نیازی نیست به مردم ما علی شناسی آموزش دهید, بروید به اقتصاد و اشتغال بپردازید/ آتش به اختیار یعنی نظارت کنید و اجازه ندهید مسئولان فرصت سوزی کنند/ ازدواج در کشورمان در وضعیت خوبی نیست و بابت بیکاری جوانان دغدغه داریم

 

به گزارش آسماری,حجت الاسلام امینی امام جمعه مسجدسلیمان طی سخنانی در مراسم احیا شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان در جمع مردم روزه دار مسجدسلیمان در مصلی نماز جمعه گفت:در این شب عزیز دعا می کنیم که مملکت و شهرمان آباد شود و مشکل اشتغال,معیشت و اقتصادمان  رفع شود که بدنبال آن آبادانی, اخلاق و رفتار پسندیده خواهد بود.

 

وی با بیان اینکه اساس کار شب لیله القدر اندیشه , علم و فرهنگ است افزود:برخی مواقع می بینیم درفضای مجازی جوانان ما به شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل که فقط یک نفرین است اشکال می گیرند و آنرا خشونت می دانند اما ظلم و چپاول گری و سلطه جهانی را که یک نمونه کوچک آن قرآن سوزی است را نمی بینیم.

 

حجت الاسلام امینی با اشاره به واژه آتش به اختیار که مقام معظم رهبری  فرمودند ادامه داد: آتش به اختیار رهبری معنای هرج و مرج نداشت بلکه معنایش این است که خودمان برای کمک به مردم و رفع مشکلات دست به کار شویم و منتظر مسئولین نباشیم.

 

وی در تشریح معنای واژه آتش به اختیار مورد نظر مقام معظم رهبری ادامه داد:آتش به اختیار یعنی نظارت کنید, هدایت و موعظه کنید و اجازه ندهید مسئولان فرصت سوزی کنند. ۴۱ میلیون رای دهنده باید برادرانه در کنار هم باشیم و اجازه ندهیم دو قطبی مان نکنند. هشتاد میلیون یک خانواده بزرگ ایرانی باشیم رئیس جمهور, وزرا و همه مسئولان باید برای ما کار کنند  برای ملت گره گشایی کنند.

 

امام جمعه مسجدسلیمان با گلایه از مشکلات پیش روی جوانان برای ازدواج تصریح کرد:قرآن می گوید یکی از جدی ترین اسباب رحمت الهی ازدواج و تشکیل خانواده است که در این باب درد و دل و گلایه های زیای دارم. همسر کمال و هدایت می آورد و موجب ترقی می شود لذا می گویند همسر رحمت الهی است.جامعه ما در اشتغال مشکل دارد واساس لیله القدر هم همین بحث ها است ,مشکل اول ما اشتغال است و اگر جوان ما شغل داشته باشد  می تواند ازدواج کنند و فرزند آوری کند و با خانواده در پرتو آرامش در مصلی و مساجد شهرمان در مراسم لیله القدر شرکت کنند اما وقتی اشغال نیست ازدواج هم نیست و در نهایت هدایت ,کمال و آرامش هم نیست.

 

وی تاکید کرد:ازدواج در کشورمان در وضعیت خوبی نیست و بابت بیکاری جوانان بیکارمان که در انتظار اشتغال و ازدواج نشسته اند دغدغه داریم.

 

وی اظهار داشت:دشمن برای غرایز جنسی فرزندان مان برنامه دارد و یکی از واژه هایی که در سالهای اخیر خلق شده واژه ای بنام انقلاب جنسی است.آنها می دانند که در سخت افزار از پس جوانان ما بر نمی آیند و به همین علت با نرم افزار جلو آمده اند. نرم افزاری که همان انقلاب جنسی است.نخبگان ایران می گویند غرب و اروپا عنوان کرده اند که باید  التزاز جنسی تبدیل به یکی از لوازمات سرگرمی جوانان شود و دارند کاری می کنند که جوانان ما قبل از  ازدواج رسمی ازدواج غیررسمی را بارها تحت عنوان ازدواج سفید ,جشن طلاق, خانه های مجردی و.. انجام دهند.جوان اگر ازدواج نکند افسرده می شود و از دست می رود, این آلات جلوگیری از بارداری بدست بچه های دبیرستانی و دختر پسرهای مجرد ما  رسیده است اینها را کارشناسان ما دارند می گویند.

 

حجت الاسلام امینی با انتقاد از افزایش بیش از حد استفاده از لوازمات آرایشی عنوان داشت:این همه آرایشگاه های بانوان و این همه فروشگاه های لوازم آرایشی برای چیست؟جمعیت ما نسبت به ابتدای انقلاب دو برابر شده اما نباید فروش و استفاده از لوازم آرایشی دهها برابر شود.

 

 

وی با اشاره به سخنرانی های اخیر رهبر انقلاب خاطر نشان ساخت:مقام معظم رهبری در باب انتخابات به ۴۱ میلیون نفر رای دهنده نمره ۲۰  دادند و فرمودند از همه این آرا راضی هستم اما رئیس جمهور را هم نصیحت کردند.

 

وی ادامه داد:همه ما حامی رئیس جمهور منتخب هستیم اما در جای خودش انتقاد هم می کنیم.در ادوار گذشته دیدیم که رئیس جمهوری مغرور شد و به نصیحت های مقام معظم رهبری توجه نکرد ما می ترسیم رئیس جمهور منتخب هم دچار غرور شود و لذا می گوییم که همه ما حامی شما هستیم و نباید بحث های فرعی کنید.ضرورت و اولویت شهری که ۷۰درصد به شما رای دادند اشتغال و معیشت و اقتصاد است و مشکل شان این نیست که بگویید  ولایت حضرت(علی) با رای مردم بود. اگر بخواهیم بگوییم مبنای مشروعیت با رای مردم است  پس در غار حرا چه کسی به پیامبر رای داد؟ رای مردم  منشا مقبولیت است نه مشروعیت.

 

امام جمعه مسجدسلیمان خاطرنشان ساخت:هرکسی که رئیس جمهور شد نباید فیلسوف شود, یکی بدنبال امام زمان(عج) بود و هاله نور می دید حالا  یک کسی  هم  بدنبال تفسیر مبنای مشروعیت ولایت امام علی(ع) است. مردم ما هزارسال است که پیرو ولایت علی(ع) هستند, همین مردم بختیاری  عزیز مان که صدسال گذشته یک سردار نامورشان یعنی شهید علیمردان خان  بود که با پرچم اسلام در مقابل رضاخان ایستاد و امروز نیازی نیست که شما به ما علی  شناسی آموزش دهید بلکه بروید به اقتصاد و اشتغال بپردازید.

 

 

 

حجت الاسلام امینی با تاکید بر اینکه فساد در جامعه اسلامی مورد قبول نیست گفت:دانشگاه آزاد که با علم و هدایت گری باید جلوه رحمت الهی باشد در راس هرم آن فساد و دزدی بیت المال می شود که اقای ولایتی باید بیاید و این فسادها را جلوگیری کند اما دیگرانی که باید از این برخورد با فساد حمایت کنند و افرادی که خودشان باید ضد فساد و ظلم باشند می آیند و به رئیس جمهور نامه می نویسند که به فریاد رئیس دانشگاه آزاد برسید.

 

وی افزود:فساد هست اما سیستمی نیست, در شهر خودمان هم پرونده های چندین میلیادی فساد پیدا شده که با کمک فرماندار و نماینده توانستیم جلوی این فسادها را بگیریم.

 

حجت الاسلام امینی عنوان داشت:ملت ببیند که چهار سال  مقام معظم رهبری نصیحت کرد که اینقدر بدنبال آمریکا نباشید و وقتتان  را تلف نکنید, امام(ره)  فرمود آمریکا شیطان بزرگ است حالا شما می خواهید به امام(ره) درس بدهید.وقتی امام را تحریف می کنیم اینگونه می شود که شاهد تحریم ها ی جدید و ظلم هستیم.

 

 

امام جمعه مسجدسلیمان خاطرنشان ساخت:اوضاع نسبی شهرمان خوب است اما مسجدسلیمان شهر گرفتار و هزار گره ای است که باید بمانیم و شهرمان را بسازیم.کمتر دروغ بگوییم و تهمت بزنیم .خوشبختانه مسجدسلیمان و بختیاری هوشیار است و اجازه نمی دهند کسانی که خودشان دزد هستند و می خواهند ضد دزدها را در مقابل طوایف قرار دهند به هدفشان برسند.

 

 

 

 

 

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *