عملیات اجرایی جاده جدید و میان‌بر مسجدسلیمان -اهواز به زودی آغاز میشود/تصاویر بازدید هوایی مدیر کل راه استان و نماینده و فرماندار مسجدسلیمان از مسیر جاده میانبر

چاپ خبر

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان از آغاز عملیات اجرایی جاده جدید و میان‌بر مسجدسلیمان -اهواز در روزهای آینده خبر داد. به گزارش خبرگزاری مسجدسلیمان-ام ای اس نیوز- به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، منوچهر رحمانی گفت: پس از نشست‌های متعدد با مسئولین مربوطه و مدیران محیط زیستی و رفع نگرانی‌های زیست محیطی […]

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان از آغاز عملیات اجرایی جاده جدید و میان‌بر مسجدسلیمان -اهواز در روزهای آینده خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مسجدسلیمان-ام ای اس نیوز- به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، منوچهر رحمانی گفت: پس از نشست‌های متعدد با مسئولین مربوطه و مدیران محیط زیستی و رفع نگرانی‌های زیست محیطی در خصوص احداث این جاده بالاخره به جمع بندی رسیده تا این پروژه پس از ۵ سال توقف مجددا فعال شود.

رحمانی افزود: این جاده محور پرتردد مسجدسلیمان-اهواز را ۳۵ کیلومتر کوتاه کرده و موجب کاهش زمان سفر شهروندان می‌شود.

وی گفت: با احداث این جاده، حوادث در این محور پرتردد که مسیر ارتباطی به جاده مسجدسلیمان شهرکرد نیز است به میزان چشمگیری کاهش یافته و موجب ایمنی بیشتر مسافرت‌ها خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان ادامه داد: همچنین با کاهش زمان سفر، به مقدار قابل توجهی در مصرف بنزین صرفه جویی شده و پیش‌بینی کارشناسان از بازگشت سرمایه انجام شده در کمتر از سه سال از محل صرفه جویی بنزین حکایت دارد.

رحمانی افزود: احداث جاده میان‌بر در مسیر مسجدسلیمان – اهواز از سه راهی نفت سفید آغاز می‌شود و تا دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان ادامه می‌یابد.

وی با بیان این‌که اعتبارات این پروژه از محل اعتبارات وزارت راه و شهرسازی و شرکت ملی نفت تامین می‌شود، افزود: اجرای پروژه جاده میان‌بر مسجدسلیمان – اهواز طول سفر در این مسیر را ۴۰ دقیقه کاهش می‌دهد.

رحمانی گفت: علاوه بر کاهش زمانی مسیر مسجدسلیمان-اهواز در این پروژه سعی شده است که مسیری بهینه و امن احداث شود تا این مسیر در آینده به چشم‌انداز خوبی برای مناطق مسجدسلیمان، اندیکا و لالی تبدیل شود.

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان افزود: آغاز مجدد این پروژه را مرهون پیگیری‌های علی عسگر ظاهری نماینده محترم شهرستان تلاش دکتر شریعتی استاندار خوزستان و عنایت ویژه دکتر آخوندی وزیر راه و شهرسازی هستیم.

گفتنی است:اخیرا مدیر کل راه و شهرسازی به همراه هیاتی از مسئولان اداره کل راه و شهرسازی و محیط زیست استان و نماینده و فرماندار شهرستان از طریق بالگرد بازدیدی از محل عبور جاده داشتند.
20

21

22


این مطلب را به اشتراک بگذارید:

لینک کوتاه :

دسترسی آسان به این پست :

لطفاً ديدگاه خود را در مورد اين خبر در زير وارد نمائيد :

نظرات

تصویر کپچا

فراخوانی تصویر

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *