لیست نهایی پذیرفته شدگان آموزش و پرورش مسجدسلیمان را بزودی منتشر می کنیم/حدود ۴۰۰ نفر درخواست کننده داشتیم که حدود۲۰۰ نفر تائید شدند

به گزارش آسماری,جانمراد داودی رییس اداره آموزش و پرورش به همراه تعدادی از معاونین این اداره در نشست با اهالی رسانه شهرستان به سئوالات آنان پاسخ داد.

 

داودی در این جلسه ضمن تقدیر از پیگیری های اهالی رسانه در رابطه با روند و نحوه جذب نیروهای جدید در این آوزش و پرورش مسجدسلیمان گفت: خبرنگاران یک وجه مشترک با شهدا دارند یعنی کاری که شما برای آگاهی بخشی به جامعه و ارتقاء امنیت اجتماعی با قلم تان انجام می دهید آن ها در زمان جنگ با تفنگ شان انجام می دادند. وی گفت: این حق مردم و رسانه هاست که پیگیر مسائل ریز و درشت شهرشان باشند و همین مطالبات است که می تواند به مسئولان کمک کند تا کارشان را با ظرافت و دقت بیشتری انجام دهند.

 

داودی ادامه داد: شعار من اخلاق مداری و توجه به کرامت انسانی، تعامل با ادارات نهادها، اولیاء و اهالی رسانه است که در پی آن توجه ویژه به آموزش را به همراه خواهد داشت. رییس اداره آموزش و پرورش مسجدسلیمان در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاران که از او پرسیدند آیا لیست منتشره در فضای مجازی مورد تایید شما می باشد گفت: خیر به هیچ وجه لیست منتشره را تایید نمی کنم اگر چه شاید تعدادی از اسامی در این لیست نیز درست باشد.

 

داودی در ارتباط با سوال یکی از خبرنگاران که از او در ارتباط با جذب افراد با سن بالای ۴۰ سال پرسید نیز گفت: ما مجبور هستیم بر اساس بخشنامه سال ۸۹،۹۰ که مجلس به آموزش و پرورش مجوز استخدام داده بود عمل کنیم و قطعاً شرایط آن زمان با امروز بسیار تفاوت کرده است اما چاره ای نداریم که بر  اساس شرایط در نظر گرفته افراد حایز این شرایط را جذب کنیم و قطعا مردم این حق را دارند بگویند چرا شما افراد بالای ۴۰ سال را جذب نموده اید و یا بگویند چرا متولدین دهه ۷۰ را جذب نمی کنید چون ما بر اساس آن بخشنامه مجبور هستیم عمل کنیم.

 

رییس اداره آموزش و پرورش در پاسخ به این سئوال که چه تعداد درخواست و چه تعداد جذب شده داشته اید گفت:حدود ۴۰۰ نفر درخواست کننده داشته ایم که کارگروه ما پس از بررسی پرونده ها را به اداره کل اموزش و پرورش استان ارسال و ان ها نیز بر اساس مستندات تصمیم گیری کردند و حدود ۲۰۰ نفر را برای ما تایید نمودند. از میان این ۲۰۰ نفر برای ۱۷۳ نفر ابلاغ زده ایم و بدون استثنا از افرادی بوده اند که پرینت بیمه داشته اند. از میان این ۱۷۳ نفر برای ۱۲۱ نفر کد گرفته ایم و در تلاش هستیم تعداد کدها را بیشتر کنیم اما این امکان نیز وجود دارد که مورد تایید نهایی اداره کل قرار نگیرند.

 

داودی در پاسخ به این سوال که بعضی از رشته های غیر مرتبط در این لیست به چشم می خورد و یا افرادی با مدارک دانشجوی دکترا و یا کارشناسی ارشد  رد شده اما افرادی با مدارک پایین تر جذب شده اند گفت: این حرف کاملا درست است به این دلیل که این ها افرادی بودند که با رشته های غیر مرتبط در سال های گذشته در آموزش و پرورش با همان شروطی که اولویت جذب بوده اند مشغول به کار بوده و ما ملزم به جذب آن ها با هر شرط و یا مدرکی بوده ایم.

 

رییس اداره آموزش و پرورش در پاسخ به این سوال که علت تعلل در انتشار لیست چه بوده است و زمان انتشار لیست کی خواهد بود گفت: تعداد افرادی که کد گرفته اند باید مراحل گزینش را طی کنند و قطعاً این قول را به مردم و اهالی رسانه می دهم طی ۷ الی ۱۰ روز آینده لیست افرادی که کد گرفته و مراحل گزینش را با موفقیت پشت سر گذرانده اند منتشر و اسامی مابقی نیز بلافاصله پس از طی مراحل قانونی هم در سایت آموزش و پرورش و هم در اختیار رسانه ها قرار بگیرد. جانمراد داودی گفت: اداره  آموزش پرورش این آمادگی را دارد به اعتراض تمامی کسانی که احساس می کنند حقی از آن ها تضییع شده است رسیدگی نماید.

 

وی در پایان سخنان خود ضمن تقدیر از علی عسگر ظاهری نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: واقعیت این است اگر رایزنی ها و تلاش های نماینده محترم نبود تعداد مجوزات جذب ما کمتر از نصف امروز بود که جا دارد از ایشان و همچنین از حسن توجه مدیر کل محترم تقدیر و تشکر نمایم.

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *