مراسم بزرگداشت شهدای حملات موشکی مسجدسلیمان برگزار شد+تصاویر

 

به گزارش آسماری,مراسم یادبود شهدای حملات موشکی ۱۷ شهریور و ۳۰ مهرماه۱۳۶۲ مسجدسلیمان(منطقه کلگه) شب گذشته با حضور جمعی از مردم مسجدسلیمان و مادر شهید ۱۳ ساله بهنام محمدی در تپه شهدای گمنام برگزار گردید.

 

حجت الاسلام امینی امام جمعه مسجدسلیمان در این مراسم طی سخنانی گفت:در ۳۰ مهرماه ۱۳۶۲ که مسجدسلیمان در کمتر از ۲ ساعت چند بار مورد اصابت موشک های دشمن قرار گرفت حدود ۱۲۰ شهید و ۲۰۰ جانباز و مجروح در راه اسلام و انقلاب اهدا کردیم.

 

وی افزود:در آن روزها که وضعیت شهر بهم ریخته بود و یک هفته شهدا را غسل می دادیم و تشییع می کردیم مردم همچنان در راه اسلام و انقلاب ماندند و استوارتر از گذشته به راهشان ادامه دادند.

 

رئیس شورای فرهنگ عمومی مسجدسلیمان ادامه داد:این روز(۳۰ مهرماه) به عنوان روز مسجدسلیمان که اوج شهادت طلبی مردم در دوران دفاع مقدس است و حضرت امام خمینی(ره) برای مردم مسجدسلیمان پیام ارسال کردند و هیاتی را به مسجدسلیمان فرستادند باید ثبت شود.

 

حجت الاسلام امینی تاکید کرد:از همین راه شهدا باید انگیزه و روحیه بگیریم و مشکلات شهرمان را ریشه کن کنیم  چرا که هرکجا از این فرهنگ فاصله گرفتیم ضعیف شدیم.

 در ادامه این مراسم پس از اقامه نماز جماعت,قرائت دعای .کمیل بیاد شهدای حملات موشکی مسجدسلیمان برگزار شد.

روزمسجدسلیمانروزمسجدسلیمانروزمسجدسلیمانروزمسجدسلیمانروزمسجدسلیمان

 

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *