عزل و نصب ها باید به درستی باشد در غیر این صورت به کمک مردم برعلیه ظلم و استبداد فریاد می زنیم/ چگونه فردی که در مجموعه ای بوده و مسئول بسیاری از انحرافات آنجا بوده یک مرتبه مسئولیت می گیرد

 

به گزارش آسماری,حجت الاسلام امینی امام جمعه مسجدسلیمان در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن دعوت نمازگزاران  به ترک گناه و خدمت به مردم و تقوا پیشگی گفت:برای قرار گرفتن در راه خدا اولیا و اسوه های خوب آسمانی داریم که یکی از  آنها امام عسگری(ع) است که هشتم ربیع الاول روز شهادت ایشان است و بخاطر مقاومت و پایداری در راه  حق در اوج جوانی به شهادت رسیدند و فرزند عزیز این امام, امام زمان (عج) به امامت رسیدند.

 

وی افزود:امام زمان(عج) زمانی ظهور خواهند کرد  که  سطح آگاهی جامعه جهانی به درجه ای برسد که امام را باور بکند و مثل انبیا مظلوم واقع نشود و لذا این مسئولیتی بزرگ است که بر دوش ما نهاده شده که باید برای تعجیل در ظهورش راه را هموار و در حوزه های مختلف فکری,فرهنگی و… برنامه ریزی کنیم .

 

امینی ادامه داد:سخن خطبه ما سبک زندگی و سبک سیاسی اهل بیت است که اهل زد و بند و حزب بازی و ظایفه گرایی نبودند و مردم رافریب نمی دادند. به فرض که پست و مقامی بدست آوردیم اما اگر در مقابل باطل سکوت کردیم و به دفاع از حق حرف نزدیم  مردم در مورد ما چه قضاوتی می کنند؟ ائمه این درس را به ما دادند که سیاست مداری باید برای خدا باشد اما در دل جمهوری اسلامی گاهی اینطور نیستیم و اهل زد و بند و طایفه بازی می شویم که نتیجه اش می شود یک منطقه پر از بیکاری  و گرفتاری در شهری که از امکانات اولیه شهری محروم  است,مردم باید بدانند که این مشکلات به نظام و رهبری بر نمی گردد بلکه حاصل سیاست های غلط نخبگان ایل خودمان  است .

 

 

امام جمعه مسجدسلیمان تاکید کرد:از دل این مصلی ها و مساجد بدنبال  تربیت یک نسل مدیر مکتبی برای خدمت به مردم هستیم و نگاه ما به مساجد همین است. مردم بخوبی می بینند شهرهایی که نفت و گاز ندارند و در عوض حوزه علمیه دارند شهرهای آبادی هستند  اما شهرهایی مثل مسجدسلیمان دچار عقب  ماندگی شده است.

 

وی با انتقاد از برخی عزل و نصب های مدیران در منطقه عنوان داشت:در منطقه ما اگر مدیری خوب کار بکند براحتی عزل می شود,در هفته های گذشته دیدیم که مدیری که خوب نبود را پست مهم تری دادند یا  شبکه بهداشت و درمان یکمرتبه دستخوش نا آرامی شد این همان سیاست رفیق بازی در منطقه مان است.

 

نماینده ولی فقیه در مسجدسلیمان تصریح کرد:انتظار داریم برخی اقایان کاری نکنند که آرامش منطقه مان بهم بریزد, منطقه ای که کار,عمران و پیشرفت ندارد و هزاران گره دارد  و هنر این است که با کار آمدی و اخلاق ارامش را حفظ کنیم چیزی که چند سالی است در شهرمان برقرار است  و بارها گفته ایم که به عزل و نصب ها کاری نداریم اما به عدل و ظلم کار داریم پس کاری نکنید که احساس بی عدالتی و ظلم شود.

 

وی اضافه کرد:یک رئیس بومی و کارآمد دانشگاه آزاد را برکنار کردند و الان می بینید که وضعیت دانشگاه آزاد چگونه است.رئیس جدید کمتر از شش ماه پس از انتصابش استعفا داد و دانشگاه دچار یک وضعیت نامطلوب شده و امروز هرکس برای رسیدن به کرسی ریاست دانشگاه  هرکاری می کند.

 

امینی ادامه داد:فردی که در مجموعه ای بوده  و مسئول بسیاری از انحرافات آنجا بوده یک مرتبه مسئولیت می گیرد و فرد دیگری هم که در مجموعه ای اصلا خاصیت نداشته  الان در یک شهرستان همجوارمان معاون یک مجموعه بزرگ می شود و همزمان با آن معاون همتای آنرا در شهر دیگر که فردی ارزشی و خانواده شهید است عزل می کنند.

اخلاق کجا رفته است ؟ اینها چه کسانی هستند که این کارها را می کنند و بعد هم مسئولیتش را برعهده استاندار می گذارند  در حالی که مطمئن هستیم اینها کار استاندارمحترم نیست.این رفتارهای زشت و ناهنجار را تمام کنید. ما بدنبال عزل و نصب نیستیم,در مسجدسلیمان فرماندار مان دهها جابجایی کرد اما حرفی نزدیم  و امروز تمام ایل بختیاری می دانند که تریبون نماز جمعه مسلیمان لالی و اندیکا مردمی است و به دفاع از حق مردم به عزل و نصب هایی که درست نباشند گلایه و اعتراض می کنیم.چگونه فردی را که در دادگاه پرونده داشت و سه شاهد را به خلاف و به بهانه پست و مقام  به دادگاه برده و شهادت می دهند را پست می دهید؟ همین بدرفتاری هاست که ۴۰ سال منطقه را عقب رانده است ,عزل و نصب ها باید به درستی باشد در غیر این صورت به کمک مردم منطقه برعلیه ظلم و استبداد فریاد می زنیم.اجازه نمی دهیم یک مسلمان را بردارید و یک ادم بی فضیلت را منصوب کنید. دلمان برای حقوق مردم و بیکاران و خودکشی جوانان می سوزد.

 

 وی خاطرنشان کرد:سکوت می کنیم تا همه بدانند اهل برادری هستیم  اما در عین حال فریادمان را می زنیم تا مردم بدانند این وضعیت تقصیر انقلاب و رهبری نیست بلکه تقصیر نخبگان خودمان است.

 

امام جمعه مسجدسلیمان خطاب به شورای شهر گفت:به شورای شهر هم گفتم نیاز به خرد و اخلاق دارید منظور این است که برادری کنید و با هم دعوا نکنید,در انتخاب شهردار دخالت نمی کنم و برایم مهم نیست چه کسی شهردار شود ما فقط به کار و عملکرد افراد کار داریم.

 

وی تاکید کرد:ما آبادانی و اشتغال می خواهیم  واز سیاست خانیزم متنفریم و اجازه نمی دهیم سیاست های انگلیسی در منطقه ما دوباره رایج شود,پای مردم ایستادیم و پای مردم هم می میریم.

 

 

حجت الاسلام امینی با تبریک هفته بسیج گفت:بسیجیان امید ما برای آینده شهرمان هستند و از سپاه و بسیج و هیات امنای مساجد تشکر می کنم  که از این بچه ها حمایت می کنند. در اهمیت بسیج و بسیجی همین بس که امام(ره) و مقام معظم رهبری فرمودند ارزو می کنیم اگر از دنیا رفتیم با بسیجیان محشور شویم.

 

وی افزود:تقارن هفته بسیج با ایام پیروزی بر گروهک تروریستی داعش را به فال نیک می گیریم و خوشحالیم که سردار سلیمانی که خود یک بسیجی است این گروهک تروریستی را که با جنایات ضدبشری می خواستند چهره اسلام را در چشم جهانیان مخدوش کنند را با کمک جوانان بسیجی نابود کردند.

 

امینی تاکید کرد:هرکجا بسیج و سپاه به میدان آمدند گره گشایی کردند و الان هم به کمک دولت و هلال احمر درحال خدمت رسانی به زلزله زدگان هستند.

 

وی ضمن تبریک روز نیروی دریایی ارتش یادآور شد:نیروی دریایی ارتش در هشت سال دفاع مقدس و تنها در یک عملیات در روز ارتش با ناو آمریکایی درگیر شدند و تا آخرین گلوله جنگیدند و غیورمردانه درخشیدند.

 

 

امام جمعه مسجدسلیمان در رابطه با اهمیت روز همبستگی با ملت فلسطین اظهار داشت:مقام معظم رهبری در جمع شرکت کنندگان مجمع جهانی محبت به اهل بیت فرمودند که فلسطین کلید رمز فتوحات ما است و با آن می توانیم  اتحاد مان را حفظ کنیم و استکبار را عقب برانیم. استکباری که الان در دل جامعه اسلامی امده است و با عربستان  متحد شده اند و جنگ افزار به عربستان میفروشند تا یمنی ها را بکشند,دیدن این همه بی غیرتی در لباس اسلام سخت است.

 

حجت الاسلام امینی با تاکید بر اهمیت حفظ آرامش در کشور و منطقه گفت : این درست نیست که یک مسئولی در جریان زلزله کرمانشاه قبل از آنکه به یاری مردم زلزله زده برود به مسکن مهر اتهام بزند و شخص دیگری برود و بست نشینی بکند,ملت از مسئولان انتظارکار دارند نه اینکه امروز می بینیم دغدغه اصلی برخی احزاب و مسئولان تاسیس دفتر اتحادیه اروپا در تهران شده است.چه خیری از امریکا دیده اید که  الان می خواهید به اتحادیه اروپا دلخوش باشید باید برگردید به شعار سال و به مردم تکیه کنید.

 

 

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *