مهار آتش سوزی در بخش مرکزی دهستان جهانگیری / ۵۰ هکتار از مراتع طعمه حریق شد

به گزارش آسماری،علیرضا گورویی فرماندار مسجدسلیمان  از اطفاء حریق مراتع با تلاش بی وقفه نیروهای ادارات منابع طبیعی، فرمانداری، هلال احمر، محیط زیست، سپاه پاسداران، ارتش، هوانیروز، شرکت نفت، شهرداری و انجمن های محیط زیستی خبر داد و گفت: حدود ۵۰ هکتار از گونه های مختلف مرتعی و علفی در این حادثه دچار آتش سوزی گردید.

رییس شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان ادامه داد: حوالی ساعت ۱۰ صبح امروز و پس از اطلاع از وقوع حادثه آتش سوزی در بخش مرکزی دهستان جهانگیری مدیریت بحران شهرستان سریعاً وارد عمل و با دعوت از ارگان های مختلف در محل حاضر و پس از تلاش ۶ ساعته موفق به کنترل این آتش سوزی شد. وی ادامه داد: در این عملیات ۳ فروند بالگرد آماده که دو فروند از آن ها وارد عمل شد همچنین بیش از ۲۵۰ نفر نیروی عملیاتی با تدارکات کامل این حادثه را مدیریت و در نهایت موفق به مهار آتش سوزی گردیدیم.

گوروئی در پایان سخنان خود گفت: جا دارد از زحمات سرهنگ فرماندهی سپاه، فرماندهی هوانیروز، رییس اداره منابع طبیعی، بخشدار مرکزی، دبیر ستاد بحران شهرستان و …که از بدو شروع این حادثه در محل حضور و در حال پیگیری و حل این مشکل بودند تقدیر و تشکر نمایم.

وی در پایان سخنان خود از مردم خواست با توجه به در پیش بودن تابستانی گرم با بادهای خشک احتمال وقوع حوادث آتش سوزی در این زمین ها و مراتع با کوچکترین سهل انگاری و خطای انسانی دور از انتظار نیست لذا از همه عزیزان درخواست می نماییم حتما نکات ایمنی را رعایت تا انشالله شاهد چنین حوادثی در آینده نباشیم.

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *