هرکجا روضه ها و منبرها بیشتر بوده است اهل خیر و وقف نیز بیشتر شده است/نوحه خوانی با گویش بختیاری از مسجدسلیمان آغاز شد/از سخنان قاطع رئیس جمهور محترم در پاسخ به یاوه گویی های ترامپ قدردانی می کنم

 

حجت الاسلام امینی امام جمعه مسجدسلیمان در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن تسلیت ماه محرم، به اعمال و برکات این ماه اشاره کرد و گفت: ماه محرم ماه غم و اندوه فرزندان رسول خدا (ص) است و هر روز از این ماه، سرشار از غفران و برکت است.

 

 وی ادامه داد: ماه محرم فرصتی مغتنم برای ترویج فریضه حسنه امر به معروف و نهی از منکر می باشد و بزرگ ترین دلیل اهمیت فریضه واجب امر به معروف و نهی از منکر، تبلور آن در نهضت سیدالشهداست، چرا که هدف قیام امام حسین(ع) بر این مبنا بود.

 

رییس شورای فرهنگ عمومی مسجدسلیمان گفت: هر چه محرم و صفر پر رنگ تر باشد دنیا هم آبادتر و هر جا روضه ها و منبرها بیشتر بوده است اهل خیر و وقف نیز بیشتر شده است.

 

خطیب نماز جمعه مسجدسلیمان ادامه داد: باید پذیرفت یکی از دلایلی که سرمایه داران ما یک طرفه فقط پول جمع آوری کرده اند و ذره ای در کار خیر و وقف نبوده اند همین دوری آن ها از منبرها و محرم و صفر بوده است که بعضی ها حاضرند میلیاردها برای انتخابات هزینه کنند اما یک دهم آن را برای وقف و نذر هزینه نکنند.

 

وی ادامه داد: در زمان رژیم گذشته تعداد میلیونرها در کشور ما از انگشتان دست فراتر نمی رفت اما به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی تعداد میلیاردرها غیر قابل شمارش است.

 

نماینده ولی فقیه با تقدیر از موکب ها و طوایف مختلف در مسجدسلیمان گفت: ما از برگزاری مراسم های عزاداری ایام محرم و صفر توسط طوایف مختلف در شهرستان حمایت می کنیم همچنین از کسانی که با برپایی موکب های مختلف در نقاط مختلف شهر به ارائه خدمات می پردازند و یاد ابا عبدالله را زنده نگه می دارند تقدیر و تشکر می کنم.

 

حجت الاسلام امینی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: خودباوری نیاز اصلی ایل بزرگ بختیاری ست. همگان اذعان دارند که مسجدسلیمان پایتخت صنعتی، هنری، ورزسی ایل بختیاری ست و انشالله پایتخت مذهبی نیز خواهد شد. خواندن نوحه با گویش بختیاری و انتقال آن به سراسر کشور از اینجا آغاز شده است، زنده کردن نام شهید علیمردان خان بختیاری، بی بی مریم، شهید بهنام محمدی، موکب بختیاری و پردازش به شیخ عبدالله پیاده از مسجدسلیمان شروع شده است. زمانی که سریال موهون سرزمین کهن پخش و آن اعتراضات را به همراه داشت رییس وقت صدا و سیما از میان این همه شهر بختیاری نشین به مسجدسلیمان آمد و این یعنی آن که مسجدسلیمان حرف برای گفتن دارد اگر بعضی ها این حاشیه سازی ها، بدبینی ها،سو ظن ها و اتهام پراکنی ها را کنار بگذارند…

 

امام جمعه مسجدسلیمان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سخنان اخیر رییس جمهور در سازمان ملل گفت: از سخنان قاطع رئیس جمهور محترم در پاسخ به یاوه گویی های ترامپ قدردانی می کنم. نطق ریاست جمهور انعکاس دهنده مطالبات و نگاه مردم ایران به مسائل منطقه ای و جهانی بود…

 

امینی در بخش دیگری از سخنان خود باگلایه از چند عضو جدید شورای شهر تهران گفت: اخیراً نطق هایی از دو سه عضو شورای شهر تهران منتشر که باعث ناراحتی مذهبی ها شده است که به آن ها هشدار می دهیم. در تشییع جنازه شهید حججی در تهران حتی چند ایستگاه صلواتی برای آب خوردن مردم نگذاشتند.

 

 وی ادامه داد: بعضی ها که همه تلاش شان را برای موفقیت رییس جمهور کردند حالا که باید از او حمایت کنند به دنبال سهم خواهی هستند. رییس جمهوری که باید تمرکزش را برای مقابله یا توطئه چینی های دشمنان مثل توطئه اخیر و اسرائیلی همه پرسی کردستان بگذارد باید بخشی از تمرکزش را برای این حاشیه سازی ها بگذارد…

 

امینی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی گفت: نیروی انتظامی یک نیروی پر از شهید است چه در دوره جنگ و چه در مبارزه با قاچاق و… همچنین در دهه محرم حضور نیروی انتظامی و برقراری نظم و امنیت در سطح شهرستان بسیار چشمگیر بود که از این عزیزان تشکر می کنم.

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *