طرح «اعاده اموال نامشروع» مسئولان ملی است نه جناحی و سیاسی

علی عسگر ظاهری نماینده مردم مسجد سلیمان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم  اظهار داشت: با بررسی و اعاده اموال نامشروع مسئولان موافقم و این طرحی که در مجلس شورای اسلامی در این خصوص تهیه شده را امضا کرده ام.

 

وی افزود: هدف از اجرای این طرح، شفاف سازی در عرصه اقتصادی کشور و برقراری عدالت اجتماعی است، اهدافی که بسیار متعالی است و فکر نمی کنم کسی باشد که با این دو هدف مرتقی مخالف باشد.

 

این نماینده مجلس دهم تصریح کرد: در صورت اجرایی شدن این طرح، بدون اینکه شرایطی ایجاد شود که به شخصیت حقیقی و حقوقی فردی اهانت شود، در قالب سازوکاری مشخص و قانونی، اموال مسئولان از گذشته تاکنون بررسی شده و در صورتی که در این ساختار نظارتی و قانونی، مشخص شد مالی نامشروع کسب شده است، جهت بازگرداندن آن به بیت المال و صرف آن مال در جهت فقرزدایی و برقراری عدالت اجتماعی تصمیم گیری و اقدام خواهد شد.

 

وی ادامه داد: با اینکار علاوه بر برقراری عدالت در جامعه و ایجاد بسترهایی جدید و راهگشا برای صیانت از بیت الملل، دیگر شخصی که مسئولیتی را در قالب پستی مدیریتی برعهده می گیرد، این مسئله که می تواند از سمت خود جهت برخورداری نامشروع از مال سوءاستفاده کند به ذهن خود راه نخواهد داد.

 

ظاهری با بیان اینکه “با اجرای این طرح حساب اندک مدیران متخلف از انبوه مدیران درستکار جدا می شود”، گفت: ساختار خوبی در قالب این طرح طراحی شده و با توجه به فضای خوبی که در مجلس برای ایجاد زیرساختهای برقراری عدالت اجتماعی و ایجاد شفافیت اقتصادی در کشور وجود دارد، امیدوارم این طرح با رأی خوبی از سوی نمایندگان مواجه شده و با پشتوانه قوی مجلس به عرصه اجرا وارد شود.

 

وی افزود: نابسامانی ها همیشه در سایه نبود ساختارهای درست ایجاد می شود، این طرح یک ساختارسازی خوب و درست برای برخورد با کسب مال نامشروع مسئولان است و پیش بینی می کنیم با اجرای چنین طرحی، ساختار ایجاد شده بتواند همواره در جهت شفاف سازی و برقراری عدالت اجتماعی مورد استفاده قرار بگیرد.

 

نماینده مردم مسجد سلیمان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این طرح هیچ رنگ و بویی از جناح بندی سیاسی ندارد و کاملا بر اساس منافع ملی طراحی شده که در این خصوص امیدوارم تمامی جناح های سیاسی با اعلام حمایت از اجرای چنین طرحی، نمایندگان مجلس را در جهت به ثمر نشستن آن یاری کنند و مطمئنا این کار بزرگ تنها در سایه همکاری و همدلی ملی تمامی ارگانها و جناح ها به نتیجه مطلوب خواهد رسید.

 

وی ادامه داد: بعید می دانم کسی در جایگاهی مخالف اجرای این طرح باشد و همه بر لزوم حفاظت از بیت المال و برقراری شفافیت و عدالت تأکید دارند، منتها فقط باید دیدگاههای مختلف را در این زمینه به هم نزدیک کنیم تا در مقام اجرا به خوبی طرح را پیاده سازی کنیم.

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *