عاقبت نجومی در انتظار دریافت کنندگان حقوق های نجومی

به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام والمسلمین مرتضی آقاتهرانی در چهارمین شب از ایام سوگواری دهه نخست محرم در مسجد مقدس جمکران با تأکید بر محبت و مودت نسبت به اهل بیت(علیهم السلام)، اظهار داشت: محمدبن حنفیه در یکی از جنگ ها به امیرالمؤمنین(علیه السلام) عرض کرد که چرا فقط من باید به قلب دشمن بزنم؟ پس حسنین(علیهما السلام) چرا به میدان نمی آیند؟
وی ابراز داشت: امام علی(علیه السلام) به محمدبن حنفیه پاسخ دادند که تو فرزند من هستی اما حسنین(علیهما السلام) فرزندان پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) هستند و تو باید فدای آن ها شوی.
آقا تهرانی با بیان این که همه انسان ها مورد امتحان الهی قرار می گیرند، گفت: اگر ما تقوا نداشته باشیم و این محبت را درک نکنیم، امتحان خود را درست پس نداده ایم؛ مراقب باشیم که در امتحان محبت به اهل بیت(علیهم السلام) شکست نخوریم.
وی بیان داشت: همه کفار و دشمنان امام حسین(علیه السلام) حتی یک نقص و گناه نسبت به ایشان ذکر نکرده اند؛ در هیچ یک از منابع و کتب اسلامی گناهی از امام حسین(علیه السلام) نیاورده اند.
استاد حوزه علمیه ادامه داد: اگر چه قرآن کریم برای مسلمانان و مؤمنان شفا قرار داده شده است اما همین کتاب الهی برای ظالمان چیزی جز ضرر ندارد.
آقا تهرانی افزود: رندی امروز با رندی دیروز فرق می کند و نمره آن هم فرق می کند، همانطور که جوان و عالم امروز با جوان و عالم دیروز صد در صد فرق می کند؛ مهم این است که انسان در شب عملیات و در انتخابات چگونه رفتار می کند.
وی خاطرنشان کرد: برخی تصور می کنند که هر کس در زمان پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) بوده، اصحاب ایشان و انسان های غیر منافقی بوده اند در حالی که در قرآن کریم سوره ای به نام منافقین نازل شده است؛ پس آن هایی که اسلام ظاهری داشتند و به پیامبر حسادت می ورزیدند، غیر از منافق چه بودند.
حجت الاسلام والمسلمین آقاتهرانی اظهار داشت: کمالات انسانی به پول و شهرت نیست در حالی که امروزه افراد بسیاری شهرت را ظواهر دنیایی می دانند و بدتر این که افرادی این اشخاص را بیشتر از دیگران تحویل می گیرند.
وی تأکید کرد: من و شمایی که در قم هستیم باید بیشتر مراقب خود باشیم چرا که امتحان الهی برای ما سخت تر و سقوطمان هم مهلک تر است.
وی خاطرنشان کرد: ما باید چشم و گوش خود را باز کنیم و با تعقل تصمیم بگیریم نه این که همانند برخی کفار در زمان رسول خدا(صلی الله علیه و آله) باشیم که پنبه در گوش خود می کردند تا سخنان ایشان را نشنوند؛ انسان عقل دارد و باید بر اساس آن تصمیم بگیرد.
استاد اخلاق حوزه علمیه ابراز داشت: بی بصیرتی خیلی بد است و کسی که بی بصیرت باشد، زود گول می خورد و همانند خوارج می شود؛ اجازه ندهید که هر طور می خواستند با شما رفتار کنند، انسان اختیارش در دست خودش است.
وی ادامه داد: افراد برای این که استاندار و نماینده شوند یا صاحب مقامی شوند، نباید ارزش ها و قواعد را زیر پا گذارند؛ این گونه نباشیم که با رشوه دین و عقیده خود را بفروشیم و وقایعی همانند عاشورا را تکرار کنیم.
فعال سیاسی و فرهنگی تصریح کرد: انسان وقتی ضعف ایمانی داشته و آخرت را باور نداشته باشد، در جلساتی شرکت می کند که آخرتش را ویران می کند؛ انسان مؤمن کسی است که در شرایط سخت بر عقیده خود پایبند باشد.

حجت الاسلام والمسلمین آقاتهرانی بیان داشت: این افرادی که حقوق نجومی دریافت کردند، نجومی هم باید پس بدهند؛ فکر نکنیم که هر کاری می خواهیم بکنیم و هیچ مشکلی هم پیش نمی آید؛ اگر در دنیا پاسخگو نباشیم، در آخرت عقوبت آن را خواهیم دید.
وی در پایان گفت: رزمندگان دفاع مقدس و مدافعان حرم امتحان خود را به خوبی پس دادند؛ شما هم باید میزان ایمان خود را بسنجید و زمانی که در شرایط گناه قرار می گیرید، بهترین فرصت است؛ لحظه انتخاب لحظه سختی است و در آن زمان است که حسینی و یزیدی بودن را خودتان انتخاب می کنید
انتهای پیام/

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *