قرآن منهای اهل بیت(علیهم السلام) امثال داعش را به وجود آورد

به گزاش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام والمسلمین بنیادی در مراسم دعای کمیل مسجد مقدس جمکران با عرض تسلیت شهادت امام محمدتقی(علیه السلام) به سخنرانی پرداخت و اظهار داشت: شناخت تاریخ اسلام و اهل بیت(علیهم السلام) از ضروریات یک فرد مسلمان است که در زندگی آن ها نیز اثر گذار است.
سخنران مسجد مقدس جمکران ابراز داشت: حضرت امام جواد(علیه السلام) در سال ۱۹۵ قمری در مدینه به دنیا آمدند و در سال ۲۲۰ قمری به شهادت رسیدند؛ ایشان در سن ۸ سالگی به امامت رسیدند و یکی از شبهاتی که درباره ایشان مطرح شده، جوانی این امام است.
وی بیان داشت: امام رضا(علیه السلام) که می دانست در آینده چنین شبهه ای ایجاد می شود، در پاسخ شخصی که از حضرت پرسیده بود که بعد از شما چه کسی امام شیعیان خواهد بود، فرموده بودند که بعد از من فرزندم محمدتقی(علیه السلام) امام شیعیان خواهد بود؛ امام جواد(علیه السلام) در آن زمان در سن ۳ سالگی به سر می بردند و آن فرد از امام رضا(علیه السلام) با تعجب می پرسد، که این کودک به امامت می رسد؟
حجت الاسلام بنیادی ادامه داد: امام رضا(علیه السلام) به آن فرد پاسخ دادند که حضرت عیسی(علیه السلام) هم از زمانی که در آغوش مادر بود به پیامبری مبعوث شد؛ در تشخیص امامت، سن ملاک نیست بلکه نص اهل بیت(علیهم السلام) و علوم ایشان ملاک است.
وی بیان افزود: بالاترین معجزه در وجود انبیاء و اولیاء این است که بتوانند جامعه را هدایت کنند و امام جواد(علیهم السلام) هم این ویژگی را داشتند؛ در زیارت حضرت جواد(علیه السلام) آمده که سلام بر تو ای نور ساطع؛ نور ساطع نوری است که برد و اثرگذاری زیادی دارد.
سخنران مسجد مقدس جمکران اظهار داشت: در آیات و روایات چند چیز به عنوان نور بیان شده است و یکی از آن ها خداوند متعال است؛ انسان به تنها چیزی که می تواند تکیه کند، وجود خداوند متعال است؛ انبیاء و اولیاء هیچ گاه خود را از درگاه خداوند متعال جدا نمی کردند.
وی اظهار داشت: قرآن کریم نور است و انسان نباید خود را از قرآن کریم جدا کند؛ انسان نباید فقط به خاطر ثواب به تلاوت قرآن بپردازد، بلکه باید به قرآن عمل کند و آن را با زندگی خود تطبیق دهد؛ از قرآن کریم در آیات به عنوان نور و برهان مبین نام برده شده است.
حجت الاسلام بنیادی ادامه داد: یکی دیگر از مواردی که به عنوان نور از آن ها یاد شده، اذکار است؛ انسانی که اهل ذکر باشد نورانی می شود؛ البته باید توجه داشت که هر چیزی را به عنوان ذکر به ما القا نکنند و اذکار را از منابع اصلی خود فرابگیریم.
وی بیان داشت: یکی از ویژگی هایی که مسلمانان باید داشته باشند، بصیرت است؛ یک مسلمان باید و خوب ببیند و بشنود و راه درست را از نادرست تشخیص دهد؛ همچنین داشتن قلب سلیم از دیگر ویژگی های بارز مسلمانان است؛ انسان بیشترین حفاظت ها را باید از قلبش انجام دهد.
سخنران مسجد مقدس جمکران در پایان گفت: اگر کنار قرآن، اهل بیت(علیهم السلام) نباشد، گمراهی به همراه دارد، همانطور که امثال داعش ها ادعا می کنند که از قرآن پیروی می کنند؛ امامت برای هدایت جامعه آمده است و اگر اهل بیت(علیهم السلام) نبودند، دنیا پر از ظلمت بود.
انتهای پیام/

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *