لبخند و مصافحه با دشمن خطر را از سر جامعه اسلامی دفع نمی‌کند/ برخی‌ها تفکر خلاف قرآن و تجربه تاریخی ملت دارند

به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدحسن رحیمیان در دومین همایش ایثارگران شهرداری مشهد اظهار کرد: از ۵۴ سال پیش که نهضت امام در سال ۴۱ آغاز شد تا امروز، انواع توطئه‌ها از ناحیه دشمنان علیه اسلام ناب و راه امام انجام شده است اما به لطف خداوند نقشه‌ها و توطئه‌ها همواره به خودشان برمی‌گردد.
وی با بیان اینکه همیشه توطئه‌ها به نفع جریان حق تمام می‌شود، افزود: دستگیری امام در سال ۴۲ گامی بلند در جهت تقویت امام و تضعیف رژیم بود و همچنین قضیه‌ای که امام را به کویت راه ندادند و امام مجبور به مهاجرت به پاریس شدند، بازهم به نفع امام و نهضت امام تمام شد و علی‌القاعده بیش از ۱۶ هزار ترور هر ملتی را از پای می‌انداخت اما برحسب گفته امام، ما بیدارتر شدیم.
تولیت مسجد مقدس جمکران با تأکید بر اینکه جنگ و دفاع مقدس به قصد نابودی نظام نوپای جمهوری اسلامی از ناحیه جهان استکبار با ناکامی دشمن و پیروزی انقلاب به سرانجام رسید، گفت: در زمان حال نیز فتنه ۷۸ و ۸۸ و داعش نتیجه‌ای جز پیروزی و گام بلندی برای پیشرفت راه امام نداشته است.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین رحیمیان با اشاره به اینکه آمارها نشان می‌دهد در زمان جنگ از هر هزار نفر ۴ نفر شهید می‌شدند، تصریح کرد: سن ۷۲ درصد شهدای ما بین ۱۴ تا ۲۴ سال بود و این نشان می‌دهد که همه آن‌ها جوان و نوجوان بوده‌اند و ۹۷ درصد شهدا متعلق به قشر پابرهنه جامعه و اقشار مستضعف و فقط سه درصد از قشر متوسط به بالا بودند و ۷۵ درصد شهدا مجرد و از میان متأهل‌ها ۸۰ درصد بدون منزل مسکونی بودند.
وی با بیان اینکه ۹۷ درصد از شهدا از پایگاه‌های مسجد و ائمه جمعه به معراج شهدا رفتند، خاطرنشان کرد: در این روزگار ایجاد مراکزی به نام فرهنگسرا که در عرض و در تعارض با مسجد است، برای انحراف جوانان از مسیر دین به سمت مسائل دیگر، بسیار حساب‌ شده است.
تولیت مسجد مقدس جمکران تصریح کرد: آن‌هایی که نغمه به راه می‌اندازند که ما نیازی به نیرو و قدرت نظامی نداریم و گمان می‌کنند با لبخند زدن به دشمن و مصافحه و معانقه با دشمن می‌توانند خطر را از سر جامعه اسلامی بردارند تفکری مخالف قرآن و تجربه تاریخی ملت ما دارند.
رحیمیان ادامه داد: آنچه دشمن را از جنگ با ما بر حذر داشت، لبخند زدن نبود، چراکه طبق قرآن هرگز و برای ابد کفار یهود و نصارا از شما راضی نمی‌شوند تا زمانی که شما تسلیم شوید و اگر تسلیم آن‌ها نبودید هر کاری هم کنید، نمی‌توانید آن‌ها را راضی کنید.
وی اقتدار جامعه و نظام اسلامی را مانع از تهاجم دشمنان دانست و تصریح کرد: اقتداری که ملت ما در طول هشت سال دفاع مقدس در جهان به منصه ظهور گذاشت، اقتداری ناشی از فرهنگ شهادت بود یعنی عِده و عُده و فراهم کردن مقدمات و ابزار لازم در برابر دشمن که از جهت روحیه شهادت‌طلبی با الگو گرفتن از مکتب عاشورا و امام میسر شد.
نماینده سابق ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران از بررسی ۷۰ هزار وصیت‌نامه شهدا خبر داد و خاطرنشان کرد: در تمام وصیت‌نامه‌ها، مسأله ایران و ایرانیت برای رزمندگان مطرح نبود و به‌طور میانگین در هر وصیت‌نامه چهار بار انگیزه شهادت دفاع از اسلام و چهار بار تأکید بر الگوگیری از عاشورا و امام و پیروی از ولایت‌فقیه نوشته‌ شده بود.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین رحیمیان گفت: آن چیزی که دشمن را می‌ترساند روحیه شهادت‌طلبی جوانان است که در طول تاریخ به این صورت بروز پیدا نکرده بوده است و امروز میلیون‌ها بسیجی آماده شهادت و خون دادن و جان دادن در راه ولایت و دفاع از اسلام در ایران، حزب‌الله و سایر گروه‌های جوان شیعی هستند و یکی از دستاوردهای دفاع مقدس آمادگی صدها هزار جوان عراقی و در سراسر دنیا برای شهادت در راه ولایت و دفاع از اسلام است.
وی افزود: اقتدار با تجهیزات نظامی هم ناشی از روحیه شهادت‌طلبی و علقه بین مردم و ولایت است، چراکه دولت‌های بسیاری همواره از جیب انقلاب مصرف کرده‌اند اما هرزمانی که ما پیروز بوده‌ایم در عرصه‌هایی بوده که وصل به مقام ولایت بوده است.
تولیت مسجد مقدس جمکران به اذعان دشمن مبنی بر مشارکت ۷۸ کشور دنیا برای از بین بردن جریان مقاومت سوریه اشاره و تصریح کرد: آن‌ها اعتراف می‌کنند که اراده جمهوری اسلامی ایران بر همه آن‌ها فائق آمده و ایران بزرگ‌ترین قدرت در روی کره زمین است که به برکت اتصال مردم ولایت مدار به مقام ولایت ممکن شده است.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین رحیمیان در پایان خاطرنشان کرد: در همه عرصه‌ها دشمن با تمام وجود در جنگ نیابتی اعلام‌شده و نشده با ما می‌جنگد اما همواره پیروز تمام این عرصه‌ها جمهوری اسلامی است و برخلاف همه توطئه‌ها و نغمه‌های شومی که در جهت احیاء منافقین و تضعیف نیروهای مسلح و روحیه بسیجی ملت ایران و جهان شیعه شده است، اقتدار ایران روزبه‌روز افزوده می‌شود و طبق پیش‌بینی امام، اسلام ابرقدرت‌ها را به خاک مذلت می‌کشاند و پرچم «لا اله الا الله» و «محمد رسول‌الله» بر بام گیتی به اهتزاز درخواهد آمد.
انتهای پیام/

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *