نشست مشترک کانون های مهدویت دانشجویی استان تهران برگزار شد

به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، کانون‌های مهدویت استان تهران نشست مشترکی با برخی فعالان مهدویت استان و نشستی با حضور حجت الاسلام محمد نصیری، مدیر تبلیغ و ارتباطات فرهنگی مسجد جمکران در دفتر نمایندگی مسجد مقدس جمکران در استان تهران برگزار کرد.

در این نشست گروه‎های فعال در عرصه مهدویت ضمن تبادل نظر درباره برنامه‎های پژوهشی و آموزشی، به نقطه اشتراکاتی درباره هم‎افزایی بیشتر در عرصه فعالیتهای مهدوی کشور رسیدند و در پایان برنامه‎ریزی مشترکی درباره ایام نهم ربیع، همزمان با آغاز امامت امام زمان (عجل ‌الله تعالی فرجه) و در زمینه هنری انجام دادند.

در نشست بعدی حجت الاسلام محمد نصیری، مدیر تبلیغ و ارتباطات فرهنگی مسجد جمکران با حضور در جمع کارگروه رسانه کانونهای مهدویت دانشجویی کشور ضمن خیر مقدم به میهمانان و فعالان مهدویت استان تهران گفت: بنده خرسند از این هستم که در بین شما فعالان دانشجویی حضور دارم و خدمت‎گذاری به این قشر جوان را توفیقی از جانب خداوند متعال میدانم و نسبت به آن افتخار میکنم.

وی درباره برنامه‎ریزی ایام نهم ربیع تصریح کرد: نهم ربیع که همزمان با آغاز امامت امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) است، در واقع می‌تواند افتتاحیه‎ای برای فعالیتهای منسجم مهدوی در زمینه‎های مختلف فرهنگی، هنری، علمی باشد نه اینکه صرفاً فراخوان و همایشی برگزار کنیم و در نهایت منجر به اختتامیه شود. این ایده باعث پویایی فعالیتهای مهدوی به خصوص در فضای حوزوی و دانشگاهی خواهد شد.

نصیری با بیان اینکه مسجد مقدس جمکران بهترین مکان برای برگزاری فعالیتهای فرهنگی در راستای معارف مهدوی است، افزود: الحمدلله هم از جهت معنوی و هم از جهت فیزیکی، مسجد مقدس جمکران بهترین موقعیت برای برگزاری برنامه‎های فرهنگی و معرفتی در سطح کشور است تا جایی که می‌تواند مولد خوبی برای تولید محتواهای معرفتی در فضای فعالیتهای مهدوی کشور باشد.

در ادامه جلسه، هر کدام از نمایندگان کانونهای مهدویت ایده‎های خود را در زمینه برگزاری مراسم نهم ربیع در مسجد مقدس جمکران ارائه دادند که در نهایت منجر به برگزاری جشنواره دریافت آثار هنری شد.

انتهای پیام/

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *