مردم گلایه های جدی از اوضاع شبکه بهداشت و درمان دارند/ مسئولان اراده کنند و به فریاد خواهی مردم توجه کنند

 

به گزارش آسماری,حجت الاسلام امینی امام جمعه مسجدسلیمان در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به برگزاری مجالس عزاداری در ماه محرم و صفر گفت:افتخار می کنیم به مردم با ایمانی که دو ماه به احترام امام حسین(ع) مجالس عقد و عروسی را تعطیل می کنند و این نشان می دهد که مردم ما آرمان امام حسین(ع) را به خوبی درک کرده اند.

 

وی با اشاره به  برگزاری روضه های خانگی افزود:راه نجات منطقه و شهرمان همینمجالس روضه  است. وقتی تاریخ را مرور می کنیم می بینیم که تشیع در بختیاری ها بسیار پر رنگ بوده اما این حقایق در یکصد سال گذشته بخاطر ظلم شاهان در تاریخ ثبت نشده است.

 

وی ادامه داد:مردم لر و بختیاری از سابقه درخشان دینی و حماسی برخوردارند اما در صد سال گذشته نگذاشتند حوزه و دانشگاه داشته باشیم چرا که شاهان طاغوت از بختیاری ها هم مانند روحانیون هراس داشتند.

 

حجت الاسلام امینی با اشاره به روز دانش آموز گفت:جوانان ما از امام(ره) درس گرفتند و لانه جاسوسی را فتح کردند و راه استکبار ستیزی این جوانان همچنان ادامه دارد.

 

وی با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در جمع نخبگان اظهار داشت: رهبر انقلاب درجمع نخبگان فرمودند باید در همه زمینه های علمی بیشتر کار کنیم تا بیشتر الگوی دنیا قرار بگیریم و بیشتر آنها را به صلح و دوستی دعوت کنیم. ایشان ابراز نگرانی کردند که بعضی از طرح های کلان هوافضا و ماهواره متوقف شده است و در دفاع از نخبگان ذره ای کوتاه نمی آیم.

 

نماینده ولی فقیه در شهرستان اضافه کردبعضی مدیران به جای فرا گرفتن ندای رهبر ازیک تذکر درتریبون نماز جمعه برآشفته می شوند. ما همانطور که در گذشته  از اختلاس ۳ هزار میلیاردی ناراحت شدیم قطعا امروز هم  از رسوایی ۸هزار میلیاردی در صندوق ذخیره فرهنگیان هم ناراحت هستیم.

 

وی با اشاره به حضور جمعی از اهالی هشت بنگله در نماز جمعه  اعتراض به وضعیت فاضلاب و آسفالت تصریح کرد:مسئولان باید اراده کنند و به این فریاد خواهی مردم توجه کنند..مردمی که خودشان فاضلاب را درست کردند اما ما نمی توانیم برایشان آسفالت کنیم.

 

امام جمعه مسجدسلیمان ضمن گلایه از عملکرد برخی مدیران اظهار داشت:متاسفانه مشکل در برخی از آقایان خودمان است که تربیت مکتبی و مردم داری شان ضعیف است.اگر این مسیر را ادامه دهند محبور می شویم نام آنها را ببریم.

 

وی عنوان داشت:برخی مردم  گلایه های جدی از اوضاع شبکه بهداشت و درمان مسجدسلیمان دارند.از کمبود دستگاه های پزشکی و پزشک متخصص تا عدم نظارت بر داروخانه ها  وعدم نظارت بر دریافت هزینه خدمات پزشکی. چرامسئولان شبکه بهداشت به شکایت های مردم توجه نمی کنند؟

 

حجت الاسلام امینی خاطر نشان ساخت:مثل همیشه به سرمایه دارانی که صدها میلیون در انتخابات هزینه می کنند اعلام می کنیم که کمبودهای پزشکی با کمک شما می تواند رفع شود.

 

وی افزود:برای رفع مشکلات و کمبودها صرفا نگاه دولتی صحیح نیست, مردم,نخبگان و سرمایه داران هم باید در مسیر وقف و امورات خیر همت کنند و گام های اساسی بردارند.

 

حجت الاسلام امینی اظهار داشت:خوشبختانه در محافل و گفتمان های خانوادگی مان می بینیم که جوانان و نخبگان مشکلات را پذیرفته اند و باید برای رفع این مشکلاتمان همه با هم همت کنیم.

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *