مسجدسلیمان نیاز به تقویت مبانی فکری و مکتبی دارد/آمریکا در مقابل سپاه نتوانست پیشروی کند چون سپاه انقلابی عمل کرد/مسئولان استان هرچه زودتر پاسخ شهردار منتخب شورای شهر را بدهند

به گزارش آسماری,حجت الاسلام امینی امام جمعه مسجدسلیمان در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت حقوق الهی گفت:تجربه تاریخی نشان داده که رعایت بایدها و نباید ها موجب سعادت و خوشبختی بشریت خواهد بود.دعا کنیم در ابعاد مختلف زندگی تقوا پیشه تر شویم با بهره مندی از قرآن و عترت اهل بیت(ع) که الگوهای شایسته ای برای پیدا کردن مسیر درست زندگی هستند.

 

وی افزود:یکی از سبک های جدی زندگی ائمه سبک سیاسی است, هرکجا سیاست خوب ,مردمی و با صداقت باشد موجب آسایش مردم آن منطقه خواهد بود..سالها برخی با این کلمه سیاست مداری و چهره سیاسی بودن از پست و مقام و رای مردم  سو استفاده کردند  و لذا مردم گاهی ناراحت می شوند اما وقتی می گوییم سبک سیاسی ائمه باید مورد تواجه قرار گیرد به این دلیل است که تاریخ زندگی شان مملو از صداقت بوده و به همین دلیل دردلها ماندگار شدند اما سیاست مداران بدعهد از یادها رفتند.

 

حجت الاسلام امینی سیاست را به معنای برنامه ریزی دانست و ادامه داد:امروز ما در بخش های مختلف کشور اعم علمی,نظامی,فرهنگی و.. دارای سیاست و برنامه ای مقتدر هستیم اما گاها می بینیم در برخی ادوار افرادی بودند که سیاست و مدیریت نداشتند ویا شجاعت اجرای سیاست های صحیح را نداشتند.

 

امام جمعه مسجدسلیمان یکی از مهم ترین علل فرصت سوزی در منطقه مسجدسلیمان را عدم اسلامی بودن سیاست های خواص منطقه معرفی کرد و خاطرنشان ساخت:در منطقه بختیاری مان حوزه علمیه نداشتیم  و از عالمان دینی بی بهره بودیم, برخی نخبگان و سیاست مداران هم مبانی دینی ضعیفی داشتند و سیاست مداری شان شفاف نیست برای همین است که منطقه ما نسبت دیگر نقاط کشور پیشرفت کمتری داشته است.در برخی ادوار مدیریت ۴۰ ساله مسجدسلیمان فرصت ها را به بچه های شهرمان دادند اما چون از اساس مشکل برداشت دینی و تفکر دینی داشتیم فرصت سوزی کردیم.نباید به آسانی به دنبال یک آدم خلافکار برویم تنها به این دلیل که حزب و طایفه دارد این معضلی ست که در سرزمین ما وجود دارد.

 

 

وی با تاکید براینکه مسجدسلیمان نیاز به تقویت مبانی فکری و مکتبی دارد گفت:مجالس روضه های خانگی که همچون سراسر کشور در مسجدسلیمان هم در جریان است جلسات ساده ای نیستند بلکه سیاسی ترین میتینگ های عالم همین روضه های خانگی هستند  و باید برای حفظ و گسترده تر شده این مجالس سعی کنیم هرچه ساده تر برگزارشان کنیم تا همه خانواده ها بتوانند این مجالس را در خانه ها برگزار کنند.

 

نماینده ولی فقیه در مسجدسلیمان با اشاره به تهدیدها اخیر آمریکا علیه کشورمان عنوان داشت: در مذاکرات هسته ای برجام  ما عجولی کردیم و خیلی سریع همه تعهدات مان را انجام دادیم و امروز می بینیم که  فرصت برگشت پذیری نداریم و آمریکا هم تهدیدمان می کند و مطمئن باشید هرگاه هم بخواهیم از برجام بیرون بیاییم ما را مقصر می کنند.

 

وی افزود:در فضای چند روزه اخیر می بینیم که ترامپ با عربده کشی می خواهد دنیا را بترساند اما این ما هستیم که یکبار دیگر باورمان شد که امریکا همان شیطان بزرگ است که اگر یک گام در مقابلش عقب نشینی کنیم ده قدم یشروی می کند.

 

حجت الاسلام امینی تصریح کرد:آمریکا در مقابل سپاه نتوانستند پیشروی کند چون سپاه انقلابی عمل کرد و توانست امنیت منطقه را برقرار کند.همان سپاهی که حضرت امام (ره) فرمودند که اگر سپاه نبود کشور هم نبود اما امروز باید بگوئیم اگر سپاه پاسداران نبود منطقه هم نبود و برجام را پاره می کردند و به کشور حمله می کردند و لذا باید راه را از طریق کلام امام (ره) و رهبری پیدا کنیم که تنها راهمان در مقابل آمریکا تکرار شعار مرگ بر آمریکا است.

 

 

وی ضمن تشکر ازمصاحبه های قاطع مسئولان در پاسخ به یاوه گویی های اخیر آمریکایی ها عنوان داشت:از همه مسئولان و بویژه ریاست محترم جمهور تشکر می کنیم که در روزهای اخیر پاسخ کوبنده ای به دشمن دادند تا دشمنان بدانند اگر امریکا خون آشام همان امریکا بدعهد است ایران اسلامی هم همان ایران انقلابی و جهادی است.

 

 

امام جمعه مسجدسلیمان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در حمایت از شعر خوانی مداح مراسم نماز عید فطر یادآور شد:اگرچه برخی مسئولان پس از خواندن آن اشعار نزد رهبری رفتند و مدعی شدند که اهانت شده اما مقام معظم رهبری فرمودند که هیچ اهانتی نشده و خود بنده هم صف اولی هستم اما می بینیم که شهدا را از آخر صف انتخاب می کنند.

 

امینی افزود:این روزها می بینیم که از صف اول جاسوس دستگیر می کنند.جاسوسی که برای آمریکا,انگلیس و کانادا جاسوسی می کند و در مذاکرات هم از ما حقوق می گرفت.

 

امام جمعه مسجدسلیمان در ادامه خطبه های نماز جمعه با انتقاد از نصب بنر در سطح شهر که برخی افراد خواستار انتخاب شخص مورد علاقه شان برای شهرداری شده بودند عنوان داشت:این رفتارها یک ناهنجاری است که تنها مخصوص مسجدسلیمان است و بنده به عنوان مسئول شورای فرهنگ عمومی مسجدسلیمان این رفتارها را تشویش افکار عمومی می دانم.اگر قرار باشد هر شخص یا گروهی چنین کاری انجام دهند پس چرا انتخابات شورای شهر برگزار کردیم؟ باید فرصت بدهیم اعضای شورای شهر شهردار را انتخاب کنند.

وی گفت: بعضی از بچه های مسجدسلیمان لانه کرده اند در استان پیش این مسئول و آن مسئول و می خواهند برای مردم مسجدسلیمان تصمیم گیری کنند.

 امینی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: به شورای شهر دوره قبل خیلی کمک کردم یک قلم آن بازگشت دو میلیارد تومان بابت زمین های چهاربیشه بوده است اگر چه شنیدم بعضی ها در فضای مجازی گفته اند اگر امام جمعه انتقاد می کند به شهرداری به این دلیل بوده است که به او باج نداده ایم…

 

وی همچنین در تذکری خطاب به مسئولان امر در استان گفت:حدود دو ماه است که شهرداری مسجدسلیمان بلاتکلیف است,اعضای شورا یک گزینه را معرفی کردند و انتظار داریم هرچه زودتر پاسخ این انتخاب داده شود و ما هم تسلیم قانون هستیم.وقتی مسئولان استان پاسخ تصمیم شورای شهر را نمی دهند این طور می شود که در شهر اظطراب ایجاد می شود و شورای شهر زیر سوال می رود.

 

امام جمعه مسجدسلیمان در پایان عنوان داشت: به فضل خدا همه متدینان ,اهل نماز,نخبگان و دانشگاهیان شهرمان همراه و همدل شده اند و به دفاع از مردم مسائل را روشن  می کنند و اجازه نمی دهیم برخی مسئولان احساس آزادی افراطی بکنند و با هوشیاری و همدلی و اتحاد پای شهرمان می مانیم و شهرمان را  براساس مبانی دینی مان می سازیم.

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *