عاشورا جریان همیشه زنده تاریخ است

به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام والمسلمین مرتضی آقا تهرانی در سومین شب از ماه محرم در جمع عزاداران مسجد مقدس جمکران با بیان اینکه جریان عاشورا جریان زنده تاریخ و باعث بقاء و رشد و تعالی اسلام است، اظهار کرد: احساس، عشق و عاطفه عزاداران امام حسین(علیه السلام) چه کیفی و چه کمی نسبت به قبل بیشتر شده و حالت جهانی پیدا کرده است.
وی ادامه داد: هر کسی که به انسانیت تعلق دارد نسبت به امام حسین(علیه السلام) احساس تعلق می‌کند و این حالت خارج از مرز ادیان و مذاهب رفته است.
این استاد اخلاق با اشاره به اینکه در ایام اربعین بالغ بر ۲۰ میلیون نفر از اقصی نقاط جهان خود را به کربلای معلی می‌رسانند، بیان کرد: جز حاکمیت امام حسین(علیه السلام) و دلهای واله و شیدای شیعیان هیچ حکومتی نمی‌تواند این همایش عظیم را نظم داده و بدون مخاطره برگزار کند.
آقا تهرانی با تاکید بر اینکه امام حسین(علیه السلام) در برابر دشمن و کسی که ادعای اسلام و خلافت اسلامی داشت و می‌خواست اسلام غلط و تحریف شده را در جامعه پیاده کند ایستاد، بیان کرد: پس از ۱۴۰۰ سال چراغ راهی که سیدالشهدا(علیه السلام) با خون خود، خاندان و یارانش روشن کرد همچون مشعلی فروزان راه را به همه نشان می‌دهد و مانع از به انحراف رفتن انسان‌های آزاده و خدا جو می‌شود.
وی افزود: دشمنان بعد از شهادت سید الشهدا(علیه السلام) تا امروز اقسام و انواع نقشه‌ها و ترفندها را برای کمرنگ کردن نور این حضرت به کار بستند ولی هیچگاه نتوانستند به مقاصد خود برسند.
استاد حوزه علمیه راه ارتباط با امام عصر(عجل الله تعالی فرجه) را ارتباط مستمر با امام حسین(علیه السلام) عنوان کرد و گفت: برای ارتباط برقرار کردن با سید الشهدا(علیه السلام) باید پاک شوید و برای پاک شدن باید توبه کنید و دیونی که بر گردن دارید را ادا کنید. اگر نماز و روزه بر گردن دارید ادا کنید، خمس مالی که بدهکار هستید پرداخت کنید.
آقا تهرانی با تاکید بر اینکه باید همواره آماده و پا به رکاب امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) باشیم، اظهار کرد: بسیاری افراد در محرم و صفر منقلب شدند و به آغوش امام حسین(علیه السلام) بازگشتند و برکات مادی و معنوی نصیب حالشان شد.
وی خاطرنشان کرد: مبادا کاری کنید که این محبت از دلتان برود. کسی که محبت اهل بیت(علیهم السلام) را در دل دارد بیشتر مورد توجه شیطان است. امام چراغ هدایت است و فاصله گرفتن از امام باعث گمراهی و انحراف خواهد شد.
انتهای پیام/

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *