شهروندان گلگیر محروم از تماشای المپیک ریو۲۰۱۶

به گزارش آسماری,این روزها که در سراسر دنیا بیش از یک میلیارد نفر از تماشای مسابقات ورزشی المپیک لذت می برند مردم شهری محروم در گوشه ای از استان خوزستان همانند دیگر محرومیت هایی که دارند از تماشای بازیهای المپیک هم محروم مانده اند.

 

شهرگلگیر که در حدود ۳۰ کیلومتری مسجدسلیمان قرار دارد و از هر لحاظ که بررسی کنیم جز محروم ترین نقاط استان است از امکانات اولیه مخابراتی همچون خطوط تلفن همراه,اینترنت و دریافت شبکه های دیجیتال تلویزونی محروم است.

 

یکی ازشهروندان گلگیر که از بابت این مشکلات گلایه های شدیدی دارد به خبرنگار آسماری می گوید:درشهر محرومی همچون گلگیر که مردم از هیچ گونه امکانات رفاهی برخوردار نیستند تنها سرگرمی خانواده ها برنامه های تلویزیون است که شهروندان گلگیر از پوشش فرستنده های رسانه ملی هم بی بهره  مانده اند.

 

وی افزود:من تا به امروز تمام سختی ها را تحمل کردم و اجازه ندادم ماهواره وارد خانه ام شود اما شما بگویید راهکار چیست؟ این همه مسئولین می گویند تحول و انقلاب فرهنگی اما  ما مردم گلگیر باید از تماشای تلویزیون ملی محروم باشیم؟ وقتی چنین شرایطی باشد مردم مجبور می شوند  به سمت ماهواره ای که همه ما می دانیم کمر همت بسته تا بنیان خانواده مان را تحت تاثیر قرار دهد و با شبکه های متنوع فارسی زبان از لحاظ فرهنگی به ما آسیب وارد کند بروند.

 

سجاد اسکندری عضو شورای شهر گلگیر در همین رابطه  می گوید:شهر گلگیر فرستنده دیجیتال ندارد و تنها یک فرستنده آنالوگ قدیمی دارد که بیش از سی سال از عمر آن می گذرد و در حال حاضر هم خدماتی به مردم ارائه نمی دهد.

 

وی گفت:تمام نقاط کشور تحت پوشش فرستنده های دیجیتال قرار دارند و  مردم شبکه های متنوع داخلی را تماشا می کنند اما گلگیر در این حوزه هم محروم مانده است.اگرچه مردم به لحاظ اعتقادات و فرهنگی که دارند اجازه ورود ماهواره به خانه های شان را نمی دهند اما انتظار داریم وقتی شعار همه ما مسئولین این است که ماهواره ضررهای فراوانی دارد توجه ای به این مشکل شهروندان گلگیر شود و مردم این منطقه تحت پوشش فرستنده های دیجیتال قرار گیرند.

 

به گزارش آسماری بارها وبارها در رابطه با مشکلات و اختلالات فرستنده های دیجیتال در مسجدسلیمان و روستاهای اطراف به مسئولین امر اطلاع رسانی شده اما تاکنون برای رفع این معضل که ارتباط مستقیم با فرهنگ جامعه داشته و به عنوان یکی از مهم ترین راهکارهای کاهش استفاده از گیرنده های ماهواره در بین خانواده ها است آنچنان که باید توجه نشده و امیدواریم حال که خود مردم خواهان بهره مندی از رسانه ملی بجای شبکه های مخرب ماهواره ای هستند مسئولین امر نیز زمینه را برای کاهش استفاده از گیرنده های دیجیتال فراهم کنند.

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *