فضای مجازی مثل موریانه به جان جوانان افتاده است/ برخی ها با بی دانشی تمام و بدون دفاع از ملت در رابطه با قراردادهای نفتی حرف می زنند

 

به گزارش آسماری,حجت الاسلام امینی امام جمعه مسجدسلیمان در خطبه های این هفته نماز جمعه با بیان اینکه دهها سند مبنی بر ضرورت تشکیل جکومت اسلامی در دوران غیبت امام زمان(عج) وجود دارد گفت:افرادی که می گویند اسلام را قبول دارند اما حکومت دینی را قبول ندارند بدانند که اگر همین حکومت دینی نبود الان این افراد در اسارت  داعشی ها بودند.

 

وی افزود:روایاتی داریم که اگر پرچمی پیش از ظهور امام زمان برخواست و ادعای حکومت کرد آنرا بشکنید اما حضرت امام(ره)  این موضوع را پاسخ داده و فرمودند: منظور آن حکومتی است که مردم را جذب خود کند نه جذب به خدا و اسلام.

 

حجت الاسلام امینی با اشاره  به روز جهانی مساجد گفت:مسجد محل علم,آموزش,بسیج و انتخابات است. بخشی از فروکش کردن کودتای  نافرجام ترکیه مدیون بلندگوهای مساجد بود و برخی انقلاب های منطقه از مساجد و مصلی ها آغاز شد.

 

وی اظهار داشت:مسجد را باید ضمن حفظ مسائل سنتی مدرنیته کرد و مساجد مجهز به کتابخانه و دستاورد های روز بشری درمسیر ارتقا آگاهی و بصیرت  مردم نسبت به اوضاع دنیا شوند.

 

امینی تصریح کرد: مسجد محل ازدیاد ایمان  است و رهبر انقلاب بارها به حفظ عنصر ایمان به مسئولین تاکید کرده اند.مهم ترین عنصر پیشرفت حوزه دفاعی عنصر ایمان است که اگر به همین گونه به سایر وزارت خانه ها سرایت کند موفق می شوند.

 

امام جمعه مسجدسلیمان با تبریک فرارسیدن روز پزشک و کارمند گفت: پزشکانی داشتیم که در دوران دفاع مقدس نقش مهم و اثر گذاری داشتند و امروز هم پزشکان ما در سوریه  خدمت می کنند که نشان از روحیه جهادی و ایمانی آنها است.پزشکانی هستند که در مناطق محروم و روستاها بیماران را  رایگان درمان می کنند اینها پزشکانی هستند که عنصر ایمان و تقوا در آنها قوی است.

 

وی اضافه کرد:هر جا یک مجموعه ای کارمندان نمونه را معرفی  کرده این کارمندان ریشه های ایمانی داشته اند وکارمندی که مومن به خدا داشته باشد به نحو مطلوب تری با ارباب رجوع برخورد می کند.

 

حجت الاسلام امینی ضمن تبریک هفته دولت  عنوان داشت:دولت یازدهم با شعارامید و اعتدال به میدان آمد وحقیقتا آرامش و امید دستاورد اولیه این دولت بود.دولت در حوزه سلامت اقدامات بی نظیری انجام داد و اوضاع مالیاتی را  تا حد زیادی سر وسامان داد.

 

وی افزود:در باب مذاکرات هسته ای بارها گفتیم که این مذاکرات نسخه خوبی در حوزه سیاسی و اجتماعی بود که اتحاد ملی مان را حفظ و یکبار دیگر مشت دشمن را برای جوانان ما گشود که بدانند نسخه درمان مشکلات کشور در دوستی با آمریکا و اروپایی ها نیست بلکه در وطن خودمان و با تکیه بر جوانان و اقتصاد مقاومتی است.

 

وی خاطر نشان کرد:ضمن دفاع همیشگی از تلاش گری دیپلمات هایمان در حوزه مذاکرات هسته ای اما دلسوزانه می گوییم که امیدواریم درب مذاکرات را ببندند و باب اقتصاد مقاومتی را در عمل بگشایند که واقعا راه نجات جوانان ما همین اقتصاد مقاومتی است.

 

نماینده ولی فقیه در مسجدسلیمان با اشاره  به انتقاد ها نسبت به قراردادهای جدید نفتی گفت: نخبگان, کارشناسان و رسانه ها نسبت به این قراردادهای نفتی انتقاد کردند  و تشکر می کنیم از وزارت نفت که این انتقاد ها را پذیرفت و قرار دادها را به مجلس ارائه داد،   مجلسی که تا قبل از آن به این موضوع رسیدگی نکرده بود اما وقتی دیدند مردم آگاه هستند و از موکلینشان انتظار رسیدگی دارند به موضوع قراردادهای نفتی ورود کردند. 

 

وی ادامه داد:تعجب می کنم از برخی دوستان مان در منطقه خودمان نسبت به این قراردادها  کاسه داغ تر از آش می شوند. ما از یک پروژه ملی که قرار است ۳۵ساله بسته شود به دفاع از خودمان و شهری که پایتخت نفتی خاورمیانه است  با دانش و اگاهی حرف می زنیم بعد عده ای شیرین عقل می روند و شبانه در فضای مجازی به نام دانش اما با بی دانشی تمام حرف می زنند و هیچ دفاعی از ملت و وطن از حرف هایشان بیرون نمی آید.

 

حجت الاسلام امینی تاکید کرد:دولت  می داندکه ائمه جمعه وطن دوست هستند و هرکسی خواهان ناکامی دولت باشد آن فرد انسانی شیطان صفت است .اگر ما حرفی می زنیم از روی خیرخواهی و دانش است.

 

وی اضافه کرد: وقتی مطالعه می کنیم و می بینیم در کشورهایی مانند چین و آلمان با آن عظمت اقتصادی  تنها یک یا دو منطقه آزاد اقتصادی دارند چرا ما باید اینقدر مناطق آزاد را افزایش دهیم؟ این مناطق آزاد آنگونه که باید محل صادرات کالا باشد  نیستند و معبری برای ورود قاچاق می شوند.

 

امام جمعه مسجدسلیمان با انتقاد از عدم نظارت کافی بر فضای مجازی تصریح کرد:وزیر ارتباطات در سفر اخیر دولت به استان کهگیلویه و بویر احمد روستایی را به شبکه اینترنت متصل کردند,هیچکس مخالف اینترنت نیست اما همه اقشار و نخبگان می خواهند در کنار افزایش پهنای باند و دسترسی به اینترنت نظارتی هم بر فضای مجازی داشته باشید.

 

وی ادامه داد:چرا شورای عالی فضای مجازی چند وقتی است که تشکیل نمی شود؟ رهبر انقلاب گلایه های جدی نسبت به عدم نظارت برفضای مجازی دارند. هرچه بخواهید از بدی ها و مطالب نامناسب در این فضای مجازی پیدا می شود و احساس می کنم مثل موریانه به جان جوانان ما افتاده است.

 

حجت الاسلام امینی در رابطه با  عملکرد کاروان ورزشی ایران در المپیک گفت:از همه مدال آوران کاروان ورزشی کشورمان تشکر می کنیم اما نسبت به ناکامی ها هم تذکر می دهیم و نباید این فرصت ها ازدست برود.

 

وی افزود:از کیانوش رستمی و سهراب مرادی که مدال طلای المپیک را به شهدای مدافع حرم و رهبر انقلاب تقدیم کردند تشکر می کنیم.

 

امام جمعه مسجدسلیمان اظهار داشت: در رابطه با یکی از محلات شهرستان که  نسبت به جابجایی انتقاداتی داشتند جلسه ای با محوریت فرماندار برگزار کردیم و نماینده شهرستان هم  موضوع جابجایی مناطق آلوده  را از طریق وزیر نفت پیگیری کردند.

 

امام جمعه مسجدسلیمان در پایان تاکید کرد:یکی از راههای درمان  مسجدسلیمان دامن زدن به  فرهنگ قدرشناسی  و سپاس است, همه به هم احترام کنند و عمل خوب را تحسین کنیم. خوشبختانه  همدلی ها رو به افزایش است  و به فضل خدا مشکلات را رفع خواهیم کرد.

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *