شهرک سیمرغ,سکونتگاهی بلاتکلیف میان شهر و روستا+تصاویر

به گزارش آسماری,شهرک مسکونی سیمرغ مسجدسلیمان  چندسالی است که از لحاظ قرارگیری در محدوده شهر یا روستا بلاتکلیف مانده و ساکنین این شهرک به همین علت از حداقل خدمات شهری محروم مانده اند.

 

شهرک سیمرغ در منطقه هشت بنگله و در مسیر منتهی به روستای نمره یازده قرار دارد.فاصله شهرک تا خیابان اصلی هشت بنگله کمتر از ۲۰۰متر بوده اما بدلیل عدم قرارگیری درطرح جامع شهری مسجدسلیمان این شهرک جز مناطق شهری محسوب نمی شود و از خدمات شهری  مانند آسفالت یا جمع  آوری زباله محروم است.

  

ابراهیم جعفری شهنی رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مسجدسلیمان در رابطه با شهرک سیمرغ به خبرنگار آسماری می گوید: این شهرک در محدوده شهر و در طرح جامع شهری تعریف نشده و از طرف دیگر هم در محدوده روستای نمره یازده قرار نگرفته و بلاتکلیف مانده بود.

 

وی افزود:معقول این بود که شهرک در محدوده شهر تعریف می شد اما طی پیشنهادی که در کمیته تصویب طرج های هادی مطرح کردیم  تصمیم گرفته شد که این شهرک به عنوان یک منطقه روستایی به روستای نمره یازده مسجدسلیمان الحاق شود که  مجوز این کار هم گرفته شد.

 

جعفری شهنی ادامه داد:در حال حاضر باید مشاور به محل شهرک آمده و پس از تائید طرح الحاق شهرک سیمرغ به روستای نمره یازده می توانیم خدمات دهی در این منطقه را آغاز کنیم.

 

طی روزهای گذشته تعدادی از ساکنین شهرک سیمرغ با ارسال پیام هایی به این پایگاه خبری خواستار رسیدگی مسئولین شهرستان به مشکلات این منطقه شدند.

یکی از ساکنین شهرک سیمرغ به خبرنگار آسماری می گوید:حدود چهارسالی از احداث منازل مسکونی در شهرک می گذرد و تا کنون مردم این شهرک از خدمات شهری محروم مانده اند.

 

وی گفت:کوچه های شهرک سیمرغ فاقد آسفالت است و در فصل زمستان رفت و آمد برای ساکنین از جمله دانش آموزان به سختی انجام می شود.شهرک  سیمرغ کمتر از ۲۰۰ متر با خیابان اصلی فاصله دارد اما نمی دانیم چرا این منطقه را به عنوان یکی از مناطق شهری محسوب نمی کنند.

 

وی ادامه داد: در فیش های آب و برق خانه های ما نوع انشعاب شهری درج شده اما همچنان خودمان هم نمی دانیم که شهرک سیمرغ جز مناطق شهری است یا روستایی, بهرحال این موضوع برای ما آنچنان تفاوتی نمی کند و تنها خواسته ما این است که از حداقل حقوق شهروندی بهره مندشویم و انتظار داریم مسولین شهرستان توجه بیشتری نسبت به این شهرک جدیدالاحداث مسکونی داشته باشند.

 

سیامک حاتمی رئیس شورای شهر مسجدسلیمان در این رابطه به خبرنگار آسماری گفت:این امکان وجود دارد که شهرک سیمرغ وارد محدوده شهری شود اما روال به این  صورت است که شهرداری باید این موضوع راطی لایحه ای به شورای شهر فرستاده و پس از تصویب در شورا به کمیسیون ماده پنج که در استانداری برگزار می شود ارسال و در صورت تصویب به طرح جامع شهری افزوده شود.

 

وی افزود:قصد داریم تا علاوه بر شهرک سیمرغ چند منطقه دیگر از جمله روستای تلخاب را به طرح جامع شهری اضافه کنیم

 

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *