شیرخوارگان حسینی نذر قیام صاحب‌الزمان (عجل الله تعالی فرجه الشريف)

به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران؛ قریب به ۱۴۰۰ سال است که نوای نوزادی آسمانی، فریاد حقانیت امام حسین (علیه السلام) و یارانش را در فضای غبار آلود دنیا به گوش عالمیان می رساند.
سربازی شش ماهه که بر دستان امام عشق قربانی شد، و چون امام علیه السلام خون مطهرش را به آسمان پاشید، حتی یک قطره به زمین بازنگشت تا این شهادت سرخ، به عنوان گواه مظلومیت خاندان نور، روشن ترین نقطه ی کربلا شده و برای همیشه در تاریخ جاودانه شود.
همه ساله همزمان با ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و در اولین جمعه ماه محرم، مراسم شیرخوارگان حسینی برپا می‌شود. این مراسم امسال همچون سنوات گذشته در مسجد مقدس جمکران با حال و هوایی وصف‌نشدنی برگزار شد. هدف از برگزاری این همایش، معرفی امام حسین(علیه السلام) به جهانیان به‌واسطه بی‌بدیل‌ترین سندِ مظلومیّت و حقانیّت آن حضرت، یعنی شهادت حضرت علی اصغر(علیه السلام) و آماده سازی شیرخوارگان برای یاری قیام امام زمان(عجل الله تعالي فرجه الشريف) است.
سالهاست حرمله ها؛ در اقصی نقاط دنیا به کمین نشسته اند تا تیرهای سه شعبه را بر سپیدی های روزگار روانه کنند، غافل از اینکه کودکان بسیاری از بدو تولد کامشان به تربت امام حسین (علیه السلام) گشوده شده و همراه با شیر پاک در دامان پر مهر مادران زینبی، مهر  اهل البیت علیهم السلام را می نوشند تا نذر نگاه منتقم خون خدا شوند.
شیرخوارگانی که در آغوش مادران و در سایه سار لطف الهی، در ملجا و پناهگاه منتظران، مسجد مقدس جمکران گرد هم آمدند، تا بگویند آماده اند بیرق یا لثارات الحسین (علیه السلام) را بر دوش گرفته و همان نسلی باشند که با تاسی از قیام ثارالله (علیه السلام) در آینده مهدوی جهان در رکاب حضرت مهدی (علیه السلام) فدایی مولایشان شوند.
امسال نيز مادران عاشورایی با نیت تعظيم شعائر حسينی و تربيت نسل ولایی و مكتبي و توسل به حضرت علی اصغر (علیه السلام) و اظهار مظلوميت شيرخواره‌ای كه مظلومانه در كربلا شهيد شد، فرزندان خود را بر روی دست گرفتند و همنوا با هم، در زیر گنبد فیروزه‌ای مسجد مقدس جمکران، رو به سوی نگاه مهربان قطب عالم امکان، اعلام کردند؛ یا صاحب‌الزمان (عجل الله تعالی فرجه الشريف)، فرزندمان را نذر ياری قيام تو می كنیم، آن ها را برای ظهور نزديكت برگزين و حفظ كن…
انتهای پیام/

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *