نشست کمیسیون مطالعات اجتماعی و فرهنگی اربعین برگزار می شود

به گزارش مركز خبر روابط عمومي مسجد مقدس جمكران؛ سید مجید امامی اظهار کرد: به همت بنیاد نشر و پژوهش مسجد مقدس جمکران و برخی از نهادهای بین المللی، فرهنگی و دانشگاهی کشور، همایش بین المللی لقاء الحسین (علیه السلام) با تشکیل کمیسیون های تخصصی برگزار می شود.
وی تصریح کرد: با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته، این همایش با عنوان، “بررسی ابعاد الهی و تمدنی عهدواره اربعین” و زیارت اربعین امسال با بیش از ۵ کمیسیون تخصصی فعالیت خود را آغاز کرده است، که این راستا پیش نشست های کمیسیون مطالعات اجتماعی فرهنگی با توجه به برگزاری همایشی در خصوص ابعاد فرهنگی و اجتماعی اربعین در سال گذشته توسط حوزه هنری تبلیغات اسلامی، به صورت مشترک با پژوهشکده مسجد مقدس جمکران و دو همکار دیگر در این حوزه برگزار خواهد شد.
امامی با بیان اینکه برگزاری این پیش نشست ها در قم، تهران و مشهد طراحی است اضافه کرد: سایر کمیسیون ها برنامه های مستقل را دنبال می کنند، اما کمیسیون مطالعات اجتماعی و فرهنگی، با همایش ملی اربعین به صورت مشترک همکاری دارد و نخستین نشست کمیسیون مطالعات اجتماعی و فرهنگی اربعین، پنجشنبه هفته جاری در دفتر تبلیغات اسلامی قم برگزار می شود.
وی با بیان اینکه نشست های کمیسیون مطالعات اجتماعی فرهنگی تا اربعین ادامه دارد افزود: حوزه هنری قم، تهران و دانشگاه امام صادق (علیه السلام) در ادامه میزبان برگزاری نشست های آتی این کمیسیون خواهند بود.
رئیس بنیاد نشر و پژوهش مسجد مقدس جمکران با اشاره به محتوای نخستین جلسه این کمیسیون گفت: اولین نشست با موضوع عرفی شدن، عرفی‌زدایی و اربعین به میزبانی دفتر تبلیغات اسلامی برگزار می شود که در آن نقش اربعین برای پایان بخشیدن به دوران سکولاریسم و به چالش کشیدن مولفه های سکولاریسیون مورد بررسی قرار می گیرد.
انتهای پیام/

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *