ملاک انتخابمان در برخی انتخابات ها ملاک درستی نبود/ مقصر برخی فرصت سوزی ها در منطقه مان خودمان بودیم

 

به گزارش آسماری,حجت الاسلام امینی امام جمعه مسجدسلیمان در خطبه های این هفته  نماز جمعه ضمن تسلیت سالروز شهادت حضرت جواد الائمه(ع) گفت:حضرت جواد الائمه(ع)جوان ترین امام شهید ما بود که  وقتی این امام به دنیا آمدند امام رضا(ع) در وصف ایشان فرمودند:مولودی با برکت تر از این نوزاد خداوند تاکنون خلق نکرده است.  

 

وی با اشاره به اهمیت مسئله امامت گفت:امام امت راه را به مردم نشان می دهد تا  راهمان را گم نکنیم و به بیراهه نرویم,در انتخابات ها اشتباهی رای ندهیم  چرا که بیشتر مواقع علت درجا زدن مان غفلت ها و نادانی های خودمان بوده است.

 

حجت الاسلام امینی ادامه داد:دوره امام رضا)ع) و جواد الائمه(ع) شباهت های زیادی به سالهای اخیر خودمان در رابطه با مباحث مذاکرات هسته ای و پس از مذاکرات دارد.امام رضا(ع) را هم مجبورا به مذاکرات کشاندند اما امام رضا تلاش کردند تا مذاکرات برد- باخت که برد مسلم به نفع امام هشتم باشد انجام شود و لذا دولتمردان ما می توانند از امام هشتم و جواد الائمه الگو برداری کنند.

 

امام جمعه مسجدسلیمان ضمن گرامیداشت سالروز شهادت حجاج شهید در سال ۱۳۶۶تصریح کرد: حضرت امام(ره) فرمودند که ما اگر از مسئله قدس و صدام بگذریم ازمسئله حج گذشت نمی کنیم.سال گذشته  هم صدها نفر از مردم کشورمان در حادثه منا شهید شدندکه این حادثه را محکوم می کنیم و خوشبختانه سال به سال حاکمان آل سعود به برکت خون همین شهدا بی اعتبار تر می شود.

 

وی افزود: ما از امام حسین(ع) یاد گرفتیم که وقتی مکه و مدینه  عاری از روح و حقیقت شد آمد به سمت کربلا و راه حقیقی را به ما نشان داد که اگر مکه عاری از ولایت و مرگ بر مشرکین شد این حج دیگرحج واقعی نیست.

 

حجت الاسلام امینی با اشاره به روز ملی مبارزه با استعمار اظهار داشت: شهید رئیس علی دلواری اسلحه بدست گرفت و انگلیس را از پا درآوردند و استعمار انگلیس را ازخانه بیرون راندند. در همه اقوام این مبارزان علیه استعمار بودند و همین مجاهدت های علیه استکبار باعث شد تا ما روزی  بنام روز مبارزه با استکبار واستعمار نامگذاری کنیم.

 

وی با اشاره به برگزاری همایش اخیر بزرگداشت سردار مریم بختیاری در استان چهارمحال و بختیاری گفت:رهبر انقلاب هم در امتداد تجلیل از فرزندش شهید علیمردان  از این مادر هم بنام یک بانوی مبارز با استعمار انگلیس تجلیل کردند.

 

نماینده ولی فقیه در مسجدسلیمان از سفر قریب الوقوع استاندار خوزستان به مسجدسلیمان خبر داد و عنوان داشت:در روزهای آینده میزبان استاندار خواهیم بود و به تلاش برای توسعه منطقه مان ادامه خواهیم داد.

 

وی با اشاره به محرومیت های مسجدسلیمان و منطقه افزود:حقیقتا شهرهای مسجدسلیمان,لالی و اندیکا نسبت به دیگر نقاط کشور پیشرفت کمتری داشته اند اما خوشحالیم که افق ها روشن است و برادری و اتحادمان بیشتر شده است.

 

امام جمعه مسجدسلیمان تاکید کرد:در ابتدای مسیر توسعه هستیم و باید خیلی صبور باشیم و امیدوار باشیم به پروژه های شهرمان و یکدیگر را یاری دهیم.

 

وی عنوان داشت:مقصر برخی فرصت سوزی ها در منطقه مان  خودمان بودیم  که در برخی انتخابات ها رای درست ندادیم  و متاسفانه ملاک هایمان ملاک های ارزشی ,فرهنگی واخلاقی نبود.

 

حجت الاسلام امینی با تاکید بر اینکه باید قوم دوست باشیم امام قوم گرایی نکنیم ادامه داد: در برخی دوره ها  فضای مدیریتی شهرمان را چهار سال به یک نماینده یا اعضای شورای شهری دادیم که برخی از این دوره ها,دوره های  بیماری بودند و افراد ناکارآمدی رای گرفتند و موجب پسرفتمان شدند.

 

وی اضافه کرد:خوشبختانه مردم مان به خود آمدند و جلوه های حضور پرشور مردم را در چارچوب قانون وبرمبانی فرهنگ و اخلاق می بینیم و و اراده کرده ایم  قوم دوست باشیم اما نه قوم گرا و دست به دست هم داده ایم برای شتاب دهی به توسعه وپیشرفت منطقه مان.

 

امام جمعه مسجدسلیمان با اشاره به نقش پررنگ مردم در جامعه گفت:مردم می توانند دولت ها را کنترل کنند و از انحراف نجات دهند,کاری که مردم ما در پرتو رهبری های مقام معظم رهبری دارند انجام می دهند.

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *