فاصله گرفتن از دین خودباختگی به غرب را به دنبال دارد

به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت السلام والمسلمین مرتضی آقاتهرانی در پنجمین شب از ماه محرم در مسجد مقدس جمکران با اشاره به اینکه تبلیغات از صدر اسلام یکی از مهمترین ابزار‌های مخالفان برای به انحراف کشیدن اسلان ناب بوده است، اظهار کرد: معاویه ابزار‌های تبلیغی مختلفی در دست داشت و از آن استفاده می‌کرد، مبلغین خاصی تربیت کرد تا اسلام منحرف شده را به جامعه آن روز القا کند.
وی ادامه داد: وقتی اینگونه تبلیغات علیه دین شروع می‌شود عده‌ای که نسبت به اسلام حساسیت دارند اعتراض خواهند کرد، معاویه از دو شیوه برای سکوت این افراد استفاده می‌کرد. اول تطمیع و دوم تهدید و امروز هم برای انحراف جامعه، از تبلیغات استفاده می‌کنند و ما نیز باید از این ابزار برای دفاع از دین استفاده کنیم.
استاد اخلاق حوزه علمیه با تاکید بر اینکه ما مسلمانیم ولی سبک زندگی ما غربی است، بیان کرد: غربی‌ها حتی بر روابط فردی و اجتماعی ما اثرگذاشته‌اند و برای این هدف سرمایه گذاری کرده‌اند.
آقا تهرانی افزود: افراد هر چه از برنامه‌های مذهبی فاصله می‌گیرند خودباختگی در برابرغرب و شیفتگی نسبت به این فرهنگ منحط در آنها بیشتر می‌شود.
وی با اشاره به رواج جشن طلاق و هزینه‌های سنگین برای برگزاری مجالس عروسی سنگین و به روز در جامعه، ابراز کرد:  این سبک زندگی از کجا آمده و زندگی ما را احاطه کرده است، این سبک زندگی باعث شده سن ازدواج بالا رود، خانواده‌ها تک فرزند باشند، مادران به جای ایفای نقش مادری به کار کردن فخر بفروشند و این در حالی است که ما توجهی به سبک زندگی اهل‌بیت(علیهم السلام) نداریم و بلد نیستیم فرزندانمان را علوی و مهدوی تربیت کنیم.
استاد اخلاق حوزه علمیه با بیان اینکه برخی مسؤولین ما آمریکا را کدخداست می‌دانند، اظهار کرد: برخی از مردم نیز این طرز فکر را می‌پسندند و حال باید سوال کرد که اگر زمان امام حسین(علیه السلام) بودید چه کسی کدخدا بود؟
آقاتهرانی گفت: اسلام چه کم دارد، آیا این حد از ایثار، مقاومت و ارزش‌هایی که داریم با غرب قابل مقایسه است؟ این علاقه، احساسات و عواطف، صله رحم، احترام و علاقه نسبت به خانواده و دوستان که سفارش اسلام است، آیا خوب نیست؟ غربی‌ها کدام یک از این‌ها را دارند.
وی ادامه داد: هر کس در طول تاریخ به سمت طاغوت رفت به ننگ و بدنامی گرفتار شد ولی کسانی مانند مالک اشتر و میثم تمار که بندگی خدا کردند و امیرالمومنین و فرزندانش را نفروختند و زیربار خفت و ذلت نرفتند در تاریخ ماندگار شدند.
استاد حوزه علمیه با تاکید بر اینکه بندگی شیاطین، انسان را گرفتار می‌کند تصریح کرد: در حالی که عزت دست خداست و این عزت به کسانی عطا می‌شود که اهل ایمان و بندگی خدای متعال باشند.
آقا تهرانی افزود: عزت اسلامی و با ولی فقیه بودن را نفروشید، جای دیگر خبری نیست. صفات اباعبدالله(علیه السلام) را در خود بالا ببرید و به دنبال خراب کردن دین خدا نباشید و سعی کنید اسلام را بشناسید و دستورات آن را در خانه و روابط فردی و اجتماعی خود به کار ببرید.
وی با اشاره به اینکه تاخیر در ظهور به خاطر آماده نبودن ما است، بیان کرد: ما در جمکران هم به امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) توجه نداریم و اینجا هم به دنبال گرفتاری خودمان هستیم. یکی از زمینه‌های این انقلاب فراهم کردن شرایط برای ظهور امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) است و ما باید در این جهت تلاش کنیم، نه اینکه منتظر باشیم تا ایشان ظهور کنند بخواهیم در رکابش باشیم.
استاد حوزه علمیه خاطرنشان کرد: باید بتوانید در برابر غرب و شرق ایستادگی کرده و نرم افزاری و سخت‌افزاری در برابر دشمنان توان مقابله داشته باشیم و برای رسیدن به این آمادگی باید بی‌وقفه تلاش کنیم.
انتهای پیام/

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *