فداکاری امام حسین(علیه السلام) برای نجات بشریت

به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام والمسلمین حبیب الله فرحزاد بامداد امروز در دعای ندبه مسجد مقدس جمکران به ایراد سخن با موضوع ازدواج آسان پرداخت و گفت: رسول اکرم (صلی الله علیه و آله) می‌فرمایند که بهترین ازدواج، آسان‌ترین ازدواج‌ها است.

سخنران مسجد مقدس جمکران اظهار داشت: تجملات، رسم و رسومات و چشم و هم چشمی، زندگی‌ها را زایل کرده است؛ این شیوه زندگی کردن برکت را از بین می‌برد.

وی ادامه داد: اخلاق، ایمان، صلح، محبت و وفای به عهد اصول زندگی است و این تجملات یا مهریه سنگین زندگی‌ها را تثبیت نمی‌کند؛ پسر و دختر دو اصل اساسی آغاز زندگی است و بقیه آن فرعیات است.

کار‌شناس دینی رسانه ملی افزود: در شهرهای بزرگ که مهریه‌ها بیشتر است، آمار طلاق هم بیشتر است در حالی که آمار طلاق در روستا‌ها و ازدواج‌هایی که میزان مهریه پایین بوده، بسیار کمتر است؛ اینکه می‌گویند مهریه باعث می‌شود که پسر پس از ازدواج عقب نکشد کاملا غلط است.

حجت الاسلام والمسلمین فرحزاد ابراز داشت: در روایت آمده که روز قیامت وقتی شعله‌های آتش جهنم فوران می‌زند، در سوره مبارکه فجر آمده که جهنم را می‌آورند و نشان می‌دهند و همه از دیدن آن وحشت می‌کنند و از هم فرار می‌کنند.

وی تأکید کرد: با آوردن ماهواره در خانه خود و خانواده را جهنمی نکنید و در این دنیا مراقبت کنید؛ با شرکت کردن در جلسات گناه آخرتتان را خراب نکنید؛ در آخرت پدر و مادر و همسر و فرزند از هم فرار می‌کنند؛ در هنگام زلزله مادری بوده که اول خودش را نجات داده و بعد متوجه شده که فرزندی هم در خانه داشته است.

سخنران مسجد مقدس جمکران بیان داشت: روایت آمده که حضرت یعقوب و یوسف علیهم السلام هم در آخرت از هم فرار می‌کنند؛ هنگامی که جهنم را می‌بینند همه بیدار می‌شوند و دیگر کاری از دستشان بر نمی‌آید؛ الان وقت تذکر است که خودمان ار از دنیا بکنیم و مراقبت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: خداوند متعال به پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) بشارت داد که در قیامت که همه مردم، حتی انبیاء از هم فرار می‌کنند، امت ایشان در امان است و به واسطه ائمه معصوم (علیهم السلام) شفاعت می‌شوند.

کار‌شناس دینی رسانه ملی به حماسه عظیم اربعین اشاره کرد و گفت: امروز چه شده که میلیون‌ها زائر با پای پیاده ده‌ها کیلومتر را تا کربلا می‌پیمایند؛ امام حسین (علیه السلام) با فداکاری و گذشت جان و مال و اهل بیت خود را یک جا با خدا معامله کرده که بشریت نجات پیدا کند.

وی در پایان تأکید کرد: هر یک از امامان معصوم (علیهم السلام) با وظایفی که داشتند کمتر از عاشورا را انجام ندادند، اما کار امام حسین (علیه السلام) بروز و ظهورش بیشتر بود؛ به همین دلیل است که می‌گوییم سالار شهیدان کشتی نجات است؛ حضرت در طول این سفر مستمر در پی نجات افراد بودند.

انتهای پیام/

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *