هر کسی شهردار شد به او کمک خواهم کرد و در انتخاب شهردار به هیچ وجه دخالتی نخواهم داشت /اجازه نمی دهیم دولت چهار سال دیگر وقت را صرف ارتباط با اروپا بکند/ به پای اقتصاد ما غل و زنجیر بسته اند

 

به گزارش آسماری, حجت الاسلام امینی خطیب نماز جمعه مسجدسلیمان در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به در پیش رو بودن  اربعین حسینی گفت:اظهار خوشبختی می کنیم از برگزاری روضه های خانگی بین مردم شهرمان که نشان از جنبش عظیم فکری و فرهنگی در شهرمان است.

 

وی با اشاره به سالروز شهادت امام حسن مجتبی(ع) افزود:درود بر کسانی که رهرو حقیقی این خاندان شدند و در زمانه خودشان جاودانه شدند.یکی از آنها سلمان فارسی است که یکی از پرافتخارترین برگ های تاریخ ایران زمین است و بخش عظیمی از هویت حقیقت طلبی ملت ایران بشمار می ورد.

 

امینی ادامه داد:تجربه گذشته تا بحال نشان می دهد هرکجا مردم با تقوا تر و خدایی تر باشند برکات دنیوی شان بیشتر است و بالعکس آن آبادانی و خیر و برکت کمتر است. ملت عزیز ما دودمان پاک شیعیان آل رسول برای تقوا پیشگی الگو های بزرگ و بی نظیری  همچون اسوه های آسمانی خاندان عصمت و ظهارت اهل بیت را دارا هستند.

 

وی در باب اهمیت زیارت امام حسین(ع) گفت:زیارت امام حسین(ع)دارای ابعاد مختلف فرهنگی,تربیتی و اخلاقی  و بویژه سیاسی است.در اربعین ۳۰ میلیون نفر  شبانه روز در حال حرکتند و آمریکا و اروپا از این حضور مسلمانان بهت زده می شوند و می دانند که هرگز نخواهند توانست با این ملت مقابله کنند. اینها همان برنامه های سیاسی است  و هرچه خیر و برکت در این مملکت داریم از همین برنامه ها و روضه ها است.

 

خطیب نماز جمعه مسجدسلیمان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: بعضی ها در فضای مجازی می گویند به جای این همه هزینه در روضه ها برای فقرا هزینه کنید در پاسخ این ها باید گفت: هزینه ی خرید حیوانات خانگی در کشور طی سه سال گذشته حدود ۳۰۰ میلیارد تومان بوده است به این ها نمی گویید به جای این خریدها به فقرا کمک کنید بعد می گویید برای برگزاری روضه ها هزینه نکنیم. افرادی چون حججی ها، شهید طهماسبی ها و شهید کاهکش ها از دل همین روضه های خانگی برخاسته اند و مدافعان حرم لقب گرفته اند.

 

وی افزود:سفرهای خوش آب و رنگ به کشورهای اروپایی به مردم ما یاد نمی دهند که بروید برای شهرتان دارالقران احداث کنید یا تجهیزات پزشکی بخرید بلکه فرهنگ  نادرستی که همه چیز را از دولت بخواهید در جامعه رواج پیدا می کند و نمی پرسیم سرمایه داران ما کجا هستند و چرا به مردم کمک نمی کنند؟هرچه داریم و نداریم را در مراسم های فاتحه خوانی هزینه می کنیم.

 

 

وی تصریح کرد:یکی از سبک های جدی زندگی ائمه  سبک سیاسی آنها است که در دو قرن اخیر در نقطه مقابل این سبک کار شد و اسلام را از سیاست جدا کردند.عده ای در لباس تزویر و دروغ به سیاست مداری پرداختند.سیاست مداری مهم است اما سیاسی کاری بد است و هر کجا سیاسی کاری شده عقب افتاده ایم.در شهر خودمان دیده ایم که برخی خواص مومن در برخی میدان ها اعتبارشان را خرج کردند تا  برای مردم روشنگری کنند.

 

امام جمعه مسجدسلیمان یادآور شد:در دهه هفتاد بچه های مسجدسلیمان کنگره مسجدسلیمان بدون نفت را برگزار کردند و در آن زمان سیاست نداشتیم و بی خردی کردیم که در شهری که میلیاردها بشکه نفت و منابع عظیم گازی دارد چنین کاری  کردیم.اگر این اتحاد و همدلی که الان داریم را آن زمان داشتیم در مقابل این کنگره می ایستادیم و می گفتیم که قبل از این باید چاره ای برای مسجدسلیمان بدون نفت بیاندیشیم اما اجرای این سیاست نادرست موجب شد تا خانه هایمان بی ارزش شود و شهر دچار رکود شود.چند نفر فرد بی خرد مسئول ما می شوند و این سیاست گذاری غلط را انحام  می دهند و امروز  نسل چهارم می گویند چرا جمهوری اسلامی  ما را به اینجا کشاند اما ما  در خطبه می خواهیم بگوییم که فرزندان خودمان ما را به اینجا کشاندند و جمهوری اسلامی مقصر نیست.

 

نماینده ولی فقیه در مسجدسلیمان با بیان اینکه جوانان بودند که انقلاب و جنگ را دوش به دوش مردم مدیریت کردند عنوان داشت:بزرگترهای کشور ما نباید اشتباه کنند و باید به این جوانان نگاه کنند که از همه وجودشان برای منافع ملی هزینه کردند و لذا نباید در تصمیم گیری ها از روی امیال شخصی سیاست گذاری کنیم.رهبر معظم انقلاب به مجلس خبرگان فرمودند بروید و کمیته اندیشه ورزی تشکیل دهید و تحقیق کنید که سیاست مسئولان ما چقدر با مبانی انقلاب تطبیق دارد,منظور این است که سکوت نکنید تا فرصت ها از بین  برود, مردم رای می دهند و  نباید بعد از رای دادن به خانه ها برویم و چهار سال سیاست ها را دنبال کنیم.

 

وی تاکید کرد:اینگونه نباشد که دولتی دهها شعار بگوید و رای مردم را بگیرد  بعد از هشت سال  هم ببینیم بخشی از اقداماتش بر مبنای مبانی نظام نبوده است که متاسفانه در دولت های مختلف شاهد این موضوع بودیم و امروز هم  هراس داریم که دوره اعتدال هم تمام شود و بگوییم این دولت هم در مسیر سیاست های قانونی جمهروی اسلامی پیش نرفت.

 

حجت الاسلام امینی خاطرنشان ساخت:چهار سال به مردم القا کردند که باید با آمریکا ارتباط بگیریم و از شعارهای انقلابی مان دست برداریم و با امریکا توافق کنیم اما در همان ابتدا رهبری مخالف این مذاکرات بود اما با فشارهایی که آوردند مقام معظم رهبری برای جلوگیری از ایجاد فضای دو قطبی در جامعه پذیرفتند که مذاکرات انجام شود و امروز هم همه ما با اتحاد پای برجام که یک مقوله ملی است آمدیم و همین ملت مسجدسلیمان که رکورد بالاترین رای به دولت را دارند دغدغه دارند چون بیکارترین شهر استان و کشور هستند و نمی توانیم بپذیریم که دولت  هیچ منفعتی از برجام  نبرده باشد و اینبار به دنبال ارتباط با اروپا باشد.

 

وی ادامه داد:به دفاع از دولت می گوییم نمی پذیریم که دولت چهار سال دیگر وقت را  صرف ارتباط  با اروپا بکند در حالی که خود دولتمردان گفته اند اروپایی ها هیچ کاره اند و باید با آمریکا توافق کنیم.مسئولان قوای ما فرصت پیش رو را مغتنم بشمارند و برای تغییر سرنوشت فرزندان ما که بیکار هستند تصمیم درست بگیرند چرا که اگر به همین صورت مسیر دولت اعتدال را ادامه دهیم هیچ کاری نمی توانیم بکنیم

 

وی ادامه داد:به پای اقتصاد ما غل و زنجیر بسته اند چرا که صادرات و واردات ما دست بعضی افراد خاص است، غل و زنجیرهایی چون ۱۰۵ هزار میلیارد معوقات بانکی، دروازه های باز قاچاق و …

 

 

 

 

حجت الاسلام  امینی خطاب به اعضای شورای شهر مسجدسلیمان گفت: حال که در انتخاب اول ناکام ماندید امیدواریم هر چه سریع تر و قاطعانه شهرداری قدر را برای سپردن کلید شهرداری به او انتخاب و معرفی کنید.

 وی ادامه داد: از همین تریبون اعلام می کنم هر کسی شهردار شد به او کمک خواهم کرد و در انتخاب شهردار به هیچ وجه دخالتی نخواهم داشت تا اگر روزگاری تخلفی از او سر زد به دفاع از حقوق مردم بتوانم او را مواخذه کنم.

 

رییس شورای فرهنگ عمومی مسجدسلیمان در بخش پایانی سخنان خود گفت: امیدوارم با تکیه بر محرم و صفر ایل مان را سرافرازتر و منطقه امان را آبادتر ببینم اگر چه راه سختی را پیش رو داریم و عقب افتادگی ها زیاد است اما با همدلی و برادری مسیر سازندگی و عمران شهری را ادامه خواهیم داد.

 

 

 

 

 

 

 

Author: مسجد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *