مدعیان یمانی در مسیر خدمت به استکبار

به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام والمسلمین سید هادی صالحی در دومین برنامه از سلسله نشست‌های تخصصی مهدویت که به همت پژوهشکده مهدویت مسجد مقدس جمکران با محوریت واکاوی و مواجه با شبهات و جریان‌های فکری و فرهنگی مهدویت در کتابخانه تخصصی این مکان مقدس برگزار شد به واکاوی جریان و مبانی تفکرات فرقه‌های نوظهور پرداخت و اظهار کرد: جریانی در چند سال گذشته در ترویج اندیشه‌های غلط و خرافه، پا را فرا نهاده و گستاخانه از پلکان مهدویت بالا می‌روند که بسیار شباهت به فرقه ضاله بهائیت داشته و خدمت به استکبار را سر لوحه اهداف شوم خود قرار دادند و آن فرقه مدعیان یمانی هستند.

وی ادامه داد: اساس تشکیل این فرقه، تحریف اندیشه‌های مهدویت و امامت است که برای رسیدن به اهداف شوم خود، از هیچ گونه تلاشی فرو‌گذاری نکردند.

این محقق برجسته فرق مهدویت در تشریح تاریخچه فرقه یمانی اظهار کرد: پس از سقوط صدام به واسطه فشارهای موجود و جو حاکم بر عراق، فرقه‌های نوپای بسیاری شکل گرفتند که از نمونه‌های آن می‌توان به جریان‌های سِرَخی، ربانی، سلوکی و گرآبی اشاره کرد.

صالحی افزود: در این میان می‌توان به فردی با عنوان احمد اسماعیل احسن از فرقه‌های یمانی به عنوان حادترین و بدترین چهره در این فرقه نام برد که عضویت در ارگان‌های نظامی بعث عراق را در کارنامه سیاه خود دارد و اکنون نیز برای جذب هواداران و مریدان به دور خود، فعالیت‌های بسیاری را انجام می‌دهد و به فریب عوام با ترفندهای تعبیر خواب و استخاره روی آورده و از سوی دیگر با دستبرد در حوزه دین، به جعل روایات و احادیث مبادرت کرده است.

وی از دیگر ابزارهای تبلیغی احمد اسماعیل احسن را توزیع کتاب در نشر اعتقادات و پخش کلیپ‌های تأثیر گذار در سطحی وسیع عنوان کرد و در ادامه به بیان مواردی از ادعاهای واهی احمد اسماعیل احسن پرداخت.

گفتنی است شرکت‌کنندگان در این دوره، ضمن شناخت ادیان و فرقه‌های نوظهور با شیوه‌های تخصصی مقابله با انحرافات فکری آن‌ها مهارت‌های لازم را کسب می‌کنند تا هر یک به عنوان مبلغانی در آگاه‌سازی آحاد مردم تلاش کنند و در این خصوص بتوانند نقش خود را در انجام رسالت دینی در جامعه ایفا کنند.

این دوره آموزشی در پژوهشکده مهدویت و آینده اندیشی مسجد مقدس جمکران برگزار شده که از اهداف برگزاری این نشست‌ها، آشنایی با فرقه‌ها و ادیان نوظهور در مهدویت و شناخت انتظار مخرب از خرافه تا اباحه بیان شده است که شرکت‌کنندگان در ۶ جلسه تخصصی با مبانی آن آشنا می‌شوند.

انتهای پیام/

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *