مشروح جلسه هم اندیشی مدیران ورزشی شهرستان های مسجدسلیمان,لالی,هفتکل واندیکا پیرامون بررسی وضعیت ورزش و جوانان

 

به گزارش آسماری,نشست هم اندیشی مشترک مدیران ورزشی چهار شهرستان مسجدسلیمان,لالی,هفتکل و اندیکا پیرامون بررسی وضعیت ورزش و جوانان با حضور علی عسکرظاهری نماینده چهارشهرستان ,فرامرز کیانی زاده مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان ,علیرضا گوروئی فرماندار  مسجدسلیمان,مدیران ادارات ورزش و جوانان وهیات های ورزشی چهارشهرستان و جمعی از ورزشکاران برگزار شد.

 

در ابتدای این جلسه البرز حاجی پور رئیس اداره ورزش و جوانان مسجدسلیمان ضمن تقدیر از نماینده شهرستان جهت برگزاری این نشست هم اندیشی گفت: پتانسیل موجود در حوزه ورزش مسجدسلیمان بسیار بالا است و بزرگترین ثروت مسجدسلیمان پیشکسوتان ورزشی این شهرستان هستند که باید از این ثروت به عنوان یک صنعت استفاده شود.

 

وی در ادامه به بیان بخشی از عملکرد اداره تحت امر خود پرداخت و افزود: ورزشکاران سازمان یافته ما  بیش از ۶۰۰۰ نفر بوده که در حال حاضر ۵۱۲۱ نفر  آنها دارای بیمه هستند که نیمی از این آمار را بانوان ورزشکار شهرستان تشکیل می دهند.

 

حاجی پور ادامه داد: هیات های ورزشی مسجدسلیمان   ۳۸ هیات  است که در سال جاری هیات های تیر اندازی , سوارکاری و بیماری های خاص به جمع ما افزوده می شوند.

 

وی عنوان داشت:در حال حاضر اداره ورزش و جوانان مسجدسلیمان هیچگونه بدهی ندارد و در بخش عمرانی با جذب کمک های مردمی طرح هایی را در روستاهای شهرستان در دست اقدام داریم .

 

حاجی پور تصریح کرد:مهم ترین مشکل ما در مسجدسلیمان  فرسودگی اماکن ورزشی است که نیاز به تعمیرات اساسی و تجهیزات دارند.تنها خوابگاه ورزشی شهرستان نیاز به تعمیرات اساسی دارد که در صورت بهره برداری از این خوابگاه می تواند برای شهرستان های سه گانه نیز مورد استفاده قرارگیرد.

 

سایر ارگانها از تیم های ورزشی حمایت کنند

ابراهیم شهنی رئیس هیات والیبال مسجدسلیمان در این جلسه اظهار داشت:تیم های والیبال مسجدسلیمان همیشه مطرح بودند اما ما نیاز به یک حامی مالی برای حمایت این تیم ها جهت حضور در لیگ های استان وکشور داریم.

 

وی افزود:ما چقدر باید منتظر کمک های  شرکت نفت باشیم, اکثر هیات های ما با حمایت های نفت تامین می شوند  و ما انتظارداریم سایر ارگانها ونهادهای شهرستان هم از تیم های ورزشی حمایت کنند.

 

تمام مسئولین با ورزش قهر هستند

بهرام آذر پیکان رئیس هیات کاراته مسجدسلیمان گفت: تربیت بدنی وشرکت بهره برداری نفت و گاز تنها ارگان های هستند که حامی ورزش قهرمانی و همگانی در مسجدسلیمان هستند.انتظار داریم نماینده شهرستان یک نفر را به عنوان رابط ورزشکاران و مشاور ورزشی خود انتخاب کند و به نوعی پل ارتباطی بین ورزشکاران و شما باشد.

 

وی افزود:تمام مسئولین شهرستان با ورزش قهر هستند و باید ابتدا یک مراسم آشتی کنان برای مسئولین و ورزش برگزار کنیم.

 

آذر پیکان با اشاره به مشکلات اشتغال ورزشکاران تصریح کرد:ورزشکار ما قهرمان جهان شده اما بیکار است و چنین ورزشکاری وقتی حمایت نشود هرگز به سالن ورزشی باز نمی گردد.مهم ترین مشکلات ما کمبود سالن و تجهیزات و بی توجهی مسئولین به قهرمانان مدال آور است که امیدواریم این مشکلات رفع شود.

 

اعتبار تامین نشود مسابقات فوتبال تعطیل می شود

محمود احمدی رئیس هیات فوتبال مسجدسلیمان با بیان مشکلات مالی این هیات ورزشی گفت: تیم فوتسال آراد مسجدسلیمان بدلیل عدم توانایی مالی برای حضور در مسابقات با مشکل مواجه است.

 

وی افزود:طبق تقویم ورزشی مان در فصل جاری۲۶۶ بازی داخلی تعریف کرده ایم که برای برگزاری مسابقات اعتباری ۵۷ میلیون تومانی نیاز داریم که اگر این اعتبار تامین نشود امکان برگزاری مسابقات میسر نخواهد شد.

 

شرکت نفت تعهداتش را در خصوص استخر انجام دهد

جمالپور رئیس اداره ورزش و جوانان لالی گفت:شهرستان لالی دارای ۱۰ مکان ورزشی بوده و در مجموع کل فضاهای ورزشی شهرستان ۶۷ هزار متر مربع را شامل می شود.

 

وی افزود:عمده مشکل ما در لالی کمبود اعتبارات عمرانی است که انتظار داریم نماینده شهرستان از محل اعبارات ماده ۱۸۰ جهت تکمیل پروژه های ورزشی کمک مان کنند.

 

وی اظهار داشت: انتظار داریم شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان تعهدات خود را نسبت به تکمیل تنها استخر شهرستان لالی انجام دهد و در ایاب و ذهاب ورزشکاران نیز حمایت های لازم را داشته باشد.

 

استخر هفتکل در انتظار احداث سالن سرپوشیده

مجید ایگدل  رئیس اداره ورزش  و جوانان شهرستان هفتکل گفت:شهرستان هفتکل یک استخر روباز دارد که بیش از هشتاد سال قدمت دارد,چندین سال است شرکت نفت قرار است سالن مورد نیاز این استخر را احداث کندکه متاسفانه تاکنون احداث نشده است.

 

 وی افزود:  دکل ها و نور افکن های مورد نیاز روشنایی استادیوم هفتکل تامین شده و در صورت تامین هزینه انشعاب  و احداث اتاق برق تیم های ورزشی می توانند در ساعات شب هم تمرین کنند.

 

وی گفت:کلنگ احداث یک خوابگاه ورزشی چند سالی است که به زمین خورده اما این پروژه نیمه کاره رها شده و ما بدلیل عدم برخورداری از یک خوابگاه ورزشی نمی توانیم میزبان برگزاری مسابقات ورزشی باشیم.

 

تنها سالن ورزشی اندیکا برق ندارد

نظرپور رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان اندیکا گفت:ساختمان اداره ورزش و جوانان اندیکا در ابتدای فعالیت مان هیچگونه امکاناتی نداشت که توانستیم بخشی از وسایل مورد نیازمان را تامین کنیم.

 

وی افزود:تنها سالن ورزشی اندیکا را با حمایت های مسئولین توانستیم تا حدودی تجهیز کنیم اما برق سالن بدلیل بدهی به سازمان برق چندین بار قطع شده و این موضوع اعتراض جدی ورزشکاران شهرستان رادرپی داشته است.

 

اگر امکانات شرکت نفت  نبود هیچ جایگزین دیگری نداشتیم

در ادامه این جلسه علیرضا گوروئی فرماندار  مسجدسلیمان  گفت:این آمادگی را داریم تا طی جلسه ای مشکلات ورزش شهرستان را بررسی و راهکار هایی برای حل این مشکلات بیابیم چرا که بنده معتقدم بخشی از این  مشکلات در شهرستان قابل حل است.

 

وی ضمن تاکید بر لزوم  گسترش  ورزش های  همگانی افزود: طی روزهای آینده ورزش شامگاهی را برای بانوان و آقایان در مسجدسلیمان برپا خواهیم کرد.

 

گوروئی تاکید کرد:باید از ظرفیت های بخش خصوصی بهره بیشتری ببریم, یکی از مشکلات مسجدسلیمان همین است که همه چیز وابسته به دولت است و اگر امکانات شرکت نفت  نبود هیچ جایگزین دیگری نداشتیم.

 

از ظرفیت های موجود در شهرستان استفاده کنید

فرامرز کیانی زاده مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان در ادامه جلسه گفت:مشکلات حوزه ورزش چهار شهرستان  زیاد است اما قطعا تلاش خواهیم کرد تا  مسائل مطرح شده پیگیری شود.

 

وی افزود:شرایط مالی شرایط مطلوبی نیست  و هر شهرستانی باید بتواند از ظرفیت های موجود در شهرستان استفاده کند.

 

کیانی زاده گفت:چهار شهرستان مسجدسلیمان,لالی,هفتکل و اندیکا ظرفیت هایی مانند سدها, شرکت بهره برداری نفت  و گاز و شهرداری ها را دارند که می توانند از این ظرفیت ها در ورزش شهرستان استفاده کنند.

 

وی گفت: انتظار داریم نماینده شهرستان ها هم در بهره برداری از ظرفیت های موجود در حوزه ورزش همکاری و حمایت لازم را داشته باشند.

 

کیانی زاده از پیگیری تکمیل خوابگاه های وزشی خبر داد و ادامه داد:اختصاص ۶۰ میلیون تومان اعتبار برای ورزش چهار شهرستان را در اولویت اداره کل قرار می دهیم.

 

دولت ها به تنهایی نمی توانند همه مشکلات را حل کنند

 

علی عسکر ظاهری نماینده چهار شهرستان در مجلس شورای اسلامی و سخنران پایانی این نشست هم اندیشی گفت:انتظار داشتم  مسئولین ادارات علاوه بر بحث ورزش در مورد جوانان هم صحبت می کردند.

 

وی افزود:باید ببینیم در بحث آموزش های تکمیلی ,اشتغال وازدواج جوانان چه برنامه هایی را ترسیم کرده ایم .

 

ظاهری ادامه داد: جامعه ما به سمت سالمندی می رود و باید نیازها و امکانات مورد نیاز برای ورزش سالمندان را مورد توجه قرار دهیم .

 

وی تصریح کرد:با تمام مشکلات و کمبودهای موجود کارهای خوبی در حوزه ورزش شهرستان ها صورت گرفته است و جامعه از ما انتظاردارد بستری ایجاد کنیم تا ظرفیت های بالقوه به بالفعل تبدیل شود.

 

نماینده مسجدسلیمان تصریح کرد:توسعه سرمایه انسانی یکی از اعتقادات من در انتخابات بود و باید تلاش کنیم برای داشته های ارزشمند انسانی مان بستر توسعه را ایجاد کنیم.

 

وی تاکید کرد:اگر امید ما به این است که دولت ها به تنهایی همه مشکلات ما را حل کنند سخت در اشتباه هستیم .این آمادگی را داریم تا از همه قابلیت ها استفاده کنیم چرا که هرجایی مردم وارد شدند پیروز خواهیم بود و باید مردم را درگیر کار کنیم.

 

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *