قوه قضاییه باید در تراز انقلاب و ۳۰۰ هزار شهید بهتر از این عمل کند/ رای ۷۳ درصدی مردم مسجدسلیمان به رییس جمهور نباید فراموش شود/ مردم باید از ستاد دکتر روحانی در شهرستان مطالبه گری کنند/اعضای شورای شهر آینده حواس شان باشد مردم برای مطالبه گری به آنها رای دادند

عزت الله قاسمی: حجت الاسلام امینی امام جمعه مسجدسلیمان در خطبه های این هفته نماز جمعه مسجدسلیمان ضمن تسلیت شهادت امام صادق(ع) گفت: امام صادق(ع) یکی از اسوه های علم، عمل، اخلاق و تقوا بود.

 

وی با بیان این که یکی از سیره های جدی اهل بیت و امامان(ع) علم آموزی بود گفت: حضرت امام (ره)به پیروی از ائمه اطهار (ع) تاکید فراوانی بر علم آموزی داشتند به همین دلیل بود که در سال ۵۸ دستور تشکیل نهضت سواد آموزی را دادند…

 

امینی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: رکود ثروت اقتصاد را نابود می کند و وقتی سرمایه داران پول های خود را در بانک ها بگذارند و به سود بانکی اکتفاء کنند باعث نابودی اقتصاد می شود.

 

وی ادامه داد: سرمایه داران بختیاری هم از این قائده مستثنی نیستند آن ها حق ندارند دهها میلیارد تومان خود را در بانک ها بگذارند و سود آن را بگیرند. با این سود جوان بیکار ما دارای شغل نمی شود. هیچ کس مخالف ثروت اندوزی نیست به شرط آن که سرمایه در تولید به کار گرفته شوند.

 

خطیب نماز جمعه مسجدسلیمان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: حیاء در جامعه مان در حال تهدید است. نمونه آن را در اردوهای مختلط و بدون مجوز مثل اردوی اخیری که در دزفول برگزار شد و خبرهای ناگوار کشته و مفقود شدن تعدادی از این عزیزان را نیز شنیده ایم مشاهده کرده ایم.

 

وی گفت: رهبر معظم انقلاب بارها به چنین اردوهای مختلط انتقاد کرده اند. جامعه ما نیاز به مراقبه و نصیحت دارد. نمی شود حرفی نزد و از زشتی ها و پلیدی ها نگفت چرا که مردم آگاه هستند و بهتر از ما همه چیز را می بینند…

 

امام جمعه مسجدسلیمان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تحریم  های اخیر آمریکا علیه ایران گفت: انقلابی بودن معنا دارد. انقلابی بودن یعنی کسب رضایت مردم نه مستکبران. ما در قضیه برجام در یک عزم ملی همگام با مردم و رهبری و علیرغم عدم اعتماد به غرب و اروپا به تعهدات مان عمل کردیم. دنیا بر صداقت مان صحه گذاشت اما دیدید آمریکا ۱۸ نفر را در لیست تحریم های جدید خود قرار داد. اگر چه همچنان اتحادمان را حفظ می کنیم اما از دولت مردان مان انتظار داریم پاسخ محکمی به آن ها بدهند.

 

امینی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بازداشت های اخیر دو نفر از مسئولین کشوری گفت: از تلاش های قوه قضاییه تشکر می کنم اما نظر شخصی من این است قوه قضاییه باید در تراز انقلاب و ۳۰۰ هزار شهید بهتر از این عمل کند. ۵۰ درصد مالیات دهنگان فرار مالیاتی دارند. یکی از دلایلی که مردم سرمایه های شان را در تولید و اشتغال نمی آورند همین است که می بییند این ۵۰ درصد دارند حق ۸۰ میلیون نفر را پایمال می کنند…

 

حجت الاسلام امینی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نزدیک شدن ۱۴ مرداد روز تحلیف رییس جمهور گفت: امیدوارم کابینه جدید شایسته تر و جوان تر باشد. کابینه ای که به جز از مردم از کس دیگری حساب نبرد.

 

وی ادامه داد: رای ۷۳ درصدی مردم مسجدسلیمان به رییس جمهور نباید فراموش شود رایی که کارشناسان در کشور دارند آن را تحلیل می کنند که چگونه شهری با چنین مشکلات چنین رای بالایی داده است. مردم باید از ستاد دکتر روحانی در شهرستان مطالبه گری کنند.

 

امینی در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به اعضای جدید شورای شهر مسجدسلیمان گفت: شنیدم در این چند وقت اخیر بعضی از طوایف یا افراد شام و نهارهای بسیاری به این عزیزان داده اند. این عزیزان حواس شان باشند مردم رای دادند برای مطالبه گری، برای این که تغییر را احساس کنند…

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: همین چند روز پیش به فرمانده محترم هوانیروز گفتم ۴۰ الی ۵۰ هکتار زمین هوانیروز را به یکی از تعاونی های مسکن داده اید حواستان باشد به سرنوشت تعاونی مسکن زمین های ارتش که یکی دو نفر نیز در این رابطه با وثیقه آزاد هستند دچار نشوید که پس از سه سال بنا بر دلایلی تازه مجوز فعالیت به آن ها داده شد.

 

ایشان با انتقاد از یکی از این تعاونی های مسکن گفت: یکی از این تعاونی ها از ۸۰ نفر پول گرفته است و سال هاست آن ها را به حال خود رها کرده است. بنده به زودی با مدیرکل محترم دادگستری در این رابطه جلسه ای خواهم داشت و این مسئله را تا حصول نتیجه پیگیری خواهم کرد…

 

امام جمعه مسجدسلیمان در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به ۵ مرداد روز نماز جمعه گفت: همان گونه که رهبر معظم انقلاب فرموده است نماز جمعه قلب فرهنگی شهر است. از همشهریان خوبم انتظار دارم انسشان را با نماز جمعه و مساجد بیشتر کنند.

 

باشگاه روزنامه نگاران مسجدسلیمان

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *