نخستین اجلاسیه اعتاب مقدسه در حرم مطهر رضوی در حال برگزاری است

به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران؛ در این اجلاس که به همت آستان قدس رضوی در حال برگزاری است، جمعی از تولیت های اعتاب مقدسه ایران، عراق و سوریه به دعوت حجت الاسلام والمسلمین رئیسی در مشهد مقدس حضور دارند و ضمن گفت و گو و تبادل نظر درباره مسائل روز جهان اسلام، تفاهم نامه ای در خصوص توسعه همکاری ها میان عتبات عالیات امضا می کنند.

بر اساس این گزارش، برنامه های مربوط به این اجلاس با حضور تولیت های محترم اعتاب مقدسه با مراسم خطبه خوانی، تعویض پرچم بارگاه منور رضوی همزمان با صبح روز شنبه آغاز شده و تا روز دوشنبه ادامه دارد.

مهم ترین برنامه های این اجلاسیه، دیدار های دو جانبه تولیت های اعتاب مقدسه، دیدار با تولیت آستان قدس رضوی و نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی، حضور در جشن بزرگ مقاومت و جشن روز میلاد با سعادت امام رضا(ع) و در نهایت امضای تفاهم نامه در قالب جلسه مشترک تولیت های محترم، از جمله برنامه هایی است که طی سه روز برگزار خواهد شد.

از آنجا که مهم ترین هدف این اجلاس را افزایش تعاملات اعتاب مقدسه و بهره مندی از تجربیات ارزشمند است، این حرکت ارزشمند که همزمان با سالرزو میلاد با سعادت امام رضا(ع) رقم می خورد، می تواند نقش به سزایی در شکل گیری تمدن نوین اسلامی، افزایش وحدت جهان اسلام، ارتقای خدمت رسانی به زائران و اعتلای اسلام ناب در جهان امروز ایفا کند.

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *