ظرف مدت ۲ هفته آینده گروهی را برای بررسی واحدهای تعطیل شهرک صنعتی مسجدسلیمان اعزام خواهیم کرد + تصاویر

 

به گزارش آسماری, علی یزدانی معاون وزیر و مدیرعامل شهرک های صنعتی ایران از پتروشیمی، آلومینیوم و شهرک صنعتی شماره یک مسجدسلیمان بازدید کرد.

 

علی یزدانی با حضور در مسجدسلیمان از دو کارخانه پتروشیمی و آلومینیوم همچنین از شهرک صنعتی شماره یک مسجدسلیمان بازدید کرد و در جریان مشکلات این واحدها قرار گرفت.

 

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از روند کار پتروشیمی و آلومینیوم مسجدسلیمان بازدید و مشکلات این دو شرکت را مورد بررسی قرار داد .

 

وی پس از آن از شهرک صنعتی شماره ۱ مسجدسلیمان بازدید و در دفتر مدیریت شهرک های صنعتی با جمعی از صنعت گران شهرستان به بررسی مشکلات زیرساختی و موانع تولید آن ها پرداخت.

 

معاون وزیر در گفتگو با خبرنگاران گفت: در بازدیدی که از ۸ شهرک صنعتی در شهرستان های اندیمشک، گتوند، شوشتر و مسجدسلیمان داشتیم بالاترین درخواست در دو حوزه نقدیندگی و بخش زیر ساخت بود .

 

وی اظهار کرد: در بخش های مرتبط با تامین اجتماعی و سازمان مالیاتی در چهار چوب سیاست های اقتصاد مقاومتی برای تمام این موارد تدابیری اندیشه شده است. در حوزه نقدینگی در مسجدسلیمان حتما ما ظرف مدت ۲ هفته آینده گروهی را برای بررسی واحدهای تعطیل اعزام خواهیم کرد، که با همکاری فرمانداری علل و آسیب شناسی می شوند و راهکارهای هر مورد را بررسی خواهیم کرد و آن تعداد که قابل راه اندازی و صاحبان شان آمادگی لازم را داشته باشند در سال جاری قطعاً راه اندازی می شوند و سعی خواهیم کرد تا افزایش ظرفیت داشته باشیم.

 

یزدانی در خصوص بودجه برای راه اندازی شرکت ها گفت: منابع مالی در کشور با یک و نیم میلیارد تومان و با پیشنهاد دولت و موافقت مقام معظم رهبری جهت رونق و اشتغال با ۵۰ درصد پایین تر از مصوبه شورای پول و اعتبار در دستور کار مجلس قرار گرفته است .

 

وی همچنین در ارتباط با منابع مالی که در اختیار معاونت روستایی رییس جمهور است گفت: برای حوزه اشتغال وامی را با نرخ ۱۰ درصد با تعامل بانک کشاورزی در اختیار صنعتگران قرار خواهیم داد .

 

وی ادامه داد: با عزم جدی که در فرمایشات مقام معظم رهبری در دستور کار دولت قرار گرفته باید بتوانیم یک جهش خوبی را در سال جاری در شهرستان های کشور و مناطق روستایی آغاز کنیم تا سرمایه گذاری را در شهر و روستاهایی که پتانسیل لازم جهت اشتغال دارند ایجاد کنیم .

 

یزدانی در پاسخ خبرنگار ما که گفت: مردم از وعده ها خسته شده اند پاسخ داد: من قول می دهم تا به جد برای حل مشکلات شهرک صنعتی مسجدسلیمان تلاش کنیم و بتوانیم اشتغال را برای جوانان این شهرستان ایجاد کنیم.

 

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *