیمان پشت سر آن ها خواهند بود.

 

خطیب نماز جمعه مسجدسلیمان در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از بهداشت و درمان شهرستان گفت: اگر چه مردم از خدمت رسانی بیمارستان ۲۲ بهمن گلایاتی دارند که در آینده به آن خواهیم پرداخت اما در حال حاضر شنیده ایم کارکنان حراست این بیمارستان ۵ ماه و بعضی نیروهای خدماتی ۲۲ بهمن ۷ ماه حقوق دریافت نکرده اند. چگونه باید از این ها انتظار داشته باشیم به مردم خدمت رسانی کنند.

 

وی ادامه داد: از مسئولین علوم پزشکی استان خوزستان و بهداشت و درمان مسجدسلیمان می خواهیم سریعاً به این معضل رسیدگی نمایند.

 

امام جمعه مسجدسلیمان در بخش دیگری از سخنان خود ضمن انتقاد شدید از بعضی تورهای گردشگری گفت: در عین حال که خودمان منادی توسعه گردشگری هستیم اما به اداره کل میراث و گردشگری هشدار می دهم اجازه ندهند سرزمین بختیاری مبتلا به فساد و بی بند و باری شود چرا که شنیده ایم بعضی از این تورها بدون رعایت مسائل اخلاقی در مناطقی چون تاراز در حال تردد هستند. از قوه قضاییه و نیروی انتظامی می خواهم با جدیت با چنین افرادی برخورد کنند….

 

امینی در بخش دیگری از سخنان خود با تقدیر از برگزار کنندگان کنگره بی بی مریم در اهواز گفت:هفته گذشته شاهد برگزاری بزرگداشت بی بی مریم در اهواز بودیم. خوشحالم برگزارکنندگان این بزرگداشت افراد دانشگاهی و فرهنگی بودند و اجازه دخالت افراد سیاسی در آن را ندادند.

 

 وی ادامه داد: در آن جا هم گفتم: بی بی مریم بانوی محجبه ای بود که ابتدای خاطراتش را با نام خدا و حضرت علی (ع) آغاز کرده است و خاطراتش را این گونه آغاز می کند: با مدد از حق تعالی و امداد از روح مطهر اعلی حضرت همایونی امام اول حضرت مرتضی علی (ع) خاطراتم را آغاز می کنم… این یعنی زنان بختیاری از گذشته افراد متدین و معتقدی بوده اند و مثل بعضی دولتمردان نیستند که حاضرند برای کسب رای الفاظ و واژه های حیات بخش دینی را به بازیچه بگیرند.

 

وی ادامه داد: در همین ایران اسلامی گاهی شاهد بعضی بی اخلاقی های آزار دهنده هستیم و بارها همین مردم ما را مورد عتاب قرار داده اند که کشوری با این قدمت و ۳۰۰ هزار شهید چرا باید حجاب و عفاف در بعضی ادارات و خیابان های آن رعایت نشود؟! یکی از دلایل آن فضای کنترل نشده مجازی و سیاسیونی ست که رای می خواهند و بعضی ها آرای شان را با همین شعارهای دروغین آزادی زنان به دست می آورند و مثل غرب و اروپا به نام ارث، برابری زن و مرد و… سعی می کنند خانم ها را در مسیر انحراف علیه مردان و بنیاد خانواده تهییج و گاهی به نام اعتدال فضا را به سمت افراط و تفزیط ببرند….

 

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: این اخلاقی نیست که همه مشکلات را پای دیگران نوشت. همین دولت قبل نهم و دهم اگر چه ایراداتی داشت اما خدماتی را هم ارائه داد. ما اجازه سیاه نمایی نداریم و همه مشکلات و کارهایی که خودمان نمی توانیم انجام بدهیم را پای دول گذشته بگذاریم.

 

 وی با اشاره به موافقت مقام معظم رهبری برای چند مورد برداشت از صندوق توسعه ملی در سال ۹۷ اظهار کرد: تشکر می کنم از مقام معظم رهبری که ۱۵۰ میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی برای مقابله با ریزگردها اختصاص داده است.

 

امام جمعه مسجدسلیمان با اشاره به نزدیک بودن ایام فاطمیه اول گفت: مردم مثل همیشه حرمت این ایام را نگه می دارند و جشن هایشان را در این ایام برگزار نمی کنند از ادارات شهرستان هم می خواهم حرمت این ایام را برای محافظت از ارزش ها نگه دارند.

 

 ایشان همچنین از مراسم خاکسپاری دو مفقودالاثر در مسجدسلیمان خبر داد و گفت: در یکم اسفند قرار است همزمان با ۱۱۰ شهر دیگر، مسجدسلیمان نیز از دو میهمان عزیز استقبال کند و دو شهید تازه تفحص شده را در بلندای بام بی بی یان به خاک بسپرد که امیدوارم با حضور پرشور مردم این مراسم برگزار شود.

 

امینی با تقدیر از اداره ورزش وجوانان مسجدسلیمان به خاطر برگزاری مراسم پباده روی خانواده از آنان خواست جهت برگزاری شور و نشاط در جامعه تلاش کنند.

 وی در پایان سخنان خود اظهار کرد: منکر بعضی دل آزاری ها در مملکت نیستیم اما مردم با بصیرت ما همیشه هوای انقلاب و شهدای شان را داشته اند امیدواریم ما مسئولین نیز بخوبی قدر این مردم با محبت را بدانیم…

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *