« لبیک یاحسین» خادمان مسجد مقدس جمکران در کمک به موکب اربعین

مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران:

 سه شنبه چهارم آبان ماه ۱۳۹۵- ساختمان اداری مسجد مقدس جمکران

صدای کفش های کودکانه ای به گوش می رسد…

چند کودک با لباس خادمی و شال عزا بر دوش از پله ها بالا می روند.  یکی سبد گل در دست، دیگری گلاب پاش و…
یعنی کجا می روند؟

http://kanonhms.ir/wp-content/plugins/RSSPoster_PRO/cache/7ba6f__MGL0448.JPG

با کودکان همراه می شویم، عطر گلاب در راه روها می پیچد، کودکان به اتاقی می‌رسند، سر در اتاق نوشته است: دفتر معاون اجرایی

احمد حاجی زاده، معاون اجرایی مسجد به استقبال بچه ‌ها می‌آید: ” بفرمایید خوش آمدید”

http://kanonhms.ir/wp-content/plugins/RSSPoster_PRO/cache/2d363__MGL9427.JPG

بچه‌ها به وی می‌گویند: «آقای حاجی زاده ، خیلی ها دارند پای پیاده به کربلا می روند، خیلی ها موکب می زنند. ما نمی توانیم به کربلا برویم. ولی دوست داریم به موکب مسجد جمکران خدمت کنیم. آخر ما خدمت ‌کردن را از شما یاد گرفته ایم. امروز آمده ایم کمک های شما را جمع کنیم و با هم بگوییم: لبیک یا حسین”

معاون اجرایی مسجد مقدس جمکران  می گوید:” لبیک یا حسین ….” اشک در چشمانش حلقه می زند و  رو به بچه ها می گوید: “کمک نقدی لذت دیگری دارد ” و سپس به صورت نقدی کمک می کنند و بعد نامه می نویسند که مبلغی هم از حقوقش برای کمک به موکب کسر شود.

http://kanonhms.ir/wp-content/plugins/RSSPoster_PRO/cache/f9c29__MGL9449.JPG

محرری  مدیر موسسه، عفتان معاون وی و مهندس هاشمیان مدیر برنامه و بودجه هم در اتاق ایشان هستند ، آن ها هم از بچه ها استقبال کرده و می گویند می خواهیم کمک کنیم .

http://kanonhms.ir/wp-content/plugins/RSSPoster_PRO/cache/fbb22__MGL9456.JPG
از اتاق بیرون می آییم و حاجی زاده  و همکارانش را با حس و حال زیبایشان تنها می گذاریم.

بچه ها به اتاق دیگری می روند:  سر در اتاق نوشته شده: ” دفتر معاونت فرهنگی؛ لطفا بدون هماهگی وارد نشوید. “

اما برای ورود بچه ها به اتاق معاونت فرهنگی هماهنگی انجام نشده است. حجت الاسلام ابراهیمی معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران با دیدن بچه ها تمام قد بلند می شود. مقابل آنها می ایستد. با دیدن بچه ها رنگ چهره‌اش تغییر می کند، اشکی گوشهٔ چشمشان می نشیند و با روی گشاده از بچه ها استقبال می کند.  بچه ها را تشویق می کند و در خواست می کند برای برنامه های ویژه اربعین هم این کار زیبا  را انجام دهند. بعد کمک می کنند.

http://kanonhms.ir/wp-content/plugins/RSSPoster_PRO/cache/5bb6a__MGL9515.JPG
بچه ها به اتاق های مختلف می روند؛ صدوقی مدیر آفرینش های هنری، سلیمیان  مدیر دفتر معاونت فرهنگی  و….  و کمک های این عزیزان را هم جمع آوری می کنند.

بچه ها به دفتر حراست می رسند. روحانی مدیر حراست به استقبال بچه ها می آید. پسر بچه های خادم را می‌بوسند. صحبت بچه ها را با دقت می شنود و کمک خود را داخل سبدی که با گل نرگس تزئین شده می ریزد.

خویی همکار دیگر وی بچه ها را بسیار تشویق می کند و پیشنهاد می دهد که به شکلی از کودکانی که این کار زیبا را انجام داده اند تقدیر شود. دهنوی همکار دیگر این بخش همین طور با حس و حال خاصی کمک می کنند.

 خیلی از خادمان دیگر هم لبیک گفتند و به موکب جمکران کمک کردند. مهمتر از کمک ها، حس قشنگی بود که کودکان خادم مرکز گل نرگس و خادمان مسجد مقدس جمکران داشتند. حسی که فضای ساختمان اداری را کربلایی کرد.

http://kanonhms.ir/wp-content/plugins/RSSPoster_PRO/cache/7182f__MGL9546.JPG
همین طور که از این اتاق به آن اتاق می رویم یکی از مدیران دنبال ما می آیند، به ایشان می گوییم قرار است به اتاق شما هم بیاییم اما ایشان دل توی دلشان نیست و می خواهند زودتر کمک کنند.

بنی حسن مدیر منابع انسانی را می گویم. با اصرار، از ایشان می خواهیم که در اتاقشان خدمت برسیم. وی به استقبال بچه ها می آید. می گوید که مبلغ نقدی همراهش نیست.  بچه ها  برای این منظور برگه هایی را پیش بینی کرده اند .  بنی حسن، برگه را پر می کند و جای مبلغ را خالی می گذارد…. حال همه دگرگون می شود.

http://kanonhms.ir/wp-content/plugins/RSSPoster_PRO/cache/5ac51__MGL9524.JPG

یاد آن تاجر یزدی می افتیم که برای کمک به هیئت امام حسین( علیه السلام) چکی نوشت و جای مبلغ را خالی گذاشت…. ، اهل هیئت مبلغ هنگفتی نوشتند و او بدون آنکه به مبلغ نگاه کند، آن را امضا کرد. پس از فوت تاجر، اهالی هئیت خواب او را دیدند؛ از جایش پرسیدند؛ تاجر گفت: نمی دانم در پرونده ام چه بود… فقط دیدم که امام حسین ( علیه السلام)  بدون اینکه پرونده ام را بخوانند امضایش کردند…
این صحنه‌های عشق و دلدادگی همچنان ادامه دارد…
انتهای پیام/

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *