صنایع پائین دستی پتروشیمی و آلومینیوم در مسجدسلیمان شکل بگیرد/لزوم تامین آب اراضی منطقه بمنظور ایجاد اشتغال در حوزه کشاورزی

 

به گزارش آسماری,جلسه شورای اشتغال مسجدسلیمان صبح امروز با حضور علیرضا گوروئی فرماندار مسجدسلیمان و سایر اعضای شورای اشتغال در فرمانداری برگزار شد.

 

گوروئی فرماندار مسجدسلیمان در این جلسه گفت:یکی از مهمترین کارهایی که دنبال می کنیم برگزاری همایش فرصت های سرمایه گذاری در مسجدسلیمان است.

 

وی افزود:قصد داریم با معرفی صنایع پائین دستی شرکت آلومینیوم و پتروشیمی مسجدسلیمان به بخش خصوصی به موازات احداث این دو کارخانه صنایع پائین دستی این دو صنعت هم در منطقه شکل بگیرد.

 

گوروئی از مسئولین شرکت آلومینیوم و پتروشیمی مسجدسلیمان خواست تا کارگاه های آموزشی برای علاقه مندان به سرمایه گذاری در صنایع پائین دستی این دو صنعت را  با همکاری فنی حرفه ای در مسجدسلیمان برگزار کنند.

 

وی تاکید کرد:هم اکنون صنعت نفت در مسجدسلیمان فعالیت می کند و در آینده دو صنعت بزرگ آلومینیوم و پتروشیمی هم در منطقه فعالیت خواهند کرد و ما می توانیم با راه اندازی صنایع خرد بخشی از قطعات مورد نیاز این صنایع را در مسجدسلیمان تولید کنیم.

 

فرماندار مسجدسلیمانبا بیان اینکه باید از امروز به فکر آینده فرزندانمان باشیم عنوان داشت: باید دوره های آموزشی برای رشته های مرتبط با آلومینیوم و پتروشیمی را در مسجدسلیمان برگزار کنیم.

 

گوروئی به نقش اثر گذار کشاورزی برکاهش نرخ بیکاری اشاره کرد و اظهار داشت: بمنظور تامین آب اراضی کشاورزی شهرستان تلاش ها و پیگیری های صورت گرفته که اگر بتوانیم آب مورد نیاز زمین های کشاورزی را تامین کنیم اشتغال قابل توجهی در بخش کشاورزی ایجاد خواهد شد.

 

وی گفت: در حال حاضر کشاورزی به معنای واقعی در مسجدسلیمان نداریم و در صورتی که ازمنابع آبی موجود در این صنعت استفاده  کنیم می توانیم نرخ بیکاری را بهبود ببخشیم.

 

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *