منافقین به دنبال تخریب مبانی دین هستند

به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام والمسلمین مرتضی آقا تهرانی امشب در مراسم شام غریبان مسجد مقدس جمکران به تشریح ویژگی‌های منافقین پرداخت و اظهار کرد: منافقین بر خلاف دشمنان در لباس دین و دینداری وارد می‌شوند، تبر برمی دارند و به ریشه دین می‌زنند. این افراد به تدریج معانی کلمات را عوض می‌کنند، غیرت دینی می‌شود خشونت و افراطی‌گری و تروریسم می‌شود مبارزه برای آزادی.
وی با اشاره به اینکه منافق کاری می‌کند تا به تدریج نسبت به ارزش‌ها بی‌تفاوت بشویم، بیان کرد: در جریان تصویب قانون امر به معروف و نهی از منکر یکی از نمایندگان اعلام کرد که با کلیات امر به معروف و نهی از منکر مخالف هستم. یعنی اصل آن را قبول ندارم. این‌ همه در قرآن در خصوص این دو فریضه آیه نازل شده است. این فرد اگر در سخن خود تامل کند می‌فهمد خلاف دستور الهی حرف زده و از دین خارج رفته است. همین فرد برای مردم روضه امام حسین(علیه السلام) می‌خواند و گریه می‌کند.
استاد اخلاق حوزه ادامه داد: برخی به دنبال این هستند، کاری نکنند که برای غربی‌ها خوشایند نباشد. می‌گویند حتی آب خوردن ما به آنان وابسته است. در این فضا قاعدتاً شهادت طلبی، ایثار، جهاد و گذشت معنا پیدا نمی‌کند، چون مبانی را خراب کرده‌اند. در این فضا به تدریج نماز کنار می‌رود. اعتقاد به ولایت سست می‌شود و امام حسین(علیه السلام) کنار گذاشته می‌شود.
آقا تهرانی با بیان اینکه منافقین متصل به کفار هستند، ابراز کرد: برخی می‌گویند امور معنوی مردم به کسی ارتباط ندارد . آیا در کشتی سوراخ شده همه نباید به فکر چاره باشند. آیا اگر این سوراخ ترمیم نشود تمام اهل کشتی هلاک نخواهند شد؟
وی افزود: آیا اگر مسؤولی فاسد است نباید به آن تذکر داد. اگر کسی حق مردم را نا حق کرد نباید در مقابل او ایستاد؟ مردم کوفه هم بی‌تفاوت بودند و این بی‌تفاوتی در نهایت فاجعه کربلا را به بار آورد.
استاد حوزه علمیه با تاکید بر اینکه از راه امام حسین(علیه السلام) باید درس‌های زیادی آموخت، اظهار کرد: امروز شمر و خولی نداریم ولی افرادی هستند با همان ویژگی‌ها که باید مراقبشان باشیم تا ما را از مسیر دین و ولایت جدا نکنند.
انتهای پیام/

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *