نشست نقد و بررسی کتاب «تاریخ سیاسی غیبت امام دوازدهم» برگزار شد

به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، نشست نقد و بررسی کتاب «تاریخ سیاسی غیبت امام دوازدهم» تالیف «جاسم حسین»  از سوی پژوهشکده مهدویت و آینده اندیشی مسجد مقدس جمکران با مشارکت انجمن مهدویت حوزه علمیه در ساختمان این انجمن برگزار شد.

حجت الاسلام مجید احمدی کچایی  به عنوان دبیر علمی این جلسه در ابتدای این نشست به بیان نکاتی درباره کتاب مورد نقد پرداخت و گفت: نویسنده این کتاب «جاسم حسین» تحصیلات مقدماتی خود را در عراق گذراند و تحصیلات تکمیلی خود را در آلمان به اتمام رسانید.

وی ادامه داد: جاسم حسین کتابی را تحت عنوان «تاریخ سیاسی غیبت امام دوازدهم» تألیف کرده است که به عنوان یکی از کتاب های مطرح در و مهم در زمینه مهدویت شناخته شده است.

پژوهشگر حوزه علمیه افزود: این کتاب دارای ویژگی های مثبتی است که از جمله آن ها می توان به روشمند بودن آن اشاره کرد.

وی به ویژگی دیگر این کتاب اشاره کرد و گفت: جاسم حسین تلاش کرده از دخول هر گونه انگیزه های شخصی در کتاب جلوگیری کند.

حجت الاسلام احمدی کچایی بیان داشت: از ویژگی های افرادی که در کشورهای غربی و اروپایی تحصیل می کنند، گرایش به مستشرقین است و این در حالی است که هیچ گونه نفوذ این افکار در اثر جاسم حسین مشاهده نمی شود.

گفتنی است که در این نشست حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا جباری و دکتر نعمت الله صفری فروشانی ناقدان کتاب «تاریخ سیاسی غیبت امام دوازدهم» بودند که در ادامه به ارائه نظرات خود پرداختند.

انتهای پیام/

 

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *