قبرستان بقیع قدمگاه پیامبر و اهل بیت(علیهم السلام) بوده است

به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی امشب در جمع نمازگزاران مسجد مقدس جمکران با اشاره به هشتم شوال، سالروز تخریب قبور ائمه بقیع به دست وهابیون، اظهار کرد: تمام مورخان در کتاب‌های خود بیان کردند که قبرستان بقیع حرم و گنبد داشته و ضریح هشت گوش زیبایی بر روی قبور ائمه (علیهم السلام) قرار داشته است که این حرم و بسیاری از آثار اسلامی توسط وهابیون تخریب شد و از بین رفته است.
وی ادامه داد: گروه‌های تکفیری مانند داعش و النصره و تفکر تکفیری و کشتار و قتل و عام زایده تفکر وهابیت است. در سیره اهل بیت(علیهم السلام) هیچگاه چنین تفکرات و برخوردی حتی با بدخواهان وجود نداشته است.
استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه قبرستان بقیع محل حضور و توجه پیامبر و اهل بیت(علیهم السلام)‌ بوده، ابراز کرد: پیامبر (صلی الله علیه و آله) فرمودند صدها نفر از این قبرستان به بهشت می‌روند و مقام شفاعت دارند. این مکان بسیار مورد توجه معصومین(علیهم السلام) بوده و روایت‌های مختلفی از حضور و توجه این حضرات در خصوص بقیع بیان شده است.
حجت الاسلام والمسلمین رفیعی در ادامه سخنان خود به تشریح آثار دنیوی و اخروی زیارت قبور پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) و ائمه اطهار(علیهم السلام) پرداخت.

انتهای پیام/

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *