فضای مجازی ظرفیتی قابل توجه برای تحقق چشم‌انداز جمکران/مقابله با شبیخون دشمن در فضای مجازی، نیازمند فعالیت انقلابی جهادی

به گزارش مركز خبر روابط عمومي مسجد مقدس جمكران؛ حجت الاسلام عباس ابراهیمی در همایش « قرار بی قراری» که با حضور فعالان فضای مجازی جبهه انقلاب فرهنگی در مسجد مقدس جمکران برگزار شد، با اشاره به اهمیت عبادت در مسجد مقدس جمکران اظهار کرد: ثواب خاصی که برای نماز در این مسجد ذکر شده است از اهمیت خاصی برخوردار است، زیرا امام زمان (علیه السلام) فرمود: هر کس آن دو نماز را در این مکان بخواند مانند آن است که در بیت العتیق نماز به جای آورده است.
وی در ادامه با اشاره به جایگاه رفیع این مسجد، و توصیه امام عصر (عجل الله تعالی فرجه) به رغبت مردم به مسجد مقدس جمکران، ابراز کرد: جمکران مکانی است که نه تنها پناهگاه و محل رجوع علما و علاقمندان به اهل بیت (علیهم السلام) است بلکه پناهگاهی برای همه مردم ‌میباشد و حضرت فرمودند؛ «قل للناس لیرغبوا الی هذا الموضع و یعزروه».
ابراهیمی با بیان اینکه در سند چشم انداز مسجد مقدس جمکران اهدافی برای تحقق شعار «ملجا عبادی و مرجع مهدوی در طراز جهانی» ترسیم شده است، افزود: فضای مجازی یکی از ظرفیت های قابل توجه در راه رسیدن به این چشم انداز است.
معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران با اشاره به خطاب مقام معظم رهبری که فرموده اند؛ “فضای مجازی به اندازه انقلاب اسلامی اهمیت دارد و عرصه فرهنگی و جهاد است.” گفت: فضای مجازی تمام ساحت های بشری را تحت الشعاع قرار داده و در عین حال تهدیدهای فرهنگی و امنیتی فراوانی را به دنبال داشته است.
ابراهیمی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری (مدظله) در دیدار سال ۸۰ خود با اعضای شورای عالی فرهنگی  اهمیت و ضروت استفاده از فضای مجازی را در جمله “اينترنت يكي از نعم بزرگ الهي است، اما در عين حال يك نقمت بزرگ هم هست.” بیان کرده اند، افزود: با عنایت به فرمایش رهبر فرزانه انقلاب، “فرصت فوق العاده که اگر ضایع شد خدای متعال از من و شما روز قیامت سوال خواهد کرد.” ما در قبال این مطالبه رهبری و نسل جوانی که هفتاد درصد از اطلاعات خود را از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی کسب می کنند مسولیت داریم.
وی ادامه داد: به جرات می توان گفت در دنیای امروز که تکنولوژی و توسعه شبکه های اجتماعی در فضای مجازی روز به روز در حال پیشرفت است، بایستی جبهه و جریانی از جنس بدنه انقلاب وجود داشته باشد که، در برابر شبیخون‌های سازمان یافته فرهنگی غرب مقابله به مثل کند.
معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران با تاکید بر اینکه گسترش عرصه‌های حضور در میدان مجاهدت و روشنگری از اولویت‌های بنیادین نهاد‌ها، سازمان‌ها، مؤسسات، دستگاه‌های فرهنگی و انقلابی کشورمان به شمار می رود، تصریح کرد: با توجه به پیشرفت روزافزون تکنولوژی در عرصه‌های نشر مفاهیم، معارف و فرهنگ و در این شرایط با حفظ سنگر‌ها، ارتقاء دانش، تقویت جبهه خودی، تولیدات به روز و هدفمند و انقلابی، فعالان این عرصه را مورد حمایت قرار داد.
ابراهیمی گفت: فعالان و مجاهدان فرهنگی و فضای مجازی کشور نیز می‌بایست، در جهت حفظ ارزش‌ها، ارتقاء و اصلاح فعالیت‌های جاری و خروج از شرایط منفعلانه در برابر تهاجم های فرهنگی و فضای مجازی سازمان یافته، اقداماتی را انجام دهند که باعث رشد کیفی و کمی در عرصه تولید و خدمات فرهنگی شود.
وی با بیان اینکه گرچه هنوز جبهه خودی با تمام قوا در این حوزه ورود پیدا نکرده است اما نمی توان از نقش بی بدیل افسران جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در حوزه فضای مجازی چشم پوشی کرد، گفت: افسران دغدغه‌ مند و فعال جنگ نرمِ جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی مدت ها است با لبیک به فرامین و منویات حکیمانه ولی امرشان در مسیر روشنگری، فرهنگ سازی، تولید و عرضه محصولات و خدمات در تحکیم خاکریزهای جبهه خودی، عاشقانه و مجاهدانه حماسه‌هایی بزرگ را به منصه بروز و ظهور رسانده اند.
معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران با اشاره به خلا موجود جبهه و جریانی از جنس بدنه انقلاب که بتواند در عرصه مجازی مقابله به مثل کند و صرفا برخورد منفعلانه نداشته باشد یادآور شد: باید توجه داشت که به دلیل تاخیر ورود جریان های اصیل اسلامی در رسانه و فضای مجازی، نباید انتظار یک انقلاب عظیم در این فضا را به این سرعت از جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی داشت ولی باید با جدیت در این فضا به صورت جهادی به فعالیت انقلابی پرداخت.
وی با توصیه به توسعه و گسترش حضور و حفظ سنگرها و تقویت جبهه خودی به ویژه افسران جوان و با انگیزه جنگ نرم، گفت: هر چند که در این مدت کوتاه حضور جهادی و انقلابی شاهد دستاوردهای عظیمی در مقابله با جریان های معارض بوده ایم، اما فعالیتهای گسترده جریان انقلابی در سالیان اخیر در فضای رسانه را نمی توان از نظر دور داشت و باید با ارتقا دانش در این حوزه در دو بعد هنری و فنی و تولیدات به روز و هدفمند انقلابی، حضور در عرصه مجازی را برای مقابله جدی با دشمن گسترش داد.
حجت الاسلام عباس ابراهیمی در پایان، فعالان فضای مجازی جبهه انقلاب فرهنگی را به هم افزایی و همکاری فعالان فرهنگی فضای مجازی، به ویژه در عرصه مهدویت دعوت کرد.

انتهای پیام/

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *