قیمت مرغ در مسجدسلیمان به ۹۰۰۰تومان رسید!

 

به گزارش آسماری,افزایش یکباره قیمت مرغ طی روزهای اخیر در سراسر کشور حکایت از اوضاعی نابسامان در بازار کالاهای مصرفی خانواده ها دارد و نشان می دهد که علیرغم وعده های مکرر دولت در کنترل قیمت ها و جلوگیری ازافزایش قیمت کالاهای اساسی در عمل اتفاق مثبتی نیافتاده است.

 

بر اساس گزارش میدانی خبرنگار آسماری از بازار مرکزی مسجدسلیمان قیمت مرغ به مرز۰۰۰ ۹تومان برای هر کیلوگیرم مرغ روز رسیده است.قیمت هر کیلو گرم مرغ روز در مسجدسلیمان هم اکنون بین ۸۷۰۰ تومان تا۸۹۰۰تومان در فروشگاه های عرضه محصولات گوشتی  و پروتئینی در بازار مرکزی مسجدسلیمان بفروش می رسد.

 

یکی از تولیدکنندگان مرغ مسجدسلیمان در رابطه با علت افزایش قیمت مرغ به خبرنگار آسماری گفت:اخیرا قیمت نهاده ها و جوجه افزایش یافته و طبیعی است که قیمت مرغ  هم افزایش می یابد.جوجه یک روزه ای که قبلا به قیمت ۸۰۰تومان خریداری می کردیم الان از ۲۰۰۰تومان هم عبور کرده و در نتیجه تولید مرغ هم برای مرغداران گران تمام می شود.

 

وی با انتقاد از عدم حمایت دولت از تولیدکننده ها گفت:عدم حمایت دولت موجب ورشکستگی برخی مرغداران شده است. قرار بود اداره پشتیبانی مرغ را قیمت گذاری کند اما در حال حاضر بازار مرغ در اختیار دلالان است.وزیر کشاورزی یا اداره پشتیبانی می توانند مرغ را قیمت گذاری کنند و مرغ را بصورت مستقیم از مرغدار خریده و به کشتارگاه بدهند اما می بینیم که بازار مرغ در دست دلالان قرار دارد.

 

وی ادامه داد:در حال حاضر قیمت مرغ در مرغداری ها ۵۲۰۰ تومان است که اگر بخواهیم قیمت منصفانه را برای بازار تعیین کنیم نهایتا باید مرغ روز در بازار حدود ۷۵۰۰ تا ۸۰۰۰تومان باشد اما کشتارگاه هر قیمتی که بخواهد برای مرغ تعیین می کند که بدلیل عدم نظارت بر بازار متاسفانه این روزها شاهد گران فروشی مرغ در مسجدسلیمان هستیم.

 

این تولید کننده می افزاید:دولت می تواند با فراهم کردن زمینه صادرات برای تولید کننده ها و ارائه تسهیلات  کم بهره و بازپرداخت بلند مدت از تولید کننده ها حمایت کند.

 

گفتنی است که پیش از این در ایام نوروز و ماه رمضان هم شاهد نوسان در بازار کالاهای اساسی خانوارها  از جمله مرغ بوده ایم و بنظر می رسد بخشی از بی انضباطی های موجود در بازار مواد خوراکی و کالاهای اساسی به عدم نظارت نهادهای مربوطه و عدم برخورد جدی با گران فروشان بر می گردد.

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *