مدیران سیمان کارون به تعهدات خود در مصوبات گذشته عمل نکرده و پرسنل نسبت به آنها بی اعتماد شده اند

 

به گزارش آسماری,حدود یک ماه است که پرسنل کارخانه سیمان کارون برای چندمین بار طی سالهای اخیر بدلیل عدم پرداخت حقوق و حق بیمه شان دست از کار کشیده اند و کارخانه تعطیل شده است.

 

پرسنل سیمان کارون بارها با حضور در فرمانداری مسجدسلیمان و در هفته جاری هم با دو نوبت تجمع در محل اداره کار مسجدسلیمان خواستار رسیدگی مسئولین شهرستان به موضوع شدند.

 

روشن کاظمی رئیس شورای کارگری سیمان کارون در رابطه با آخرین اقدامات صورت گرفته در این رابطه به خبرنگار ما  گفت:به عنوان نماینده پرسنل سیمان کارون مشکلات و خواسته های پرسنل را بصورت مکتوب به اداره کار مسجدسلیمان ارائه نمودم و باید هیات تشخیص اداره کار اختلاف بین ما و کارفرما را رفع کند که جلسه اول رسیدگی به موضوع بدلیل عدم حضور کارفرما برگزار نشد و جلسه دوم به هفته آینده موکول شد.

 

وی افزود:طی دو سال گذشته حدود ۹ صورت جلسه بین ما و کارفرما نوشته و امضا شد اما متاسفانه کارفرما به تعهدات خود که در آخرین صورت جلسه در تاریخ ۱۳۹۵/۱۲/۰۲ با حضور نماینده شهرستان,فرماندار,مدیرکل کار و رفاه اجتماعی استان,مدیرکل صنعت و معدن,مدیرکل دفتر سیاسی استانداری ,بخشدار گلگیر و هیات مدیره کارخانه نوشته و امضا شد و مقرر شد تا پایان خرداد ماه ۱۳۹۶ مشکلات حل شده و حقوق و بیمه پرسنل بروز شود عمل نکردند.

 

 

رئیس شورای کارگری سیمان کارون ادامه داد:وعده رفع مشکلات تا پایان خرداد ماه عملی نشد و کارگران تا اواخر تیرماه هم کار کردند اما پس از اینکه کارخانه بدلیل قطع برق تعطیل شد پرسنل هم بدلیل عدم پرداخت حقوق و حق بیمه شان حاضر به بازگشت به کار نشدند.

 

کاظمی تصریح کرد:پرسنل سیمان کارون از ۴ ماه تا یکسال عقب ماندگی حقوق و از یک ماه تا سه ماه هم  پرداخت حق بیمه از کارخانه طلب دارند.

 

وی در رابطه با صحبت های رحمانی مدیرعامل سیمان کارون که وعده پرداخت حقوق پرسنل در صورت بازگشت به کارشان طی یک هفته را داده بود تاکید کرد:بدلیل اینکه کارفرما به تعهدات خود در مصوبات گذشته عمل نکرده کارگران سیمان کارون به مدیران بی اعتماد شده اند و این خواسته مدیریت کارخانه از سوی پرسنل پذیرفته نشد.

 

کاظمی عنوان داشت:پرسنل سیمان کارون فقط خواسته قانونی دارند و می خواهند که  حقوق و بیمه شان بروز شده و طبق دستور مقام معظم رهبری کار تولید را شروع کنند و حتی حاضرند با پرداخت میانگین سه ماه حقوق عقب مانده کار را شروع کنند.

 

وی خاطرنشان ساخت:کارگران سیمان کارون دیگر توان مالی برای آمدن به مسجدسلیمان و پیگیری خواسته شان را ندارند و افرادی که می بینید در اداره کار حضور می یابند سرپرستان و کارشناسان کارخانه هستند که دارای چندین سال سابقه کار هستند.

 

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *